Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumna na przetwornikach CAT

camil1987 21 Cze 2008 13:04 2691 5
  • Witam... Chciałbym przedstawić mój skromny projekt kolumn podłogowych... Jest to pierwsza konstrukcja więc wyrozumiałości (następne bd lepsze)
    Kolumna powstała na przetwornikach niskotonowych firmy (chyba) CAT. kolega miała takie kolumny ale strasznie zniszczone więc odkupiłem od niego te głośniki za 40 zł (4 sztuki)...
    wymiary wziąłem z obudowy oryginalnej w jakiej były one (wymiary obudowy i portu br)...
    Napędzane jest to wzmakiem onkyo a-8420 kolumna na przetwornikach CAT
    A oto zdjęcia kolumny (tylko jedna zrobiona...) zdjęcia robione komórką
    kolumna na przetwornikach CAT
    https://obrazki.elektroda.pl/20_1214046074.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/20_1214046172.jpg

koszty kolumienki są śmieszne
    głośniki nisko,średnio i wysoko tonowe -40 zł
    zwrotnica 35 zł
    materiały - za free-stare meble (plyta wiórowa 18 [mm] )
    Kolumna gra jak dotąd zadowalająco (miała nie być głośna ale wyrażna i uzupełnic górne pasmo.......)

Fajne!
  • #2 21 Cze 2008 13:18
    syn szklarza
    Poziom 10  

Hmm.... zdaje się, że tu dajemy ukończone konstrukcje?

• #3 21 Cze 2008 14:56
    CERSUNITED- DEUTSCHLAND
    Poziom 12  

Daj jakieś fotki jak juz skończysz bo teraz z wyglądu szalu nierobi:) Kolumny CAT a wiem mniej wiecej jak brzmią takie typowe niemiecko-hipermarketowe brzmienie:) Raczej niska półka ale niektóre nawet lepsze niż wpadki gigantów jak Magnat motion-tragedia:)

• #4 21 Cze 2008 15:06
    Eliminator
    Poziom 24  

Szkoda ze jedna... Syszalem jakies glosniki cata w akcji i rewelacji nie ma. Skoncz i poszukaj wiecej czesci a moze i druga zrobisz :)

• #5 21 Cze 2008 17:08
    inkognito09
    Poziom 29  

Głośniki nie powalają, zapewne nie dobrane do siebie, sprzęt nie skończony, za daleko syk od średniotonówki, zwrotka zapewne uniwersalna.
    Przynajmniej wymiary obudowy do basu były wzięte jakieś sensowne...
    Jednym słowem - widać że pierwsza konstrukcja. Bodajże kolega PrzemoLukas (dobrze napisałem?) przy takich konstrukcjach daje standardową odpowiedź w postaci przekopiowanych chyba ze 60 linków w odpowiedniej kolejności, dotyczących DIY w akustyce. Poszukaj jego postów - w linkach jest sporo praktycznych rzeczy (Bardzo łatwo go znaleźć przy tematach ze sprzętem z wyższej półki)

• #6 22 Cze 2008 22:00
    camil1987
    Poziom 9  

powoli zbieram się do zrobienia drugiej sztuki... i wykończenia...
    szczerze spodziewałem sie gorszych opinii...
    głośniki średnio i wysoko bd zmienione przy napływie jakiejś gotówki....
    dodam że zrobienie tej kolumny zajęło mi...może 45 minut...
    a co myślicie o tym żeby wstawić zwrotnice 3 drożną ale bez niskich tonów bo te oprzeć na oddzielnym subwooferze???? te CAT-y z basem sobie nie radzą ale tak powyżej 500 Hz już w miare wyrabiają się ( "testowałem" sygnałem z generatora wbudowanego w winisd).... sub na jakimś stx.... i myślę o bt4 lub bt6-gotowym projekcie z działu własnych konstrukcje......

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME