Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC przestał odpalać system - Athlon XP 2200+ Asus A7N8X

21 Cze 2008 14:24 1287 9
  • Poziom 15  
    Witam, posiadam bardzo dziwny problem z swoim PC.
    Posiadam:
    Cytat:
    AMD Athlon XP 2200+
    Płyta główna Asus A7N8X
    DDR 512MB
    Karta graficzna nVIDIA GeForce4 mx 440

Komputer posiadam ok. 2 lat.
    Od jakiegoś tygodnia mam z nim problem, mianowicie, wyłączył mi się sam.
    Nie mogłem go odpalić.
    Wyłączyłem z sieci dopiero się zaczął uruchamiać.
    Jednak ładowanie Windowsa XP SP2 zakończyło się na monitorze pojawiło się "ZAPRASZAMY" i monitor zgasł.
    Powtarzało się to cały czas więc stwierdziłem, że czas na Format C: Zrobiłem format, odpalił ładnie nagrałem sterowniki, pracowałem na nim ok 2h wyłączyłem włączyłem go następnego dnia i sytuacja zaczęła się powtarzać monitor gasł na ekranie "ZAPRASZAMY".
    O dziwo jak uruchamiam go w trybie awaryjnym system odpala i nic się z nim nic nie dzieje.
    Pytam was co może być przyczyną?
    pozdrawiam

• Poziom 32  
    witam !
    Na Twoim miejscu zacząłbym od rozkręcenia obudowy, wyczyszczenia wszystkich podzespołów ( wentylatory na procesorze, w zasilaczu i na karcie graficznej - jak jest ), wyjąć pamięci, procesor i wszystko wyczyścić bo to kopalnia kurzu i brudu i nalożyć nową warstwę smaru silikonowego pod procek !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Tak dla kolegi jeszcze powiem żeby zobaczył jak system działa jak odinstaluje sterowniki grafiki .

W trybie awaryjnym da sie odinstalowac sterowniki?

• Poziom 32  
    Witam !
    Da się odinstalować sterowniki w trybie awaryjnym i w nim często system działa ponieważ są wyłączone różne funkcje !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Poziom 12  
    Akurat co do past silikonowych np. typu H to odradzam. Lepiej troszkę dołożyć i kupić np. Arctic Ceramique. Należy też uważać z pastami tzw. srebrnymi, są czasami lepsze ale niezbyt bezpieczne dla Athlonów XP - jak się rozleje może zewrzeć mostki na laminacie.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    szymekb1 napisał:
    jak się rozleje może zewrzeć mostki na laminacie.

I co z tego? Te pasty nie przewodzą.
  • Poziom 15  
    Witam, zacząłem czyścić PC, cały aż błyszczy jednak to nie pomogło, postanowiłem przepiąć zasilacz od innego kompa, nic to samo, potem po kolei, zacząłem od karty graficznej, odkreciłem i na kondensatorach widać taki coś żółte zaschnięte delikatnie wybrzuszone, czy to oznacza ze karta graficzna spowodowała takie zachowanie komputera?
    na radeonie 9200Se pracuje bardzo dobrze nic sie nie dzieje:)

jeśli chodzi o grafike to jaką możecie polecić na agp x8?
    taka do 250zł? pozdrawiam Y
  • Poziom 19  
    Powymieniaj wybrzuszone kondensatory i powinno być OK. Sam w ten sposób uratowałem swoją płytę główną i już od ponad roku nie mam z nią problemów.
  • Poziom 15  
    W sumie to jest mysl, ale patrzac na ceny kart graficznych to
    Radeon 9800 Pro kosztuje ok 100zl.
    Wiec moze wymienie sobie na cos lepszego?
  • Poziom 24  
    No tanio te Radki...
    Tylko pamiętaj, że kupując używą kartę graficzną z gatunku prądożernych i ciepłogennych sprawiasz, że możesz dostać urządzenie również przegrzane i "na razie" działające, a kondensatory po 3-4 miesiącach też są do wymiany .
    Wiem też, że kart AGP teraz jak na lekarstwo...