Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem ze sterownikami do płyty gł. GA-946-S3

21 Cze 2008 17:23 3100 15
  • Poziom 24  
    Witam

Kupiłem sobie nową płytę GIGABYTEA GA-946-S3 no i mam problem. Ściągałem z różnych storn sterowniki do ethernet lan, chipseta no i nic... nie można zainstalować sterowników... tzn do LAN normalnie się instalują ale zaraz wyskakuj coś takiego: "please shutdown and plug realtek PCIE card to complete the installation" bawiłem się już z tym 2 godz, ale nie umiem sobie z tym poradzic :/ kto wie o co chodzi?
  • Poziom 26  
    Problem z grafiką, w biosie dobrze poustawiane?
  • Poziom 24  
    yhm... komputer normlanie działa, wszystkie gry chodzą itp... karta graf się normlanie bez problemów zainstalowała. Czy są tam jakieś opcje w biosie? poszukam, ale wątpię w to... może płyta uszkodzona jest hmm

Dodano po 15 [minuty]:

tronic1 napisał:
    Dlaczego z różnych stron ? Sciągnij firmowe i zainstaluj.
    http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-946-s3.html

też ściągałem te sterowniki oryginalne - dzieje się to samo
  • Poziom 26  
    Czy po restarcie woła o jakieś sterowniki i Jak wygląda manager urządzeń?
  • Poziom 24  
    nie, po restarcie nic nie woła, a w menagerze urządzeń pokazuje niezainstalowany ethernet lan i audio...
  • Spec od komputerów
    W biosie włączone ? Jakie są informacje w menadżerze urządzeń, wybierz właściwości niezainstalowanych i podaj jaki komunikat.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Może być podał jaki masz system operacyjny?
  • Poziom 24  
    z dźwiękiem sobie poradziłem, ale nadal mam problem z tym LAN... w menagerze pisze na ethernecie " sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane ( kod 28 )" system oper. - XP
    Jarek2140 napisał:
    system oper. - XP

Coś kolega jest mało precyzyjny: SP Home, XP Professional, SP1, SP2, SP3?
  • Poziom 24  
    windows XP professional SP2 :)
  • Poziom 24  
    jak juz wyzej pisałem - był to kod 28... zrobiłem wszystko jak w tym punkcie. ale niestety dalej to samo. pluje sie on o jakies PCIE. nie rozumiem tego... moim zdaniem uszkodzona jest nowa plyta główna :/
    Jarek2140 napisał:
    Ściągałem z różnych storn sterowniki do ethernet lan, chipseta
    wyskakuj coś takiego: "please shutdown and plug realtek PCIE card to complete the installation"

Wyciągnąłbym następujący wniosek: kolega nainstalował sobie przeróżnych sterowników (założę się, że kolega sam nie wie jakich) i teraz któryś z nich żąda założenia karty, którą ma sterować.
  • Poziom 24  
    a ja niestety nie przyznam Ci racji... ponieważ po świeżym systemie ściągnąłem sterowniki do LAN (jeszcze dodam, że do XP a nie VISTA :) żebyś nie myślał - w swoim życiu wiele komputerów sie już naskładałem, ale z tym mam akurat taki problem ) ze strony GIGABYTE'A i od początku się to działo... widzę, że nikt nie może pomóc bo chyba raczej się nie da... nikt z Was chyba nie miał takiego problemu, sterowniki testowałem przeróżne - za każdym razem je usówałem z menagera i ogólnie - błąd ten sam. aha dodam , jeszcze, że włożyłem inną kartę sieciową i w połączeniach sieciowych komputer ją wykrył. Uzyłem everesta, zainstalowałem ją no ale jak zwykle niema internetu. Cos mi sie nie podoba z tą płytą główną...
  • Poziom 26  
    Oczywiście zintegrowana karta sieciowa została wyłączona w biosie, spróbuj wyłączyć funkcję pnp w biosie, zainstalować poprawki załączone wraz ze sterownikami, framework 2.0, sterowniki intel chipset. Instaluj sprzęt ręcznie wskazując na sterownik, w połączeniach sieciowych zainstalowany lan przez który łączy z netem usaw jako domyślny. Być może wiele z tego już sprawdziłeś, piszę na wszelki wypadek. Sam wlaczyłem nie raz ze sterami w laptopach, godziny mijały przy tej walce, ale zawsze kończyło się sukcesem.