Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG FAVORIT 64080 - nie grzeje wody

21 Cze 2008 22:49 3335 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Przeglądnąłem fora na temat nie grzania AEG i dalej mam dylemat. Po pierwsze na płytce nie znajduje zimnego lutu, po drugie nikt nie pisał o czujniku poziomu wody, a słyszałem, że posiada dwa: jeden do pompy i jeden do grzałki, po trzecie jak odkamienić grzałkę przepływową jeśli jest zimna woda w zmywarce.
    Moja zmywarka używana jest średnio raz w tygodniu i mam potwornie twardą wodę, a zmywarka ma 32 miesiące.

Mam łatwy dostęp do jednego czujnika wygląda jak fotokomórka (dwie widzące się naprzeciwległe czujniki). Jak ją sprawdzić czy działa. Na jednej części czujnika na końcu jest coś w stylu silikonu, ale nie zakrywa czujnika czy to dobrze? Zasilikonowana końcówka na zdjęciu. Gdzie byłby ten drugi? Trochę dużo, ale mam nadzieje że nie za dużo.
    Edit:
    Przemyłem to ustrojstwo patyczkiem z watą do uszu z zewnątrz i wewnątrz benzyną kosmetyczną i zmywarka wróciła do normy, a to ci heca.
    "silikon" pozostawiłem tak jak był. No i oczywiście rozebranie i złożenie programatora mogło spowodować, że jakiś zaśniedziały styk na kostce puścił.

Post można zamknąć. Pozdrawiam i życzę powodzenia jak ktoś będzie miał podobny problem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Jeżeli to ten moduł to do sprawdzenia:
    grzałka- ok. 40 Ohm
    R8- 100 Ohm
    R9- 10K
    Przekaźnik
    QD2

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Może ktoś mi podać wartości i nazwę
    elementu VDR8 ? chodzi o ten niebieski warystor na srodku
  • Poziom 19  
    Zanim zabierzesz się za płytkę (to w ostateczności) sprawdź jakość połączenia przewodów od grzałki do płytki i najważniejsze do presostatu. Czy posiadasz miernik - omomierz?