Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beyma SM 115 K - dobry wybór?

21 Cze 2008 20:55 2928 13
  • Poziom 22  
    Witam

Chciałbym poznać wasze opinie o głosniku wymienionym w temacie. Czy jest jakaś lepsza 15 calowa propozycja głosnika, w cenie do 600 złotych, która zagra równie dobrze co Beyma w subbasie estradowym. Muzyka póki co raczej nie live, ale może niedługo... Jako średniowysokotonowe kolumny posiadam konstrukcję na Eminence Gamma 12 i Selenium DH 200 E-E. Co wy na to? Czekam na propozycję.
  • Poziom 27  
    Hmmm, może lepiej dopłacić i za 198euro z Niemiec masz PD1550, różnica w porównaniu do tej Beymy będzie ogromna. Lub jeśli koniecznie chcesz się zmieścić w cenie to może 18" Sigma Pro za 145euro. Może nie zagra to lepiej, ale napewno mocniej.
  • Poziom 27  
    A jaki masz litraż i strojenie?
  • Poziom 26  
    Poszukaj sobie jesli glosnik z polski B&C PS76 mozna dostac w okolicach 600 jak dobrze po sklepach poszukasz.)
  • Poziom 26  
    To widze ze trudno ci dogodzic. A o mowieniu co lepsze b&c czy beyma nie ma co gadac. Ja osobiscie wole brzmienie i granie b&c a ty ta beyme to bierz i napewno bedziesz zadowolony bo nie jest to kiepski glosnik
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jak możesz dozbierać to kup tego PD1550. W przyszłości zmienisz mu budę(np. dokupisz drugi i zrobisz 2x15" BP lub hybrydę). A narazie w 120l@50hz zagra od ok. 47hz(-3db) i przy 800w(tyle spokojnie wytrzyma):
    45hz 122db
    50hz 125db
    55hz 126,5db
    65hz 126db
    i dalej na poziomie 125db
    To tak w WiniSD. Ale PD1550 ma małą kompresje mocy i w ogóle na charakterystyce pasma na stronie producenta ma jakieś 99db dla 50-200hz, więc spokojnie zmiecie tą Beyme.
  • Poziom 22  
    auroxik - troszkę o tym wiem, i po parametrach zresztą, można stwierdzić, iż ten B&C 15 PS 76 to głośnik bardziej midbasowy niż typowy woofer, dlatego raczej nie odpowiada on moim założeniom :)
    Co do PD 1550 to konkretny głośnik, ktoś może wie ile on kosztuje w Polsce? Ja w niemczech znalazłem za 185 Euro w Tomman.de bodajże. Nie wiem jeszcze jak z wysyłką do Polski, zaraz poszukam.
  • Poziom 16  
    a może beyma 15 g350 99db jesli tak to poprosze o info na prywatnego meyla bpmagency(malpa)wp.pl
  • Poziom 27  
    :arrow: nok47
    Bez obrazy, ale wymieniony tutaj PD zmiecie bez problemu tą Beyme. Ten B&C również. Ta beyma nie ma powalającego Xmax.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    O wysylce do polski juz bylo kosztuje ona 20euro ;)
  • Poziom 22  
    Auroxik, dzięki za info. We własnym zakresie dowiedziałem się, iż taki PD kosztuje w Polsce 1000 złotych :) A jeśli przesyłka kosztuje tyle ile mówisz, to chyba to będzie lepszy wybór od tej Beymy. Jeszcze zasięgne porady :)