Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF-610 - nie wylewa wody

21 Jun 2008 21:50 13864 12
  • Level 12  
    Poszukuję schematu/serwisówki do ESF 610. Programator działa i załącza silnik. Słychać brzęczenie, początkowo woda obraca śmigła, ale potem ciśnienie spada. W cyklu wylewania wody słychać silnik, ale woda nie jest odpompowywana. Może ktoś wie jaki element trzeba wymienić. Dziękuję i pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Sprawdź drożność, może być zablokowany układ wodny.
  • Level 19  
    Do wymiany turbina pompy. Jest to pompa zintegrowana w zalażności od kierunku obrotów myje lub wypuszcza wodę.
  • Level 20  
    a ja jeszcze podpowiem index części 1520292002 -jest to turbina pompy
    pozdrawaim
  • Level 12  
    Jaki może być koszt takiej turbiny i czy osoba raczej wprawnie posługująca się wkrętakiem poradzi sobie z wymianą ? Czy mogę prosić o schemat montażowy ? Dziękuję i pozdrawiam.
  • Level 19  
    animart wrote:
    czy osoba raczej wprawnie posługująca się wkrętakiem poradzi sobie z wymianą ?

Raczej bez problemu. Należy odkręcić bodaj dwie śruby trzymające mocowanie silnika od tyłu i wyjąć silnik z turbiną z miski, odkręcić jeden wkręt z wirnika silnika wymienić turbiną i w odwrotnej kolejności złożyć, z turbiną jest komplet uszczelek. Po złożeniu wybrać wodę ze spodu zmywarki bo zawsze się trochę wyleje.

Cena to pewnie ok.100 - 150 zł.
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    Faktycznie, wykruszyły się łopatki turbinki 152.280.60 Może ktoś ma w magazynie ?
  • Level 12  
    Znalazłem Zestaw naprawczy do ESF610 (50273512009) ale firma chce za niego 175 zł.
    Czy są tańsze możliwości ?

Zmywarka Electrolux ESF-610 - nie wylewa wody
  • Level 11  
    Witam.
    Mam dokładnie taki sam problem ze zmywarką ESF610: wyłamane łopatki turbiny. W zestawie naprawczym /160PLN/ nie ma jednego z najważniejszych elementów: moja turbina była poskładana na element pośredni który wygląda jak plastikowy kołek rozporowy, i ten element był dopiero nasunięty na silnik. Ponieważ jest to rodzaj zrywalnego sprzęgła i ząbki się wytarły, nie ma transmisji napędu. Pewnie muszę wkleić, bo serwisy twierdzą że to częśc silnika a nie turbiny :(
    Drugi problem- jak docisnąć uszczelnienie węglowe żeby działało i nie ciekło?
    Proszę o radę
    Pozdrawiam
    Andrzej
  • Level 23  
    Niestety muszę potwierdzic to , co usłyszałeś w serwisie.Ta czworokątna tulejka jest integralną częścią silnika pompy , nie do dostania oddzielnie.
  • Level 11  
    Bardzo dziękuję, już też na to wpadłem, wkleiłem ją na szary poxipol i jest ok.
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    Witam, przyłacze się do tematu posiadam zmywarkę electrolux, która słabo wypuszcza wodę okazało się ze była uszkodzona plastikowa turbina w silniku (wyłamane łopatki) została wymieniona na nowa i sprawdziłem wszystkie kanały wydają się OK. a nadal słabo wypuszcza wodę po skaczeniu programu pozostaje jeszcze woda w zmywarce
    Proszę o pomoc
  • Level 12  
    Witam,

W mojej ESF przykleiłem plastikową oś zewnętrzną, na której osadzone są łopatki turbinek do metalowej osi wewnętrznej silnika i do dzisiaj pracuje jak należy.

Dobrego Dnia,