Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1,7 dti świeci się check engine

Radek2 21 Jun 2008 22:22 14738 8
 • #1
  Radek2
  Level 14  
  Witam

  Jakieś 3 miesiące temu stałem się posiadaczem Astry 1,7dti i pewnego dnia zapalił mi się check engine. Usterka ta pojawiła się po odpaleniu silnika. Pojechałem do serwisu i po podpięciu pod komputer stwierdzili że pojawił się błąd czujnika ciśnienia barycznego. Diagnosta który to robił powiedział, że nie jest to wina samego czujnika, powód tkwi w tym,że przy przebiegu 200000 km pompa paliwa lekko się rozszczelniła i trochę paliwa dostało się na przewody pod którymi był podpięty czujnik ciśnienia barycznego i z tego powodu pojawił sie błąd. Przewody zostały wyczyszczone a czujnik profilaktycznie wymieniony i oczywiście skasowany został błąd. Ponoć przy tym przebiegu często zdarza się w tych modelach takie uszkodzenie pompy. Po trzech dniach z powrotem zapalił mi się check engine ,auto normalnie jeździ nic nie wskazuje na jakieś uszkodzenie a mimo tego pali się check engine. Mam w związku z powyższym pytanie do czego służy ten czujnik, oraz czy diagnoza usterki była właściwa i czy z taką usterką można jeździćczy może to grozić jakimiś innymi uszkodzeniami?
 • #2
  autoas
  Level 42  
  No niby jak można ci odpowiedzieć -trzeba jeszcze raz odczytać błąd, bo nie wiadomo czy to ten sam czy inny?!!!!
  Isuzu czy Opel?
 • #3
  De Dion-Bouton
  Level 12  
  dti to isuzu
 • #4
  Radek2
  Level 14  
  Isuzu, no więc właśnie nie wiem czy ten sam czy nie ale po tym jak ten błąd wystąpił podejrzewam że ten sam za pierwszym razem też wystąpił w momencie odpalenia, nigdy nie występuje podczas jazdy. Auto chodzi jakby nigdy nic a błąd się świeci.

  Pozdrawiam
 • #5
  De Dion-Bouton
  Level 12  
  to bardzo charakterystyczny system z przetwornicą wysokonapięciowa do zaworu przelewowego, gro usterek jest właśnie w niej.
 • #6
  Radek2
  Level 14  
  Dziękuję za zainteresowanie tematem - niestety jestem likiem w tym temacie, może by tak kolega De Bion Bouton mógł bardziej przybliżyć temat.


  Z góry wielkie dzięki
 • #7
  mateuszekkk206
  Level 9  
  siemka posiadam opla astre 2 z silnikiem 2.0dtl i mam podobny problem wyskakuje mi kontrolka check egine i odrazu silnik slabnie nie mam swojej mocy jaka moze byc tego przyczyna ?? prosze o pomoc
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  sputnik1
  Level 16  
  Witam
  Czy dobrze zrozumiałem miałeś na myśli czujnik tcv w pompie paliwowej? Z niego Ci ciekło?.
  Gdy z niego cieknie to po przewodach elektrycznych podpiętych do niego paliwo sączy się i dostaje się do wiązki elektrycznej podpiętej miedzy innymi do sterownika pompy. Najgorsze w tym wszystkich jest to że następnie paliwo z tych przewodów i wiązki kapie bardzo blisko rury wydechu (pod silnikiem) a nawet na nią.