Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1,7 dti świeci się check engine

21 Cze 2008 22:22 10988 8
  • Poziom 14  
    Witam

Jakieś 3 miesiące temu stałem się posiadaczem Astry 1,7dti i pewnego dnia zapalił mi się check engine. Usterka ta pojawiła się po odpaleniu silnika. Pojechałem do serwisu i po podpięciu pod komputer stwierdzili że pojawił się błąd czujnika ciśnienia barycznego. Diagnosta który to robił powiedział, że nie jest to wina samego czujnika, powód tkwi w tym,że przy przebiegu 200000 km pompa paliwa lekko się rozszczelniła i trochę paliwa dostało się na przewody pod którymi był podpięty czujnik ciśnienia barycznego i z tego powodu pojawił sie błąd. Przewody zostały wyczyszczone a czujnik profilaktycznie wymieniony i oczywiście skasowany został błąd. Ponoć przy tym przebiegu często zdarza się w tych modelach takie uszkodzenie pompy. Po trzech dniach z powrotem zapalił mi się check engine ,auto normalnie jeździ nic nie wskazuje na jakieś uszkodzenie a mimo tego pali się check engine. Mam w związku z powyższym pytanie do czego służy ten czujnik, oraz czy diagnoza usterki była właściwa i czy z taką usterką można jeździćczy może to grozić jakimiś innymi uszkodzeniami?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 42  
    No niby jak można ci odpowiedzieć -trzeba jeszcze raz odczytać błąd, bo nie wiadomo czy to ten sam czy inny?!!!!
    Isuzu czy Opel?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 12  
    dti to isuzu
  • Poziom 14  
    Isuzu, no więc właśnie nie wiem czy ten sam czy nie ale po tym jak ten błąd wystąpił podejrzewam że ten sam za pierwszym razem też wystąpił w momencie odpalenia, nigdy nie występuje podczas jazdy. Auto chodzi jakby nigdy nic a błąd się świeci.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    to bardzo charakterystyczny system z przetwornicą wysokonapięciowa do zaworu przelewowego, gro usterek jest właśnie w niej.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem - niestety jestem likiem w tym temacie, może by tak kolega De Bion Bouton mógł bardziej przybliżyć temat.

Z góry wielkie dzięki
  • Poziom 9  
    siemka posiadam opla astre 2 z silnikiem 2.0dtl i mam podobny problem wyskakuje mi kontrolka check egine i odrazu silnik slabnie nie mam swojej mocy jaka moze byc tego przyczyna ?? prosze o pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Witam
    Czy dobrze zrozumiałem miałeś na myśli czujnik tcv w pompie paliwowej? Z niego Ci ciekło?.
    Gdy z niego cieknie to po przewodach elektrycznych podpiętych do niego paliwo sączy się i dostaje się do wiązki elektrycznej podpiętej miedzy innymi do sterownika pompy. Najgorsze w tym wszystkich jest to że następnie paliwo z tych przewodów i wiązki kapie bardzo blisko rury wydechu (pod silnikiem) a nawet na nią.