Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1,7 dti świeci się check engine

21 Jun 2008 22:22 12326 8
  • Level 14  
    Witam

Jakieś 3 miesiące temu stałem się posiadaczem Astry 1,7dti i pewnego dnia zapalił mi się check engine. Usterka ta pojawiła się po odpaleniu silnika. Pojechałem do serwisu i po podpięciu pod komputer stwierdzili że pojawił się błąd czujnika ciśnienia barycznego. Diagnosta który to robił powiedział, że nie jest to wina samego czujnika, powód tkwi w tym,że przy przebiegu 200000 km pompa paliwa lekko się rozszczelniła i trochę paliwa dostało się na przewody pod którymi był podpięty czujnik ciśnienia barycznego i z tego powodu pojawił sie błąd. Przewody zostały wyczyszczone a czujnik profilaktycznie wymieniony i oczywiście skasowany został błąd. Ponoć przy tym przebiegu często zdarza się w tych modelach takie uszkodzenie pompy. Po trzech dniach z powrotem zapalił mi się check engine ,auto normalnie jeździ nic nie wskazuje na jakieś uszkodzenie a mimo tego pali się check engine. Mam w związku z powyższym pytanie do czego służy ten czujnik, oraz czy diagnoza usterki była właściwa i czy z taką usterką można jeździćczy może to grozić jakimiś innymi uszkodzeniami?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 42  
    No niby jak można ci odpowiedzieć -trzeba jeszcze raz odczytać błąd, bo nie wiadomo czy to ten sam czy inny?!!!!
    Isuzu czy Opel?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    dti to isuzu
  • Level 14  
    Isuzu, no więc właśnie nie wiem czy ten sam czy nie ale po tym jak ten błąd wystąpił podejrzewam że ten sam za pierwszym razem też wystąpił w momencie odpalenia, nigdy nie występuje podczas jazdy. Auto chodzi jakby nigdy nic a błąd się świeci.

Pozdrawiam
  • Level 12  
    to bardzo charakterystyczny system z przetwornicą wysokonapięciowa do zaworu przelewowego, gro usterek jest właśnie w niej.
  • Level 14  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem - niestety jestem likiem w tym temacie, może by tak kolega De Bion Bouton mógł bardziej przybliżyć temat.

Z góry wielkie dzięki
  • Level 9  
    siemka posiadam opla astre 2 z silnikiem 2.0dtl i mam podobny problem wyskakuje mi kontrolka check egine i odrazu silnik slabnie nie mam swojej mocy jaka moze byc tego przyczyna ?? prosze o pomoc
  • User removed account  
  • Level 16  
    Witam
    Czy dobrze zrozumiałem miałeś na myśli czujnik tcv w pompie paliwowej? Z niego Ci ciekło?.
    Gdy z niego cieknie to po przewodach elektrycznych podpiętych do niego paliwo sączy się i dostaje się do wiązki elektrycznej podpiętej miedzy innymi do sterownika pompy. Najgorsze w tym wszystkich jest to że następnie paliwo z tych przewodów i wiązki kapie bardzo blisko rury wydechu (pod silnikiem) a nawet na nią.