Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenosny wzmacniacz audio zestawu sluchawkowego

adamo88 21 Cze 2008 23:24 1364 5
  • #1 21 Cze 2008 23:24
    adamo88
    Poziom 12  

Potrzebuje wzmocnić sygnał w zestawie słuchawkowym dołączonym do telefonu, żebym 2-3 razy głośniej w nim słyszał i mnie też lepiej słyszano, musi to być jakiś wzmacniacz który posiada zasilanie z baterii (np. 2 baterie AA) - bo musze go mieć na sobie; czy ma ktoś jakiś pomysł na taki wzmacniacz?? może da sie coś wykorzystać ze starego walkmana?? zbytnio sie nie znam na takich rzeczach ale lutować troszkę potrafię wiec jak nie będzie to nic skomplikowanego to powinienem dać sobie rade :D

Czy teraz już jest tak jak trzeba Panie moderatorze?

0 5
  • #2 22 Cze 2008 09:22
    vertim
    Poziom 23  

Na elektrodzie było dużo projektów , wystarczy użyć przycisku szukaj.

0
  • #5 24 Cze 2008 08:40
    jajco72
    Poziom 20  

Witam, kol. adamo88 zdaje się ma raczej problem z samym telefonem, nie tyle ze słuchawką, co z mikrofonem, i o ile wzmocnienie sygnału ze słuchawki zostało rozwiązane (przykład kol. E.L.O. z zestawem AVT), to problem wzmocnienia sygnału do mikrofonu nadal w powijakach... w kwestii mikrofonu proponuję udać się do jakiegoś "lepszego" serwisu GSM, może uda się dobrać mic i podmienić istniejący lub jakoś wzmocnić jego sygnał (czułość), w momencie wzmocnienia zewnętrznego (głośniczek skierowany do mic - lub mic ze wzmocnieniem podpinany np kabelkiem do gniazda tel) twój głos może przekształcić się w zwykłe harczenie, wbudowany układ, lub też wbud. mikrofon nie będą w stanie poprawnie działać, lub też mogą nawet ulec uszkodzeniu.
    pozdrawiam
    jajco72

0
  • #6 10 Lip 2008 09:40
    adamo88
    Poziom 12  

juz znalazlem schemat na wzmacniacz ktory mi odpowiada, wytrawilem i polaczylem wszystko, jest to wzmacniacz zbudowany na TDA 2822 ktory byl zamieszczony przez kolege gregor_lca na forum, podpialem ten wzmacniacz pod 4 baterie AA, wszystko dziala dobrze tylko ze strasznie potrafi mi trzeszczec, jesli chodzi o telefon to wszystko z nim w porzadku, a wzmacniacz jest mi potrzebny do zestawu sluchawkowego i mam takie pytanie co zrobic zeby polepszyc ta jakosc dzwieku tj jest moze jakis filtr aby nie bylo trzaskow - dzwiek ma byc wyrazny nie potrzebne mi zadne basy bo to bedzie sluzyc do komunikacji z czlowiekiem a nie do sluchania muzyki, wszystko jest podpiete pod sluchawke Jabra BT 135 (zeby bylo bezprzewodowe) a sygnal wejsciowy jest podany na petle indukcyjna a slucham tego przez sluchawke indukcyjna, mikrofon jest w porzadku (oryginalny SE)

0