Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6280 wlacza sie/wylacza samoczynnie

22 Cze 2008 00:26 3698 8
  • Poziom 15  
    Witam.

W wolnej chwili napiszcie co mozna z tym zrobic.

Otoz moja Nokia 6280 postanowila troche pobrykac. Wlasciwie nie wiem jak to opisac. Po prostu czasem robi rozne ceregiele z przyciskami. Jakby samoczynnie wciska przycisk zasilania, ten gorny.

Wiadomo ze nacisniecie przycisku wlaczania (zasilania) powoduje pojawienie sie menu gdzie mozna wybrac profil a pierwsza pozycja jest wylaczenie telefonu. Wlasnie ona to robi, wciska sobie ten przycisk i losowo wybiera rozna pozycje z tego menu. Czasem zmieni profil, czasem natrafi na Wylacz sie. Co ciekawe natrafiajac na Wylacz sie, wylacza telefon i po chwili wlacza. Wlasciwie nie da sie wylaczyc telefonu bez wyjecia baterii. Co dziwne dzieje sie to w kolko. Zauwazylem jednak ze dzieje sie to chyba (nie jestem pewien) podczas zablokowania klawiatury slidem i probie odblokowania srodkowym przyciskiem. Czasem dziala kilka godzin a czasem nagle zaczyna szalec.

Da sie moze zrobic jakis hard reset? Narazie wyjalem baterie, niech polezy bez zasilania troche to moze sie jej zapomni ;). Stalo sie to nagle, chyba podczas ladowania, moze dostala jakis impuls energii ;).

Dajcie znac czy cos sie da zdzialac.
  • Poziom 28  
    Pierwsze co by spróbował to wgrać jej od nowa soft.
  • Poziom 12  
    A jezeli soft nie pomoze to najprawdopodobniej tasma do wymiany.
  • Poziom 28  
    Po co od razu tasme wymieniac??Soft bym zostawił w spokoju bo on tu nie ma nic do rzeczy.Wymien najpierw wlacznik i powinien dzialac bez problemu a jak nie to zostaje wymiana tasmy.
  • Poziom 15  
    Myslicie ze to wina wlacznika? Wlacznika wlasciwie nie uzywalem w ogole. Telefon jest wiecznie wlaczony, no moze kilka razy wylaczylem, ale to raczej nie uszkodzilo wlacznika.

Co do softu - tez o tym myslalem. Zapomnialem dodac ze telefon sie czasem wieszal przy grach i trzeba bylo wyjac baterie. Myslalem ze da sie zrobic jakis hard reset jak w palmtopie?

A o jaka tasme chodzi?
  • Poziom 28  
    Skoro wybiera Ci sie menu wybory profitu to soft nie ma nic do rzeczy.A ze sie zawieszal to inna sprawa.Zanies go do serwisu jakiego to zrobia to w pare minut i bedziesz mial glowe spokojna.Tasma laczy jedna czesc telefonu z druga.
  • Poziom 14  
    hm a mi to wyglada na jakies zwarcie pod glasem od klawiatury funkcyjnej :P nei wiem moze sie myle ale bym postawil ten filtr na nowo ;]
  • Poziom 2  
    witam przepraszam ze odgrzebuje stare wątki ale piszę bo moze tez bedzie mial taki problem, mam taki problem napewno to nie wina softu a trzeba wymienic tasme nie oplaca sie wymieniac samego wlacznika poniewaz kosztuje on 8 zł a cala taśma z włacznikiem 10
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    10 zeta to zapłacisz za najgorszego "chińczyka". Nowa, oryginalna taśma kosztuje mnie w hurcie ok 50 zeta, czyli 5 x drożej, ale Twój "chińczyk" pochodzi może 3 mc więc i tak nie oszczędzisz. Druga sprawa jest taka żę na 95% nie będzie działał. Musisz zamówic ze 3, może któryś będzie ok.
    Pamiętaj, jaka cena , taka jakośc.