Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejsy nie współpracują z centralką lpg

22 Cze 2008 10:55 22408 51
  • Poziom 9  
    witam,zakupiłem dwa interfejsy lpg od dwóch różnych producentów,i żaden z nich nie komunikuje się z centralką lpg,sprawdzałem na dwóch komputerach,trzech różnych instalacjach lpg,na obdtesterze,i nic,brak komunikacji,może ktoś wie jaka tego przyczyna?pozdrawiam,pajak
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Musisz miec odpowiedni program do danej centralki.
    Podam na swoim przykladzie.
    Posiadam w swoim autku sterownik D.T gas system (dt basic plus).
    Dziala tylko na tym programie (na kazdej jego wersji) natomiast kiedy wlacze program od innego sterownika lub sterownika tego samego producenta ale np. dt basic super to juz nie ma komunikacji ze sterownikiem.
    Sprobuj innego oprogramowania lub sprawdz ustawienia portow.
    Jesli kabelek jest pod USB to w systemie operacyjnym (w menagerze urzadzen) sprawdz na jakim porcie pracuje kabelek (jesli jest poprawnie zainstalowany) i taki sam port ustaw w programie do obslugi sterownika LPG.
    Mozesz tez przestawic port w menagerze urzadzen. Wazne jest zeby port byl ustawiony na mozliwie jak najnizszy wolny.
  • Poziom 9  
    interfejs jest pod com1 na max232,mam 5 programow lo gas flash z pieciu roznych stron i zaden sie nie komunikuje, moze ktos ma sprawdzony program do lo gas flash? bo ja juz zglupialem
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    a czy sprawdzileś podłączenie wtyczki może być tak że masz zamienione przewody TX i RX do przesyłu danych musisz sprawdzić kolory kabelkow i dowiedzieć się jakimi kolorami są oznaczone we wtyczce. Często warsztaty gazownicze robią taki myk aby nikt inny nie miał dojścia, często zle podpięcie fejsu kończy się spaleniem ukladu.
  • Poziom 9  
    zamienialem rx i tx,i nic, + i masa jest ok,
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    to w tym układzie musisz sprawdzić fejs
    1. Trzeba zawrzeć TX i RX za MAXem (czyli np na wtyczce, którą wtykasz w auto
    2. Napisać coś w HT
    HT masz w kompie start,akcesoria,komunikacja, hiperterminal. skonfiguruj go tu masz stronke.
    http://grzesiek21.republika.pl/szereg_oprogramowanie.htm. a może masz nie ustawiony port?
  • Poziom 13  
    Koledzy czy można prosić o jakiś schemacik kabelka rs232- dt gas ? Bardzo mi zależy na tym! z góry dziękuję!
  • Poziom 9  
    niestety tempy jestem, i niewiem jak skonfigurowac ht,gdybys mi mogl to jakos wytlumaczyc bylbym wdzieczny
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Usuń ostatnią kropkę w linku kol. sebolubek i znajdziesz obrazkową instrukcję.
  • Poziom 9  
    no dzięki przyjacielu,ustawilem port,interfejs działa na obd testerze,wszystko ok,ale z centralka sie nie moge nadal polaczyc,albo mam program do d. albo niewiem juz sam,programy mam z elektrody i ze strony producenta,i nic! a da sie jakos program sprawdzic?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie znam tej centralki i tego softu, ale słyszałem, że ma możliwość blokowania dostępu poprzez wpisanie hasła, a instalatorzy chętnie z tej możliwości korzystają. Nie masz pytania o hasło? Jeżeli możesz wejść w ustawienia centralki to sprawdź ustawienia transmisji. powinny być takie same jak ustawienia portu com z którego korzystasz.
  • Poziom 9  
    w sofcie moge tylko zmienic port com,1,2,3,4,5,6,na com 1,jest ok,na innych wyskakuje ze zly port,ale program nie odczytuje nic z centralki ,pytania o haslo tez niema,
  • Poziom 11  
    Witajcie koledzy. Jaki długi masz kabel od kompa do fejsu? może jest stanowczo za długi? lub jest bez ekranu?to ma wpływ na komunikacje. czy jak podepniesz fejs do kompa zmostkujesz rx i tx uruchomisz hiperterminal piszesz na klawiaturze to wyskakują znaki?? jeśli piszesz a nie wyskakują znaki to i z centralką się nie połączysz( sprawdź maxa) jeśli wyskakują a nie łączy to wymiń kabel sprawdź podłączenie, podłącz kabel, przekręć stacyjke dopiero uruchom program diagnostyczny (nie w innej kolejności)a teraz odpal silnik.
  • Poziom 9  
    kabel ma okolo 4m,czy ekranowany to niewiem,na obd testerze jak pisze to jest ok,a na hyperterminalu nie probowalem,kable sa kupione na allegro razem z interfejsem
  • Poziom 9  
    sprawdzalem,przez obd tester i hyperterminal echo powraca bez przeklaman,czyzby sofcik do d? podobno mial byc dobry,koles mi przyslal na elektrodzie????????
  • Poziom 12  
    Sprawdź to na innym komputerze. Ja też się męczyłem z fejsem na MAX232 ale własnej roboty. W domu wszystko było ok ale w garażu na drugim kompie same problemy. Albo nie mogłem się połączyć z samochodem albo z LPG, a jak już się połączył to zrywał komunikację. Niestety coś mam nie tak z Com-em w drugim komputerze bo w domu jak testowałem (nawet na kablu 7m) to było ok. Sprawę na szczęście udało się rozwiązać, interfejs podłączyłem do komputera krótkim kablem (2m) a dopiero dalej za interfejsem dałem kabel 5m. Teraz wszystko śmiga i LPG i komputer samochodowy. Sprawdź sobie interfejs OBD testerem ale nie stukając w klawiaturę różne znaki, tylko naciśnij jeden i trzymaj. U mnie po pewnym czasie się blokował (czasem po linijce czasem po kilku linijkach) i już nie było komunikacji przez RS232, dopiero po resecie wracało do normy. Dla pewności podnieść prędkość transmisji, jeżeli będzie ok to podepnij na wyjście interfejsu diodę LED przez rezystor (chyba między + a wyjście sygnału) i uruchom program, zobacz czy dioda chociaż mrugnie przy próbie łączenia się. Jeżeli będą jakieś oznaki to znaczy,że program coś wysyła. To sprawdź jeszcze linię powrotną ale musisz się wpiąć w LPG interfejsem i jakoś podpiąć diodę. Zobaczysz czy LPG coś odpowiada. Ja tak diagnozowałem.
    Ale się rozpisałem :D
    Powodzenia.
  • Poziom 13  
    sylwek1980 napisał:
    Koledzy czy można prosić o jakiś schemacik kabelka rs232- dt gas ? Bardzo mi zależy na tym! z góry dziękuję!

Witam kolegę.
    Ja mam taki schemacik, dostałem od kolegi z elektrody, dziś postaram Ci się go przesłać. Może jeszcze dziś udam mi się go sprawdzić na moim aucie to napisze o efektach pracy.

Dodano po 5 [godziny] 40 [minuty]:

W załączeniu przesyłam schemat interfejsu, to typowy układ na MAX232.
  • Poziom 12  
    panowie a z kąt można pobrać programik do obsługi tego całego ustrojstwa?
  • Poziom 13  
    Witam.
    Po ciężkich próbach udało mi się wkońcu zbudować interfejs do obsługi instalacji gazowej DT Gaz System. Centralka gazowa łączy się za pomocą typowego układu na MAX 232. Wzorowałem się na interfejsie MT dostępnym na stronie www.etas.pl. Wszystko bardzo ładnie pracuje, pełen podgląd na pracę silnika w czasie rzeczywistym oraz możliwość dokonywania zmian ustawień.
  • Poziom 9  
    zbudowac interfejs to nie problem,problem to zalatwic sobie program do lo gas,latwiej zmienic instalacje na inna
  • Poziom 14  
    Witam
    Odnośnie programu do lo gas to mam jakieś na dysku (flash pro i mach pro ) . Jakby trzeba mogę podesłać.
  • Poziom 10  
    pająkscorpio napisał:
    no dzięki przyjacielu,ustawilem port,interfejs działa na obd testerze,wszystko ok,ale z centralka sie nie moge nadal polaczyc,albo mam program do d. albo niewiem juz sam,programy mam z elektrody i ze strony producenta,i nic! a da sie jakos program sprawdzic?

U mnie jak pisze w obd testerze to pojawiają się same znaki x, cokolwiek bym wcisnął. Wie ktoś gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 10  
    Witam

Dołączam się.
    Czy ktoś już rozwiązał problem z łączeniem się interfejsów z lo gas flashem?
    U mnie również w HT i na OBD testerze wszystko w najleprzym pożądku ale z centralką zero komunikacji.

Pozdrawiam

Regulamin, p.15. Popraw treść postu, lub trafi on do kosza. ElpigazN
  • Poziom 9  
    z tego co sie dowiedzialem od gaziarza to trzeba miec oryginalny program,na oryginalnej plycie,kopiowane sie nie polacza,pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Czy może ktoś poratować mnie manualem do centralki Lo.gas flash ?
  • Poziom 27  
    pająkscorpio napisał:
    z tego co sie dowiedzialem od gaziarza to trzeba miec oryginalny program,na oryginalnej plycie,kopiowane sie nie polacza,pozdrawiam

To ten gaziarz bzdury gada, gdyż wiekszość producentów czy dystrybutorów umieszcza swoje oprogramowanie na swoich stronach internetowych i można je pobrać
  • Poziom 1  
    Witam !

Czy ktoś rozwiązał ten problem ?
    Bo umnie to zamo !

prosze o pomoc

pozdr.

daaaav
  • Poziom 11  
    Czy ktoś poradził sobie już z tym sterownikiem .
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam instalacje dt gas 704
    Kupiłem kabel usb (zrobiony na prolific 2303) na aledrogo od silos9
    Zainstalowałem wszystko jak kazali, system wykrył nowy port aczkolwiek nie idzie połączyć się za po mocą GasTech. Program wskazuje błąd portu com
    Próbowałem przeróżnych ustawień portu w managerze sprzętu i niestety bez powodzenia.
    Czy przerabiał ktoś coś na ten temat?
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    No właśnie .Mam ten sam problem .Brak działania z programem Sirocco.Czy może ktoś ma na to receptę jak ten fejs odpalić?