Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie na temat małych mixerów.

22 Cze 2008 11:33 2278 4
  • Poziom 28  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat mixerów.

Behringer XENYX 1002FX
    Mikser TAPCO/MACKIE MIX-120
    Soundcraft Compact 4
    Peavey PV 8
    SAMSON MDR 624
    ALTO AMX-100FX

Mixer miałby służyć jako przedwzmacniacz do dwóch mikrofonów i dwóch sygnałów audio. Używany by był na szkolnych przedstawieniach.
    Najbardziej by mnie interesował AMX-100FX i XENYX 1002FX gdyż posiadają mały procesor. Chyba, że procesory w tych mixerach są nic nie warte to zrezygnuję. Proszę o pomoc i opinie.

Dodam jeszcze, że na ten cel będę mieć tylko 350zł. A mikrofony to: 2*STAGE LINE TXS-103SET.

I wszystkie mixery posiadą zasilanie PHANTOM czyli, że będę mogł też podłączyć mikrofon pojemościowy? Na jakiej zasadzie działa taki mikrofon?
  • Moderator Akustyka
    Wszystkie te miksery są podobnej klasy. Jakkolwiek alto ustawił bym na samym końcu. jak chcesz efektu weź tego behringera. jak ci nie zależy to raczej soundcraft czy tapco, ewentualnie peavey lub samoson

Phantom pozwala na zasilenie mikrofonów pojemnościowych. zasada działania: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofon#Mikrofony_pojemno.C5.9Bciowe
  • Poziom 24  
    Z tych 6 wybrałbym bezsprzecznie Soundcraft-a.
  • Poziom 28  
    ALESIS MultiMix 6 FX myślałem też o tym, tylko, że kosztuje prawie 500zł, kiedyś miałem stary mixer soundcrafta i był bez awaryjny i mocny jeśli chodzi o obudowę. Co myślicie o tym ALESIS MultiMix 6 FX???
  • Poziom 11  
    Sam posiadam TAPCO MIX60 kupiony za nie całe 350zł do zastosowań domowych czy nagłaśniania imprez jest po prostu idealny,wszystko rozmieszczone bardzo intuicyjnie,b.solidne wykonanie. Zasilany Phantom 48V ma jeden mankament jak dla mnie farba szybko się ściera,dokładnie to napisy... Posiada on 2 wejścia mikrofonowe symetryczne i niestmetryczne 2 wejścia od urządzeń zewnętrznych typu cd/dvd/mp3/komp,wyjście słuchawkowe z regulacją mocy,wyjście aux i wyjście na monitory a także wejścia na RCA tape in i out możliwość nagrywania. Każdy z kanałów wyposażony w 3 pasmową korekcje hi-mid-low,balance i tłumiki. 4-ro stopniowy wskaźnik wysterowania i przy każdym kanale wskaźnik diodowy peak. Jednym słowem za tą kase wybór idealny. Ja go polecam :)