Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm SPACE COP - problem z konfiguracją po awarii

Mark222 22 Cze 2008 12:54 2121 1
  • #1 22 Cze 2008 12:54
    Mark222
    Poziom 2  

Posiadam autoalarm zainstalowany przez poprzedniego właściciela. Z informacji znalezionych na forum wynika, że jest to prawdopodobnie SPACE COP. Składa się z 2 pudełek. Na jednym z nich, tym który zawiera 2 przekaźniki do sterowania siłownikami w drzwiach, jest napis "MODUŁ COP". Druga obudowa z centralką zawiera tylko naklejkę z datą produkcji: 2002 15 i serią: 181631 - zdjęcie centralki w załączeniu.

Wczoraj pojawił się problem z rozbrojeniem. Nie reagował na żaden z 2 posiadanych pilotów. Wymieniłem baterię na nową i nadal nic. W końcu po wejściu do samochodu i wywołaniu alarmu nie pozostało nic jak odłączyć centralkę i zewrzeć przewody odcięcia zapłonu. Przeszukałem internet ale znalazłem tyklo opisy podobnych modeli, np:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1394369#1394369

Po ponownym podłączeniu centralki alarm ciągle był aktywny. Metodą prób i błędów rozłączyłem 2 nieopisane jump-erki, a zwarłem jump-erek opisany KOD. Po dłuższym wciśnięciu przycisku na pilocie alarm w końcu udało się zdeaktywować. Obecnie alarm można załączać i wyłączać. NIe działa jednak funkcja dodatkowego zabezpieczenia w postaci ukrytego przycisku, który w ciągu krótkiego czasu po przekręceniu stacyjki należało wcisnąć, aby zapobiec odcięciu zapłonu. Proszę o pomoc - jak wejść w tryb programowania alarmu (wszelkie znalezione opisy nie działają), a po wejściu w programowanie jakie funkcje można aktywować/deaktywować?. Przed awarią mogłem wejść w tryb serwisowy, deaktywujący/aktywujący odcinanie zapłonu - polegało to na przyciśnięciu przycisku na pilocie w czasie włączonego zapłonu. Obecnie gdy chcę coś takiego zrobić po wciśnięciu pilota uzbrajam lub rozbrajam alarm ???!!!

1 1
  • #2 26 Cze 2008 22:46
    Mark222
    Poziom 2  

Wymieniłem (prawdopodobnie jednak uszkodzony autoalarm) na nowy - zamykam temat.

0