Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozkręcić w300i krok po kroku

Krisstoferes 22 Cze 2008 13:15 10579 7
  • #1 22 Cze 2008 13:15
    Krisstoferes
    Poziom 19  

Prezentuję do wiadomości wszystkich Elektrodowiczów jak krok po kroku rozebrać telefon Sony Ericsson W300i. Jak rozkręcić w300i krok po kroku

Dostałem go do naprawy z uszkodzonym wyświetlaczem- tzn świecił cały czas na biało. Po długich poszukiwaniach stwierdziłem prawie nie widoczne uszkodzenie taśmy, przy zawiasie.

Szukałem długo informacji na ten temat lecz nie znalazłem nic oprócz
    jednego wątku w którym "zbluzgano" forumowicza że się nie zna a się zabiera za to.
    Nie zostało mi nic tylko ostrożnie zabrać sie do roboty.

Na początek ostrym narzędziem (np. nożykiem) podważamy osłonkę głośniczka w tym miejscu jak prezentuje foto 2 Jak rozkręcić w300i krok po kroku,

podnosimy do góry i wysuwamy ku górze telefonu.
    Pod osłonką znajdują się dwie śrubki które wykręcamy foto 5 Jak rozkręcić w300i krok po krokuodpowiednim śrubokrętem. Następnie otwieramy tylną klapkę i wyciągamy baterię oraz kartę sim. Widoczne są tam kolejne dwie śrubki foto 6 Jak rozkręcić w300i krok po kroku które również wykręcamy, przypominam że jest tam również plomba gwarancyjna której zerwanie grozi utratą gwarancji.

Ostrym narzędziem podważamy zatrzaski znajdujące się po bokach foto 7 Jak rozkręcić w300i krok po kroku, jednocześnie odchylamy korpus ku tyłowi foto 8 Jak rozkręcić w300i krok po krokunie zapomnijmy o wyciągnięciu karty pamięci foto 9 Jak rozkręcić w300i krok po kroku, pociągając delikatnie korpus wychodzi z zaczepów foto 10 Jak rozkręcić w300i krok po kroku.
    W otwartym telefonie odczepiamy taśmę łączącą wyświetlacz z płytą główną foto 12 Jak rozkręcić w300i krok po kroku za pomocą ostrego narzędzia, poważając lekko do góry. Jak rozkręcić w300i krok po kroku
    Jak rozkręcić w300i krok po kroku Kolejnym etapem jest oddzielenie klapki od telefonu. Wewnątrz znajduje się zawias który należy mocno nacisnąć śrubokrętem foto 15 Jak rozkręcić w300i krok po kroku i wysunąć klapkę z zawiasu foto 16 Jak rozkręcić w300i krok po kroku należy to robić ostrożnie bo można wyłamać zawias, następnie wyciągamy przez szczelinę taśmę z ze złączem. Jak rozkręcić w300i krok po kroku
    Ostrym narzędziem podważamy obudowę małego wyświetlacza w tym miejscu jak pokazuje foto 18 Jak rozkręcić w300i krok po kroku, podnosimy do góry z obu stron następnie wysuwamy jak na foto 20 Jak rozkręcić w300i krok po kroku. pod spodem znajdują się cztery śrubki foto 21 Jak rozkręcić w300i krok po kroku które wykręcamy Jak rozkręcić w300i krok po kroku, podważając foto 24 Jak rozkręcić w300i krok po kroku rozchylamy ostrożnie obie części klapki Jak rozkręcić w300i krok po kroku, Jak rozkręcić w300i krok po kroku należy to robić ostrożnie bo można wyłamać zaczepy znajdujące się przy zawiasie.
    Wyciągamy wyświetlacze razem z taśmą przez szczelinę foto28 Jak rozkręcić w300i krok po kroku i mamy rozebrany telefon Jak rozkręcić w300i krok po kroku
    Podczas rozłączania od taśmy wszystkich elementów do niej podłączonej trzeba bardzo uważać żeby nie uszkodzić złącz Jak rozkręcić w300i krok po kroku, należy też pamiętać jak była zamontowana kamera bo można się pomylić i ją uszkodzićJak rozkręcić w300i krok po kroku .
    Gdy założyłem nową taśmę telefon nie zadziałał, więc musiałem go rozebrać i złożyć jeszcze raz (wtedy zrobiłem fotki), dlatego róbcie to z należytą ostrożnością i precyzją żeby sobie oszczędzić ponownego rozkręcania.

Jeżeli sądzicie że moja foto kronika okazała się przydatna i że Wam pomogłem proszę o krótką wypowiedź, może w przyszłości zrobię podobnie dla innych telefonów. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

1 7
  • #3 22 Cze 2008 14:09
    Krisstoferes
    Poziom 19  

Bo były w trakcie zamieszczania ;-)

1
  • #4 22 Cze 2008 18:40
    bartekino1
    Poziom 9  

Heh faktycznie nożyk mały ale ważne ze sie udało dzięki

1
  • #5 07 Gru 2008 07:31
    koncza
    Poziom 10  

Dla mnie super. Jestem w trakcie rozkręcania K800 i zastanawiałem się nad rozłączaniem taśm. Twoje zdjęcia i opisy mnie oświeciły. Dziękuję Ci za poświęcony na ten wątek czas.

1
  • #6 11 Gru 2008 21:26
    leszcz50
    Poziom 10  

Co to znaczy chęć podzielenia się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z innymi. Super przydało mi się wejść na tą stronkę. Pozdrawiam

1
  • #7 11 Gru 2008 22:05
    MarcinH
    Poziom 15  

NO wszystko wszystkim heh ale nożem nie próbowałem:):):)Szacuneczek że nożem sie udało :)Najlepsza łopatka dentystyczna lub karta od bankomatu:)

1
  • #8 12 Gru 2008 16:40
    Krisstoferes
    Poziom 19  

Wolę ostrym nożykiem niż płaskim śrubokrętem, jak niektóre serwisy komórkowe, po których telefon wygląda jak drzwi po włamaniu do piwnicy. ;-)
    Cieszę się że ktoś skorzystał z mojej foto instrukcji.

1
  Szukaj w 5mln produktów