Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet - Era internet domowy, Orange Freedom, TP SA, NETIA

Gruby5 22 Jun 2008 15:04 20632 11
    Gruby5
    Level 10  
    Witam,
    Niedługo kończy mi się umowa na neostrade.
    Jako, że numer domowy chcę przenieść do Ery bo jest tańszy o ponad 15zł miesięcznie to mam jeszcze jakieś minuty do wygadania, zasięg tel. 500 metrów od domu, darmową identyfikacje numeru itd chce zrezygnować w ogóle z usług TP bo nie mają żadnej ciekawej oferty. Nowemu klientowi mają o wiele więcej do zaoferowania niż stałemu klientowi od 15 lat.

Porównując Ere i Orange oferta jest prawie taka sama, tyle że Era daje aparat kosztujący w Media Markt 300zł, więc chętniej bym wziął od nich zwłaszcza, że będę miał od nich telefon domowy.

Byłem się pytać w punkcie Ery i facet powiedział że to jest w sumie neostrada, działa na łączach TP, ma zmienne IP itd.

Chętnie bym został w TP bo z internetu jest zadowolony itd. ale nawet jak chciałem wziąć jakiś pakiet żeby mieć internet, telefon i TV to mi facet powiedział, że to jest tylko dla nowych klientów!
  • Helpful post
    Piotr Pajkert
    Level 31  
    Witam!
    Odpowiem Ci, przedstawiając swój problem. Mam neostradę (1,3 Mb) z umową do końca roku i internet z orange. Neostrada ma ten plus, że szybkość jest prawie zawsze taka sama (ok. 130 kb/s). Niestety, trzeba dodatkowo opłacać utrzymanie numeru telefonu, przynajmniej abonament standart. W sumie koszty, to ok 150PLN na mies. W orange na miesiąc płaci się 60 PLN, ale reklamowana prędkość 7,2 Mb, to fikcja. Jak zresztą w innych sieciach. Ponieważ umowa z orange potrwa jeszcze 1,5 roku, zastanawiam się nad rezygnacją z tpsa (z końcem umowy na neostradę), przetrwania z orange 1 roku i założeniem dwukierunkowego internetu z satelity. Obecne ceny na taki montaż są dosyć spore (instalacja min. 1700PLN i ok. 250PLN abonament) ale jeżeli dwa lata temu te ceny były prawie trzykrotnie wyższe, to być może za 1,5 roku internet przez satelitę będzie osiągalny w rozsądnych kwotach.
    Cześć!
    Zeus0
    Level 16  
    Witam
    Jesli chodzi o internet z orange to 7,2mbit jest (powiedzmy, bo osiagalem 3/4 z tego max) w zasiegu nadajnikow umts/hsdpa jesli mieszkasz w mneijszej miejscowosci niz katowice to mozesz byc prawie pewny ze max osiagniesz edge czyli realny transfer do 20-25KB/s czyli takie lacze 256kbit.
    Ale zaznaczam jedno ze jesli myslisz o sciaganiu czegokolwiek poprzez programy p2p to mozesz odpuscic bo sesje ograniczaja do minimum i pomimo zewnetrznego ip nie posciagasz nic (sprawdzilem i tak niestety jest, bo gdyby kazdy sciagal to nadajniki by im zapchalo a przeciez orange po kosztach idzie i malo co modernizuje teraz).

jesli masz opcje netu przez kabel czyli dsl, neostrada, dialog dsl, netia dsl to bedziesz mial duzo lepiej, a jesli decydujesz sie na orange i net poprzez gsm to glowne zastosowania to www, poczta, youtube i wszelkiego rodzaju rzeczy poza wielosesyjnymi p2p.
    Fyszo
    Level 37  
    Zeus0 wrote:

jesli masz opcje netu przez kabel czyli dsl, neostrada, dialog dsl, netia dsl to bedziesz mial duzo lepiej, a jesli decydujesz sie na orange i net poprzez gsm to glowne zastosowania to www, poczta, youtube i wszelkiego rodzaju rzeczy poza wielosesyjnymi p2p.

Dokładnie tak jest.
    romoo
    User under supervision
    Dołacze sie mam EDGE i predkośći zsiągania są na poziomie 15kbit .
    A port com 3 na którym siedzi modem ma 128kbit chociaz domyslnie był 9,6kbit :(
    A wtedy dopiero był wolny.
    Ale jak złapie zasięg hdspa to i tak port nie wydoli . więc prosze o pare słów prawdy.
    7,2Mbit - parodia.
    Chris_W

Level 38  
    Użyj BT lub usb.
    abdenagof
    Level 23  
    koledzy, pytający w pierwszym poście pytał się o intenret szerokopasmowy po linii tp (orange freedom i era internet domowy), a wy opisujecie swoje przygody z internetem opartym na infrastrukturze operatorów telefonii komórkowej

kolego jesli zrezygnujesz z neostrady i podpiszesz umowe na orange freedom czy era internet domowy to nadal będziesz płacił TP za utrzymanie łącza dla tego że usługi te świadczone są na łączach TP, ponadto będziesz płacił Erze za Erę domową, najkorzystniej dla Ciebie byłoby wziaść tel z ery domowej a internet np z sieci kablowej lub lokalnego providera osiedlowego jeśli takowego posiadasz
    cyta
    Level 13  
    Ja mam pakiet socjalny z TP a internet z Multimo i razem płace 97,7zł za łącze takie jak twoje. Jest tylu operatorów na rynku proponujących internet z telefonem tylko rozejrzyj się dookoła bo na prawdę warto.I na pewno taniej jak TP,telefonu z tp nie używam do rozmów to wykonuje przez voip
    romoo
    User under supervision
    Mam na usb który tworzy wirtualny port.
    Chris_W

Level 38  
    romoo wrote:
    Mam na usb który tworzy wirtualny port.

Wirtualne comy chodzą ponad 115kbps - najczęściej do 1Mbps
    Reaper91
    Level 11  
    odnośnie EDGE z Orange. Niedługo kończy mi się umowa i nie zawaham się jej nie przedłużać. Modem Nokii nie zależnie od zasięgu to o 15KB/s downloadu to sobie mogę pomarzyć. Często się zdarzają lagi przy przeglądaniu www. O sieci torrent p2p to już nawet nie chce wspominać. odradzam