Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kupię stól do alternatorów

Bunny82 22 Cze 2008 16:37 9778 23
    Bunny82
    Poziom 16  
    Witam jestem zainteresowany kupnem używanego stołu probierczego do testowania alternatorów .kontakt 0888473537 elektronunny(malpa)wp.pl GG8811144
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  
    poszukaj w Agencji Mienia Wojskowego.
    Itek
    Poziom 20  
    Mam taki mogę ci odsprzedać 601624662
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    Bunny82
    Poziom 16  
    mój adres e-mail elektrobunny(malpa)wp.pl Do ciebie ITEK
    laudo
    Poziom 11  
    Co chcesz testować? zbudowałem kilka stanowisk do testowania alternatorów, więc może coś pomogę sklecić tanim kosztem.
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Witam.
    Zrobiłem sobie takie stanowisko - działa SUPER.
    Do napędu wykorzystałem sinik 3f , a zadawanie prędkości odbywa się falownikiem. Odbiornikiem energii są żarówki halogenowe 12V/75W.
    Oczywiście zamontowany amperomierz i odpowiednio wyskalowany woltomierz (od 11 do 15 V). Układ ma czerwoną lampkę wzbudzenia (tak jak w samochodzie).
    Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na PW, mogę podesłać fotki.
    Zaznaczam że stanowisko jest banalnie tanie (falownik podnosi cenę).
    Bunny82
    Poziom 16  
    chcę testować alternatory .
    jestem zainteresowany Laudo twoją propozycją
    Jozef199
    Poziom 20  
    Falownik + silnik 3f za drogi interes mozna wiertarkę z regulacją obr Do wierarki klucz nasadowy i bezpośrednio na nakrętkę koła pasowego
    robokop
    Moderator Samochody
    Jozef199 napisał:
    Falownik + silnik 3f za drogi interes mozna wiertarkę z regulacją obr Do wierarki klucz nasadowy i bezpośrednio na nakrętkę koła pasowego

To się kolega wysilił na oryginalny pomysł, tylko że:
    Wiertarka by musiała mieć ok 2kW mocy żeby uciągnąć alternator w pełnym zakresie obrotów ( tj. symulacja biegu jałowego silnika do obrotów max), ponadto alternatory obciąża się , a moc takiego altka to >0,5kW. Dolicz sobie do tego straty mechaniczne. W czasach szkolnych zrobiłem taki stół z przekładnią bezstopniową, napędzany silnikiem 1.1 kw. Chociaż pomysł z ostatniej chwili - taki stół mógłby być napędzany silnikiem prądu stałego/zmiennego ( w każdym razie komutatorowym), z regulacją prędkości poprzez zmianę napięcia zasilającego .
    laudo
    Poziom 11  
    Jeśli w jakiś sprytny sposób rozwiązałeś napinacz paska i w miarę uniwersalny uchwyt do różnych modeli to będę ciekaw zdjęć. Mogę się zrewanżować, ale moje nie było śmiesznie tanie niestety.
    jarecki04
    Poziom 25  
    Lepiej poszukaj orginalnego ja kupiłem taki za 200 PLN wszystko śmiga płynna regulacja, wskaźniki obroty lewo-prawo itp tylko akumulator dołożyłem za takie pieniądze nie zmontujesz nic sensownego . A nawiasem kolega zmontował coś takiego i falownik mu szlak trafił a koszt naprawy tego kosmiczny
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Zamieszczam parę fotek mojego "wynalazka".

Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Na pierwszych czterech fotkach widok ogólny, na ostatnim alternator "w ruchu".
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Też majstruje tylko ze silnik 1,5kw przekładnia , falownik, dołaczania alternatora poprzez nasadki 1/2 cala
    bO NIESTETY wiekszosc alternatorów ma paski wielorowkowe.
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Jeżeli pasek wielorowkowy to zakładam go na oś (tuż przed wycięciem na pasek klinowy).
    Po jaką cholierę silnik 1,5 kW, będziesz wykreślał ch-ki obciążeniowe każdego altka, ja zastosowałem silnik (teraz nie pamiętam ale chyba 0,18 kW) 220/380 Δ/γ i obciążenie z żarówki H4.
    Przecież chodzi (przynajmniej mnie) o sprawdzenie altka tuż przed zamontowaniem do autka.
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Aleksander_01
    To bardzo dziwi mnie bo wiertarka 900W -prawdziwych W-, nie daje rady z niektórymi alternatorkami i sie dławi a obroty mocno spadają.
    Każdy wie swoje.
    A silnik pralki 180W ma i ..... nadaje sie do pralki.
    laudo
    Poziom 11  
    Żeby wykreślać pełne ch-ki najmocniejszych alternatorów w pełnym zakresie obrotów (20000 rpm / 180A) potrzebny jest silnik 5-6kW o obrotach 5000rpm i przekładni około 4,5. Jeśli chcecie dobrać silnik do sprawdzania w częściowym obciążeniu to maksymalną sprawdzaną moc alternatora trzeba pomnożyć x2 - x3 (im starsze alt. tym mnożnik większy).

A tak na marginesie - sprawdzenie przy małym wydatku niczego o alternatorze nie mówi. Alternator może mieć uszkodzony mostek albo regulator i dawać prąd - tyle że 50-60% nominalnego. W procesie produkcyjnym standardowo sprawdza się maksymalny wydatek prądowy 1600 i 6000 rpm.
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Sprawdzałem dziś ten silnik i pomyliłem się - ma moc 0,55 kW (a nie jak podałem w poprzednim poście 0,18 kW), a napędza go falownik jednofazowy o mocy 0,37 kW.
    Co do sprawdzania alternatorów to mnie jeszcze nigdy nie zawiódł, a prowadzę zakład elektromechaniki i naprawdę dużo już naprawiłem tych trupków.
    dziobaso
    Poziom 9  
    Aleksander 01, mam pytanko czy mogłbyś mi przesłać na maila schemat podłączenia takiego stanowiska bo bardzo mi sie podoba (dziobaso@interia.pl). Z góry dziekuję
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Poniżej przedstawiam schemat sterowania.
    ro 67
    Poziom 14  
    Może ktoś posiada oryginalny schemat takiego stołu .
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Panowie ja tych stołów nie robię seryjnie. Ten który zrobiłem był wykonany z części z odzysku. Silnik wziąłem od jakiejś maszyny (miał przytarte łożyska), blachę 5 i połowę ceownika 10 przyniósł mi kolega z firmy, falownik dostałem za fuchę, kółko z poliamidu zrobil mi tokarz w pracy.
    Druga sprawa to rozliczenie. Ponieważ się nie znamy musialbym wziąć zaliczkę, lub można kupić potrzebne rzeczy a ja to wszystko złożę "do kupy".
    Trzecia sprawa to brak czasu.

Szczerze namawiam do złożenia takiego stołu we własnym zakresie, ja natomiast chętnie służę pomocą.

Do LIROautomation - chłopczyku jak nie masz nic do powiedzenia to przynajmniej nie przeszkadzaj.
    ro 67
    Poziom 14  
    Jeżeli kogoś interesuje to jest przetarg.
    pozycja nr.7 Już nie aktualne.
    KAASIK
    Poziom 10  
    Witam ja też jestem zainteresowana kupnem takiego stołu 607829013 najlepiej starego typu S-2b lub , S-2c. Dziękuję :).