Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer w samochodzie - problem z zasilaniem z usb

22 Cze 2008 17:36 1281 2
  • Poziom 1  
    Witam,

właściwie nie wiedziałem, gdzie zamiescić tego posta, czy w komputerach czy w samochodach itp. jeśli jest w złym miejscu, przepraszam i prosze o przeniesienie w odpowiednie miejsce:)

Zainstalowałem carpc w samochodzie, oparty na via. Problem w tym, że mam do niego podłaczona zewnetrzna karte dzwiekowa sb, zasilaną przez port usb.

Najprawdopodobniej usb daje za mało mocy? (za słaby zasilacz w jednostce?) i karta sie rozlacza a potem ciezko ja spowrotem wlaczyc.

Jeśli to problem z zasilaniem to czy rozwiazaniem moze byc aktywny hub usb? w sensie z własnym zasilaczem? a jesli tak to jak go podlaczyc (zasilacz) w samochodzie skoro jest on zasilaczem 220V ? albo druga opcja, znalazlem konwerter z gniazda zapalniczki (12V) na gniazdo usb (5V), ale nie wiem czy koncowe usb da mi odpowiednie zasilanie dla tej karty:(

Jest ktoś w stanie coś poradzic w temacie?

z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 11  
    Wejdź w menedżer urządzeń i sprawdź czy urządzenie nie jest przypadkiem wyłączane żeby zaoszczędzić energie.
  • Poziom 17  
    A jak karta działa na normalnym PC ??? jeśli działa na normalnym kompie to nie powinno być problemu z zasilaniem jej z z mini mboarda (bo rozumiem ze taki zastosowałeś). Aktywny hub USB nie rozwiąże problemu. Standard USB przewiduje obciążalność na poziomie 500...700mA wiec kontroler tego huba też nie pozwoli na osiągnięcie większej obciążalności.

pzdr matelektonik