Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Metalwork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierunek Elektronika i Telekomunikacja

elektronikopo 05 Sep 2008 16:33 39180 69
 • #61
  jackpop
  Level 15  
  Odświeżę temat (teraz, gdy już wiadomo kto gdzie idzie). Mam pytanie głównie do studentów PŚ na kierunku EiT. Dostałem się tam bowiem na wydział AEI (czy jakoś tak).

  A więc jak to jest ze zdobyciem pracy po tym kierunku?

  Tzn kim właściwie mogę być. Patrząc po wydziale to bardziej wszystko w kierunku układów cyfrowych a nie np energocośtam czy sterowników (elektrotechnika).

  Zdziwiłem się czytając, że łatwo o pracę (oczywiście dla tych co chcą a nie tylko "teoretyki z papierkami").

  Osobiście będąc technikiem elektronikiem spodobało mi się programowanie 8051 i od niedawna uczę się C. Czy po tym kierunku mogę zostać dobrym programistą (wiem, że dla chcącego nic trudnego), czy tutaj zawsze lepszy ode mnie będzie ktoś po Informatyce?

  Naprawa telewizorów mnie niezbyt interesuje, wolę cyfrówkę ale zastanwiam się, jaki może być związany fach w tym kierunku? Projektant PCB czy coś?

  Szczególnie wdzięczny będę za odpowiedź świeżych absolwentów tudzież tych, którzy prawie kończą i już się orientują jak tam z pracą po studiach.

  A jak się ktoś z Gliwic wypowie to normalnie ozłocę ;-)
 • Metalwork
 • #62
  czuczu35
  Level 10  
  do Opola spokojnie się dostaniesz. Można powiedzieć, że biorą wszystkich, u mnie przyjęli 94 osoby ale już na 3 roku zostało nas 27 :) trudno nie jest ale nie można się zniechęcać. Jest kilku idiotów np. Smutny. Jak znasz kogoś z Politechniki Opolskiej to dużo Ci powie o gościu. Ale jest on do przejścia. Po prostu trzeba się na pamięć nauczyć jego wykładów i jest ok. Nie wiem czy polecać kierunek czy nie ale ja nie jestem z niego zadowolony. Niestety.

  pozdrawiam
 • Metalwork
 • #63
  Asia2160
  Level 1  
  Do studentów Politechniki Wrocławskiej: Na mechatronike próg punktowy wynosi 302,1. Z iloma punktami przyjmowali w roku 2008 na ten kierunek? Macie jakieś informacje na ten temat?
 • #64
  walmen
  Level 9  
  big_chief wrote:
  Jestem aktualnie na czwartym roku elektroniki i telekomunikacji w PŚ na wydziale AEiI w Gliwicach i po tych czterech latach mogę z czystym sumieniem odradzić tą uczelnię. Program studiów jest totalnie skopany. Ładują do głowy jakieś bezużyteczne rzeczy typu rysunek techniczny (trzeba rysować jakieś koła zębate, ślimacznice, zawory), przedmiot nazywa się "podstawy konstrukcji elektronicznych"... Programowanie to porażka. Uczą Pascala i bardzo krótko C. Jeśli chodzi o programowanie mikrokontrolerów i mikroprocesorów, to tylko i wyłącznie assembler, a sprzęt, na którym uczą assemblera to przede wszystkim 8080 (TAK!) i 8051. Później jest jeszcze badziewny kurs AVR, 8086 i jakiejś dziwnej Motoroli. Z innych szopek mogę wymienić np to, że bodajże na drugim roku jest przedmiot, który sprowadza się do tego, że należy zaprojektować i zasymulować w Spice'ie zadany przez prowadzącego filtr. Cała trudność tego projektu polega na tym, że projektowania filtrów uczą (pobieżnie) dopiero na trzecim roku. Tego typu sytuacje zdarzają się bez przerwy. Na czwartym roku na przedmiocie "projektowanie układów analogowych" program wykładu obejmuje m.in. parametry rezystorów, kondensatorów i cewek. Więc po czterech latach nauki elektroniki dowiesz się że wielkości charakteryzujące opornik to np. rezystancja i tolerancja. Bardzo pouczające. Na porządku dziennym są też sytuacje gdy do egzaminu przystępuje ponad 200 osób, a zdają 2. Niektórzy lubią robić drugie terminy egzaminów terminami zaporowymi i wtedy nie zdaje nikt. Mógłbym jeszcze długo pisać, ale palce mnie już rozbolały. Tak czy inaczej odradzam. Generalnie po tym kierunku na tej uczelni możesz być świetnym inżynierem. Będzie to przede wszystkim twoja własna ciężka praca gdy już się zorientujesz, że tam prawie niczego cię nie nauczą, wkurzysz się i zaczniesz uczyć we własnym zakresie.


  Panie Lebiedź(sprawdzić w YouTubie jeśli ktoś nie wie;))...jestem studentem EiT 1roku na AGH-u. Właśnie mam z kumplem małą przerwę od nauki i tak sobie sprawdzamy wypowiedzi innych ludzi po naszym kierunku. Pragnę szanownie Panu zakomunikować ,że EiT to nie są TAK Łatwe studia jak pan to opisał powyżej ,gdyż...to czego pan uczy się na IV roku my niestety mamy już za sobą:)analogi są na drugim...a język C i kolejne języki programowania są bardzo dobrze prowadzone i to od 1października!!!na koniec...chciałbym mieć tak jak Pan:-)pzdr
 • #65
  jackpop
  Level 15  
  Zabiorę też głos. Jestem aktualnie studentem politechniki w Gliwicach na kierunku EiT. Aktualnie (w pierwszym semestrze) wyglądało to tak, że z elektroniką mieliśmy niewiele wspólnego, bardziej była informatyka. Widać, że uczelnia stawia na przygotowanie matematyczno-fizyczne i dopiero od drugiego semestru ruszamy z kilkoma "zawodowymi" przedmiotami.

  Co do tej infy (Wprowadzenie do Informatyki). Tematyka zajęć to była podstawowa logika cyfrowa, później algorytmika przy użyciu programu Raptor (nie polubiłem), następnie małe wprowadzenie do budowy procesora przy użyciu maszyny W (też nie za bardzo lubiłem) a w między czasie na wykładach od połowy był język C (całkiem przyzwoity poziom) choć na laborkach go jeszcze nie używaliśmy, jedne zajęcia.

  Na razie powoli do przodu. Słodkości się zaczną za niewiele ponad tydzień :-)
 • #66
  Kałamarz
  Level 14  
  I rok EiT PP, ten kierunek to wyższa matematyka i fizyka w zastosowaniu, jeśli ktoś myśli, że będzie lutował czy składał telefony to niech przejrzy na oczy - będzie całkował od rana do nocy i inne niepotrzebne pierdoły, tysiące wzorów na pamięć, regułek, pierdółek...
 • #67
  jackpop
  Level 15  
  Fakt faktem: żeby zdobyć dobrze płatną robotę trzeba mieć wykształcenie w kierunku. Więc ja swoją drogą się będę uczył na zaliczenia a swoją drogą niedługo zamawiam stację lutowniczą i jedziemy pierwsze wzmacholki. W międzyczasie cały czas wałkuję C (na razie zwykłe, systemowe) a z czasem zmontuję programator, płytkę uruchomieniową i jakiegoś AVRka.
 • #68
  tronics
  Level 38  
  Drodzy koledzy z Gliwic. Jak ja zaczynałem to było minimalnie inaczej. Ogółem np. od 3 semestru uczyliśmy się obsługi oscyloskopu, a na 5 dopiero dowiedzieliśmy się jak realizowane są poszczególne jego funkcje. Najpierw uczyliśmy się metody symbolicznej, operatorowej, klasycznej, czy zmiennych stanu, a dużo później dowiadywaliśmy się skąd to wszystko się bierze. Bo widocznie inżynier musi umieć tylko liczyć, a magister musi wiedzieć też skąd to się bierze. To samo jeśli chodzi o linię długą - parę wyprowadzeń wzorów, a potem dopiero na Teorii Pola wyprowadzenie impedancji falowej itp. Swoją drogą radzę nie lekceważyć C/C++ (szczególnie jeśli macie zajęcia z dr Stec :P ). Potrafi napsuć krwi :)
 • #69
  los ches
  Level 9  
  A kto moze mi cos powiedziec o prywatnej uczelni w Kielcach? Tego wlasnie kierunku o czym jest temat? Warto tam isc? Prosze o jak najwiecej informacji
  :D
 • #70
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.