Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9200

12 Lut 2004 00:00 1443 6
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam radeona 9200 128bit, karta nie ma wiatraczka na procku i przy nominalnych ustawieniach radiator jest gorący. Trafił mi sie model ktory niezle sie podkreca tylko ze to powoduje sporo wieksze wydzielanie ciepła.
    W zwiazku z tym mam pytanie czy takie karty mają jakies zabezpieczenie przed przegrzaniem, wogóle jakies monitorowanie temp.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    na zabezpieczeniach się nie znam, ale nie sądze, żeby ta karta miała monitorowanie temperatury...! Jeżeli masz taką, co się świetnie podkręca, to proponuję dobre chłodzenie na nią ( o ile będzie pasowało... ), np. Zalman ZM 80C-HP oraz Zalman ZM-OP1 i gotowe ! nie stresujesz się temperaturą i podkręcasz... Uważam, ze to nie za drogie rozwiązanie... no i bezpieczne przynajmniej !
  • Poziom 14  
    Koles w serwisie mi powiedzial ze jak bede grzebal przy chlodzeniu to strace gwarancje, a karte mam kilka dni wiec lepiej nie:). Najwyzej zaloze jakis nieduzy wiatraczek np ze starych celeronow, ale one sa glosne, szybko sie zacierają i takie kombinowane chłodzenie bedzie miało słąbą skutecznosc. Dlatego chciałbym wiedziec czy po kilku godzinach zarzynania karty nie usmaze jej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Producent przy ustawieniach fabrycznych przewidzial, ze wystarczy sam radiator. Jak chcesz karte podkrecic zaoz jakis wentyl, ale walnij go na np 5V - cicha praca, a wystarczy w zupelnosci.
  • Spec od komputerów
    dokladnie - montuj na jakims stelazu wentylator 80x80 i pusc go na 5V.
  • Poziom 12  
    no jak nie ma innego wyjścia, to montuj jakis dobry wentyl na radiator...
    Tak jak mówi Platon - 80x80... Byle wydajny ! i nie uszkodź żebyś nie stracił gwarancji ;)
  • Poziom 18  
    najlepiej (jak masz miejsce) to zamontu go (8x8) na sledziu (jak zarte rozszezen) poziomo, zeby dmuchał na karte grafiki ;] (działa - sprawdzone)