Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrola dostępu może ktoś coś wie??

22 Cze 2008 23:17 1527 3
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Przeglądając allegro napotkałem układ RFID

i moje pytanie jest takie czy ma ktoś może schemacik takiego cuda lub podobnego w EdW 08/06 był taki układ jednak dodany był w nim również wyświetlacz i parę innych bajerów które nie są mi potrzebne chodzi mi tylko o najprostszy układ wykrywający karty lub pastylki. Czytałem m.in. na elektrodzie że można takie coś zrealizować w oparciu o odbiornik superreakcyjny i nadajnik zbudowany c cewki i kondensatora, lecz nie mogę znaleźć nic na ten temat. Dla mnie może to być jak najprostszy układ działający na zasadzie zbliżenia jakiegoś "transpondera" do nadajnika. Bardzo zależy mi na tym temacie i będę wdzięczny za wszelką pomoc i rady.
    Dziękuje
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    W Elektronice Praktycznej 2/2007 jest projekt zamka RFID opartego na mikrokontrolerze PIC12F683.
    Usuń link do aukcji (regulamin).
  • Poziom 13  
    ok wszystko gra znalazłem wykaz elementów i płytkę do tego układu z EP brakuje jednak wsadu do tego procka a jeśli o to chodzi to jestem w programowaniu czegoś takiego "zielony" czy ktoś ma może takie coś, lub inny układ mogący spełniać takie zadanie ale bez programowania, czytałem gdzieś również że takie układu można zbudować wykorzystując układy serii 7400 jako transpondery czy wiek ktoś cos an ten temat