Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq Q9T3 - Podmiana matrycy HSD190ME12 za LTM190EX-L01

potatoss 23 Cze 2008 10:37 3598 3
  • #1 23 Cze 2008 10:37
    potatoss
    Poziom 10  

Witam wszystkich i z góry proszę o jakąś poradę...! Mam problem jak w temacie-monitor LCD 19" Benq Q9T3 z pękniętą matrycą Samsunga LTM190EX-L01 i próba podmianki na sprawną matrycę HannStar HSD190ME12 z monitora Akyga GF191A.
    Po rozebraniu obu sprzętów, ku mojemu zaskoczeniu, pasowało wszystko-nawet taśma połączeniowa do matrycy weszła pięknie na swoje miejsce bez żadnych przeróbek itd.!Ta sama liczba PINów i wogóle "cud, miód i orzeszki..."! :) Po pierwszym podłączeniu matryca tylko świeciła równomiernie na biało bez treści obrazu - okazało się że w gnieździe połączeniowym matrycy HannStara styki są po przeciwnej stronie niż w oryginalnej matrycy Samsunga...odwrócenie wtyku załatwiło sprawę i po ponownym podłączeniu do komputera pojawił się piękny, wyraźny i kolorowy obraz...a nawet 2 obrazy (!!!) :| I właśnie na tym polega problem-wszystko jest niby w porządku, kolory są dokładnie takie jakie mają być ale obraz jest wyświetlany podwójnie w pionie!! Czyli dwie takie same treści obrazu oddzielone od siebie poziomym paskiem przez środek ekranu... ':?' (w razie potrzeby mogę zamieścić zdjęcie...)
    Całą niedzielę spędziłem na poszukiwaniu datasheet-ów matryc z opisem PINów ale znalazłem tylko Samsunga... Sprawdziłem "na Macajewa" które PINY za co odpowiadają (odłączałem po kolei pary połączeń) ale nic co robiłem nie miało wpływu na dzielenie wyświetlanego obrazu... ':?'
    Nie mam zbyt dużego doświadczenia w serwisowaniu LCD-ków dlatego też zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych kolegów o pomoc albo chociaż małą wskazówkę, jak sobie z tym poradzić... :!: Będę naprawdę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc...!!
    Z góry dzięki za zainteresowanie tematem!
    Pozdrowienia dla wszystkich!

Moderowany przez ogryz:

Tytuł tematu poprawiłem (regulamin pkt 11, 11.1)

0 3
  • #2 24 Cze 2008 13:53
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    kolory są dokładnie takie jakie mają być ale obraz jest wyświetlany podwójnie w pionie!! Czyli dwie takie same treści obrazu oddzielone od siebie poziomym paskiem przez środek ekranu...

czyli rozumiem ,ze np. jak oglądasz foto to na górze/ dole widać np. tylko głowę tego foto rozdzielone poziomym paskiem przez środek ekranu

0
  • #3 24 Cze 2008 21:24
    potatoss
    Poziom 10  

Dzięki za zainteresowanie tematem... :) Nie,nie...wiem o jaki efekt chodzi ale to nie to... To nie wygląda tak jakby dół obrazu był wyświetlany na górze a góra na dole... To są dwie pełne treści obrazu wyświetlone jedna pod drugą-czyli jak np. widać pulpit na monitorze to są wyświetlone 2 pełne pulpity razem z paskiem...tzn.dwoma paskami Menu-Start itd., widać też dwa kursory!
    Widzę, że najlepiej będzie zamieścić zdjęcie i to wszystko powinno wyjaśnić... ;) Ale tym będę mógł się zająć dopiero pod koniec tygodnia bo nie mam teraz czasu niestety...
    Pozdrawiam!

0
  • #4 18 Cze 2009 15:22
    tomek2000
    Poziom 23  

Miałem ten sam problem w monitorze Samsung - ale u mnie chyba chodziło o to, że procesor na płycie głównej miał starą wersję oprogramowania i nie obsługiwał nowego typu matrycy :(

0