Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głosniki 2+1 Creative do Auta

23 Cze 2008 10:46 3664 20
  • Poziom 9  
    Witam, niedawno wydałem wszystkie pieniądze na auto i chce wmontować do niego swoje głosniki z kompa Creative 2+1 oczywiscie podłonczyłbym je pod mp3. Ktoś może mi doradzić jak można takie coś zrobic?. Czekam na waszą Pomoc.POzdro ALL
  • Poziom 26  
    ja też myślałem o czymś takim. Łatwo nie będzie. Ponieważ aku na postoju podaje ponad 12V a podczas jazdy dochodzi do 14.4V. Głośniki z creativa są pdo 12V. Trzeba zrobić taką przetworniczkę, żeby zniżała napięcie do 12V
  • Poziom 9  
    mozna takie cos kupic( jak mozesz podaj mi swoje gg)
  • Poziom 17  
    po pierwsze: nie sądzę żeby te 2V więcej zrobiły szkodę wzmacniaczowi w creative.
    po drugie: pomysł jest lekko mówiąc kiepski.
    Creative są tak marnej jakości że zwykłe peiying za 50zł komplet je porobią. Kolega niedawno kupił sobie jakieś 13,5 Peiying coaxial (poleciłem mu te z niskim pasmem przenoszenie i tak sądziłem, że to co pisze producent to bzdury) jak je podłączył do swojego pionka i włączył jakieś tam podbicia to byłem zaskoczony, że to gra. Nawet basik jest i ciekawa lekko metaliczna góra ze szczegółami. Naprawdę dla osoby nie wymagającej cudów to mogę powiedzieć nawet, że gra jak b.dobry zestaw seryjny.
  • Poziom 16  
    Kolega Gregor2600 ma całkowitą rację... Montowanie takich głośników w aucie mija sie z celem... A co do tych 14,4V ,to napewno nie zabiją tego Creativa, wiem, bo mój pewien kolega takie "cudo" zrobił, a i tak po 5 min stwierdził,że to g***o...
  • Poziom 9  
    To jak można zmontować taki sprzęt?
  • Poziom 26  
    Skoro twierdzą, że nic nie zrobi 2V to przetnij kabel za zasilaczem od creativa. Kup wtyczkę do gniazda zapalniczki, podłącz i gotowe.
  • Poziom 17  
    zerknąłem na zasilacz w 5.1 inspire creative to na wyjściu ma 13,5V ~ więc chyba trzeba się dobrać do wzmacniacza i wpiąć się za mostek prostowniczy.
    Chociaż wystarczy pewnie tak jak kolega wyżej pisze, tylko trzeba trafić dobrą biegunowość.
  • Poziom 9  
    u mnie jest napisane 10V

Dodano po 8 [minuty]:

podaj najlepiej mi swoj numer gg
  • Poziom 13  
    Przecież można przed mostkiem stały też podłączyć no nie??
    I nie trzeba się martwić wtedy o biegunowość i od razu na mostku spadnie napięcie o 1,2V i po sprawie.
    Choć te 2 wolty o które tyle zamieszania nic na pewno nie zrobią wzmacniaczowi;)
  • Poziom 13  
    Przecięcie tego przewodu zasilającego będzie konieczne bo zrobi sie zwarcie przez uzwojenie wtórne w trafie zasilacza.
    Musisz odciąć przewód zasilający suba od zasilacza i podpiąć do instalacji w samochodzie i nie musisz przejmować sie biegunowością;)

Przewód odetnij ze 20cm od zasilacza tak żebyś miał trochę zapasu w razie jakbyś chciał z powrotem połączyć

głosniki 2+1 Creative do Auta
  • Poziom 19  
    Te głośniki nie nadają się do auta, dopadnie je wilgoć i po ;) lepiej kupić głośniki typowe pod Car audio ;)
  • Poziom 28  
    A ja nie kombinowałbym wcale bo za 400zł masz takie granie w aucie że te creativy to schowasz do piwnicy.
    Kup sobie Alpine seri CDE-7xxx na płyty CD do 200zł wychaczysz fajne radyjko z bardzo czystym dzwiękiem.
    A za drugie 200zł kupisz sobie 16.5cm Helix-y Dark Blue i bedziesz miał takie granie że hej.
    A za miesiąc wygłusz drzwi i odkryjesz muzykę na nowo.

Potem dokup wzmaka do tych głośników i posłuchaj jeszcze raz swoich ulubionych kawałków znowu będziesz zaskoczony mocą i jakością nagrań CD.

Potem subtelny sub w bagażnik i tak za pół roku masz przyzwoity sprzęt za 1500zł .
  • Poziom 17  
    już tłumaczyłem że lepiej wstawić nawet peiying za 50zł. Ale jak chce mieć creative to kto mu zabroni.
    Może kolega nie chce "takiego grania że hej" tylko wielkie g...? - jeśli tak, to nie ten dział.
  • Poziom 13  
    Może kolega nie jest wymagający a chwilowo nie ma po prostu kasy na jakiś sprzęt. Jak chce niech kombinuje może się czegoś nauczy;)
  • Poziom 26  
    lukas230v napisał:
    Przecież można przed mostkiem stały też podłączyć no nie??
    I nie trzeba się martwić wtedy o biegunowość i od razu na mostku spadnie napięcie o 1,2V i po sprawie.
    Choć te 2 wolty o które tyle zamieszania nic na pewno nie zrobią wzmacniaczowi;)

Jaki mostek?? poszukaj na forum do czego służy mostek prostowniczy, w aucie masz 12 VDC, dochodzące do 14,4V. Jeśli już to tylko za mostkiem, napięcia stałego się nie prostuje.
  • Poziom 13  
    Ale przecież napięcie stałe przejdzie przez mostek, a kolega artis666 sam do końca chyba nie wie jak on działa. A chodzi żeby jak najprościej zrobić i tak będzie działało.
  • Poziom 9  
    sam mam creative 2.1 w samochodzie i też miałem taki problem.pomajsterkowałem poczytałem i zrobiłem.Ale pewnie mawsz teraz problem z buczeniem podczas pracy silnika więc musisz zamontować na zasilaniu tzw.FUSE BOX czyli zlikwidować zakłócenia z lini zasilania.Takowy można kupić lub samemu zmontować
  • Poziom 26  
    Rozcinać kabla nie trzeba ponieważ zasilacz podłącza się do subwoofera specjalną wtyczką, którą można kupić w elektrycznym.
  • Poziom 12  
    Panowie... to jest forum car audio a nie wiejskituning.prv.pl ... dajcie sobie spokój ! robsonus91 kup za pare groszy najprostsze głosniki i bez kombinacji bedziesz mial "dzwiek" w aucie... Posluchaj ludzi co Ci odradzaja... bo duzo sie przy konstrukcji creative nie nauczysz niczego ciekawego, lasek na to nie wyrwiesz, jesli nie masz pojecia o sprzecie to sie narobisz tylko a efekt bedzie G**** ... :) Z reszta wilgoc itp...