Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wewnętrzny regulamin działu - przeczytaj zanim napiszesz!

holcer 23 Cze 2008 11:42 24202 0
 • #1
  holcer
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Wewnętrzny regulamin działu.

  Ponieważ tematów przyklejonych, jak i ogłoszeń zrobiło się w naszym dziale dość dużo, postanowiliśmy scalić to co zawierały i streścić to, co powielały. Po części taka ich ilość przyczyniała się do pomijania ich przy pisaniu nowych tematów/postów. Proszę się do nowego regulaminu stosować. W przypadku, gdy tak nie będzie - będziemy z ConQeror'em i innymi moderatorami zmuszeni rozdawać moderatorskie "upominki" ;).

  Najpierw trochę na temat samego działu - nie chcemy, aby ktoś błędnie zrozumiał jego istotę. W tym dziale pytamy o wszelkie modyfikację podzespołów komputerowych, rozwiązanie problemów powstałych podczas tych modyfikacji. Zaliczamy do nich za równo zmiany w konstrukcji i wyglądzie - Modding, zwiększaniu możliwości podzespołów (poprzez zmiany napięć, taktowania...) - Overclocking oraz modyfikacje chłodzenia (dyskusje na temat chłodzenia alternatywnego (L/C, W/C, F/C, P/C..., usprawnianie dotychczasowego chłodzenia, wyciszanie,...) - Cooling.

  1 :arrow: Zanim zdecydujesz się zadać pytanie przeszukaj ten dział, czy Twój problem nie był już poruszony, opisany i rozwiązany. Koniecznie zapoznaj się z stroną pod tytułem:
  Jak mądrze zadawać pytania i regulaminem forum! Niestety dość często zdarzają się przypadki łamania punktów:
  Regulamin napisał:
  W temacie wiadomości należy dokładnie zawrzeć całą istotę wysyłanych informacji. W działach serwisowo - naprawczych w tytule należy obowiązkowo podać dane sprzętu w sposób niezbędny do jego identyfikacji, np.: rodzaj sprzętu, markę i model naprawianego urządzenia jak również, w formie skrótowej lub symbolicznej, charakter uszkodzenia (problemu). Nie zezwala się na:
  11.1 umieszczanie w tytule tematu terminów zastępczych jak: "pomoc", "problem", "pilne"itp.,
  11.2 stosowania w temacie "ozdobników"z wykorzystaniem znaków alfanumerycznych lub emotikonów np. "!!!!!!!!!!!!!!!!" "????????" "******"


  2 :arrow: Jeśli zdecydowałeś się założyć nowy temat to w tytule nie pisz ”problem” tylko model oraz mniej więcej co jest nie tak, a w samym temacie pełną konfigurację (co nie raz jest bardzo przydatne):

  Płyta Główna: Producent, model, czasami przydaje się także "wydanie", BIOS (Jeśli nie znasz to oznaczenia odczytać można z PCB płyty głównej, albo BIOS'u).
  Procesor: Gdy problem jest związany z procesorem należy podać oznaczenia które znajdują się na nim (AXD itp.). Przydaje się także dość często temperatura, którą można sprawdzić za pomocą programów diagnostycznych i BIOS'u.
  Pamięć RAM: Producent, typ (DDR, DDR2, DDR3..), model, FSB.
  Dysk Twardy: Producent , model, typ złącza - (IDE/SATA).
  Chłodzenie: Producent i model, Jeśli nie wiesz to dokładnie je opisz.
  Karta Graficzna: Producent, model (Jeśli problem dotyczy jej napisz też coś o chłodzeniu i ustawieniach - taktowanie/napięcia).
  Zasilacz: Marka, model, moc.

  Jeśli któryś z elementów jest przetaktowany to obok standardowych ustawień po @ podajemy na jaką wartość (np. "2,66GHz@3,4GHz" - oznacza to, że procesor standardowo chodził na 2,66GHz a został przetaktowany na 3,4GHz), przy procesorze podajemy aktualne FSB. Jeśli podniesione zostało napięcie na którymś z elementów (tzw. V-Mod) - też warto o tym wspomnieć.

  Następnie opisz dokładnie swój problem lub swoje pytanie. Nie rozpisuj się zbytnio napisz istotne szczegóły, uszanuj czas czytającego. Sformułuj pytanie starannie co jest gwarancją szybkiej pomocy.

  3 :arrow: Posty które nie powinny znaleźć się w tym dziale będą na bieżąco przenoszone do właściwych działów. Osoby notorycznie zakładające tematy nie nadające się do tego działu będą upominane ostrzeżeniami.

  4 :arrow: Tematy które traktować będą o problemie który już był na forum, będą przenoszone do kosza. To samo tyczy się tematów o treści podobnej temu:
  Cytat:
  Witam!!
  Do ilu można podkręcić athlona x2 5600 na płycie Gigabyte M55S-S3 tak żeby stabilnie działał.


  lub temu:

  Cytat:
  Cześć,
  Mam płytę główną ASUS P5W-DH Delux wifi i procesor Intel C2D E6600. Chciałbym go podkręcić, ale nie wiem jak. Napiszcie co mam zrobić! Pomocy!!!


  5 :arrow: Posty nic nie wnoszące do tematu, kłótnie, etc. będą przenoszone do kosza.

  6 :arrow: Załączniki zamieszczane w celu zobrazowania problemu powinny mieć jak najmniejszą wielkość, tak aby automat nie naliczał za nie punktów (do 125 kB). Pliki które mogą mieć mniejszą wielkość (np skany stron) będę usuwał informując o tym właściciela postu.

  7 :arrow: Za umieszczanie plików ogólnie dostępnych w internecie i pobieranie za to punktów jest ostrzeżenie.

  8 :arrow: Proszę nie wstawiać linków do materiałów o charakterze krótkotrwałym (wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.). Takie linki będą usuwane, a jeśli sytuacja się powtórzy - autor dostanie ostrzeżenie.

  9 :arrow: Proszę przy wklejaniu zdjęć stosować się do instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  Dzięki temu unikniemy "wyrzucania" punktów na pobieranie archiwów z katalogami zdjęć, przewijania postów z dużymi plikami obrazków wstawionymi w skali 1:1, czy przydługiego ładowania stron.

  10 :arrow: Proszę nie zadawać pytań "Ile wykręcę z...", "Do ilu mogę podnieść...". Świadczy to tylko o nieznajomości tematu podkręcania sprzętu. Tematy takie wylądują w koszu, a ponowne ich pojawienie się zaowocuje ostrzeżeniem.
  Nie jesteśmy medium żeby określić nawet w przybliżeniu ile z czego można wyciągnąć. Stare overclock'erskie powiedzenie brzmi: Ze sprzętu można tyle wyciągnąć na ile overclock'er ma aspiracji.

  11 :arrow: Proszę nie zapominać o zasadach poprawnej pisowni. Tłumaczenie się dysfunkcjami nic tu nie da - na forum mamy obok "Wyślij" przycisk "Pisownia", dzięki któremu możemy sprawdzić cały post pod względem ortografii. Wszystkich obowiązuje też używanie dużych liter i znaków interpunkcyjnych.
  ZDANIE ZACZYNAMY Z DUŻEJ LITERY I KOŃCZYMY KROPKĄ (ew. znakiem zapytania).

  !!!UWAGA!!!!
  Tematy nie spełniające tych warunków dostaną wpis z prośbą o poprawę. Jeśli w przeciągu doby autorzy nie poprawią wymaganych elementów - temat poleci do kosza. To WAM ma zależeć na rozwiązaniu WASZEGO problemu, nie nam, więc uszanujcie nasz czas stosując się do zasad. Niniejszy regulamin stanowi wypis najistotniejszych dla tego działu informacji z regulaminu forum. Nie oznacza to bynajmniej, iż regulamin forum w tym dziale nie obowiązuje.

  Przypominam dla formalności że na to ile można ze sprzętu "wykręcić" wpływ mają następujące czynniki:
  - zasilanie (zapas mocy zasilacza, stabilność napięć itd.)
  - chłodzenie układu
  - możliwości ustawień (np. mnogość ustawień BIOS'u)
  - proces wykonania technologicznego


  Jest to tekst zawierający w sobie między innymi dawny regulamin działu napisany przez coal_chember'a oraz fragmenty regulaminu forum elektroda.pl . Zostało jednak dodane co nieco, a niektóre punkty zostały uaktualnione. Zakładamy, że każda osoba zakładająca nowy temat przeczyta ten regulamin, tak więc jasne jest, że wymagamy stosowania się do niego od początku, a nie dopiero po upomnieniu.
  Pozdrawiam,
  Holcer

  Wszelkie niejasności, błędy i propozycje proszę zgłaszać moderatorom działu.
 • TermopastyTermopasty