Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kosiarka mtd z silnikiem Briggs&Stratton 3,5km

km19 20 Jun 2009 20:13 65699 58
    niutat
    Level 36  
    Ja nie pamiętam, jak będzie Rycho T to Ci wyjaśni.
    User removed account
    User removed account  
    staszek75
    Level 11  
    Dzięki serdeczne za pomoc-zamówię ta membranę z uszczelka na allegro i dam znać jak skończę naprawę.
    Czy istnieje jakaś "tymczasowa"metoda naprawy-ogródek zarośnięty jak sto nieszczęść i chciałbym to choć troche wykosić...:)
    User removed account
    User removed account  
    niutat
    Level 36  
    Jak znajdziesz pęknięcie to możesz spróbować skleić na styk klejem tiksotropowym, (cyjanoakrylowy VBH), na tymczasem wystarczy, zawsze to lepiej niż dziurawa membrana. Klej jest bardzo dobry i nadaje się praktycznie do wszystkiego niestety ostatnio trudno dostępny.
    Arrturo110
    Level 10  
    Witam waszystkich no wreszcie dostałem przesyłkę niedługo zabieram sie do montażu napisze potem jak to wyszło pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Mama jeszcze pytanko do Rycha T jle oleju się mieści w silniku mojego typu tj.3.5 briggsa bym wymienił sobie i jaki by był najlepszy
    staszek75
    Level 11  
    Wtrącę się-przy korku wlewowym powinna być miarka oleju-mnie poinformowano w serwisie,że wchodzi ok.0.6 l i w takiej butelce kupiłem olej do mojej kosiarki,ale przy wymianie wlałem ok.0.5l i poziom oleju jest w połowie miarki.Na pewno przelanie ponad stan nie jest korzystne dla silnika.
    User removed account
    User removed account  
    Arrturo110
    Level 10  
    czy tram oprucz tej sprężynki co dostałem z membranką to jaeszcze jakaś jest bo ja jakąś mam tylko ona jest większa i krótsza tam jest takie wyżlobienie tam gdzie przepustnica chodzi czy ona powinna tam być czy tam jest tylko membranka?Jak narazie bez zmian jak chodzila tak chodzi reguluję ją i nic

Dodano po 7 [minuty]:

A mógłbyś mi przyslać zdjęcię takiego gaźnika od góry jak to powinno wygłądać chodzi mi o spręrzynkę bez filtra lepie bedzie widać

Dodano po 34 [minuty]:

Odpaliłem ją chodziła ale zauwarzyłem że jak sie nagrzeje to iskry niema sprawdzałem inną świecą wprawdzie nie taką samą lecz od samochodu i też niema a wcześniej była
    User removed account
    User removed account  
    Arrturo110
    Level 10  
    Słuchaj Rychu ja niemam ta żadnej podkładki jak ona powinna być a ta sprężynaka jest
    User removed account
    User removed account  
    Arrturo110
    Level 10  
    Rychu ratuj niemam już pomysłów iskrę znalazlem kbelek do masy dotykał ale ją odpale a jak sie zagrzeje niechce zapalić a zapala nie na pełnych obrotach tylko na polowie reguluje ją i nic co jest co to za silnik jak w motorynce no niewiem co z nią troche olej bierze czy to może być wina kompresji że jak sie nagrzeje to zdechnie albo nie zapali?

Dodano po 2 [minuty]:

a tej podkładki niemam samą sprężynkę wsadziłem

Dodano po 34 [minuty]:

Do stasyek 75 poszukaj w serwisie kosiarek taka membranka wraz uszczelka 10zl
    User removed account
    User removed account  
    Arrturo110
    Level 10  
    Cześć Rychu kupie dziś nową świece napisze później co i jak narazie dzięki
    Arrturo110
    Level 10  
    Niewiem co jest chybajuż poniej odkręciłem głowice a tam jak rusze tlokiem to olej wypluwa dziwi mie tylko jedno jak zapaliła to chodziła i kosilem jakoś sobie radzila a z tą iskrą to różnie jest nieraz ginie ale jak świece wyczyszcze to sie pojawia świeca jest zalana bęzyną i olejem a tam w zbiorniku jest jeszcze taki otwór gwintowany taw w tyma zagłębieniu co wchodzi ten krutszy ssak co to jest?

Dodano po 2 [minuty]:

aha świecy niekupiłem takiej niemają nawet w serwisie jast jakaś taka gruba
    User removed account
    User removed account  
    Arrturo110
    Level 10  
    cześc Rychu wiem wiem że ona pali olej ale dalaczego czasami zalapie i dziabie ja wtedy nic nie reguluje jak zgaśnie to już niechce odpalić a może tam coś byc z kołem zamachowym ? tam kiedyś ktoś pisał że może klin być zdarty i wtedy iskra ginie ? a jak by kilin to jak to sprawdzić czy bez zdejmowania koła sie da?No i niemam tej podkładki wiesz na tą sprężynkę może to przezto? ale świeca jest zalana czyli paliwo dochodzi.Czarna magia z tym silnikiem jest.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Arrturo110
    Level 10  
    Noo tak ide z nią walczyć albo ona albo ja rara Rychu T

Dodano po 7 [minuty]:

A jeszcze jedno widziałem a nomi taką kośarę z nazywa się NAC to jakieś normalne jest?Znasz może te silniki
    knedi
    Level 10  
    Witam
    pozwolę się wtrącić w dyskusje, ponieważ mam podobny problem z takim samym silnikiem ale w agregacie prądotwórczym.. Sprawa polega na tym że jak uda mi się odpalić silnik po długim szarpaniu to silnik pracuje kilkadziesiąt sekund, zaczyna pracować nierówno dochodzi do takiego strzału i gaśnie a z z przepustnicy, filtra powietrza wydobywa się dym.. Chciałbym dodać że gaźnik jest na pływak..
    Co może być przyczyną takiej dziwnej pracy silnika???
    niutat
    Level 36  
    Może paliwo nie dopływa dostatecznie szybko do gaźnika, silnik wypali to co ma pod pływakiem i zgaśnie.
    User removed account
    User removed account  
    MsPugh
    Level 1  
    Witam.
    Skorzystam z dyskusji, mimo iż moje pytanie nie dotyczy tego samego problemu. Liczę jednak na Waszą znajomośc sprzętu.
    Mój problem jest dosyć śmieszny. Ojcu wypadła poniższa część z kosiarki MTD (VRH 180/105) i nie jest w stanie domyslić się jej celu i miejsca. Czy ktoś może pomóc?
    kosiarka mtd z silnikiem Briggs&Stratton 3,5km
    krystien
    Level 1  
    Dostałem kosiarke od znajomego z tym silnikiem on sam nie wiedzial co z nia jest. Na ten czas przeczyściłem gażnik, wymieniłem świece i ogolnie wyczysciłem cały silnik z brudu. Myslałem ze to pomoze ale nie, w momencie odpalania strzela w tłumik az iskry ida i dodatkowo wyrywa mi z rak sznurek odpalajacy. Kosiarka wogole nie odpala tylko po strzale leci biały dymek. Acha z braku oleju do kosiarek nalałem Castrola 10W40.
    Proszę o jakąś pomoc nie wiem juz co z tym robic.
    pozdrwiam
    User removed account
    User removed account