Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

New Holland TM130 - klima się nie załącza

23 Cze 2008 16:27 4366 6
  • Poziom 11  
    Tak jak w temacie:

New Holland TM130 2006r.

klima się nie załącza, czynnik R134a (potocznie zwany "freon") jest ... ciśnienie jest odpowiednie, było sprawdzane przyrządem diagnostycznym do klimy ...

problem jest taki, że się nie włącza klima; wentylator nawiewów się załącza, a klima nie chce ruszyć...

co to może być za przyczyna ?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 22  
    ile części tyle możliwych przyczyn - można by zacząć od końca i podać "na krótko" napiecie na sprzęgło spreżarki klimy (odłanczajc "oryginalne kable) i zaobserwować efekt
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 11  
    Jak na krótko załączę sprzęgło, to działa ... (mrozi)

Ale z włącznika nie ma wysterowania (włącznik jest dobry)...
  • Poziom 13  
    czyli przyczyna po stronie elektrycznej, poprostu trzeba sprawdzić wiązkę,napięcia i czujniki
  • Poziom 11  
    To, że muszę sprawdzić to wiem ... tylko nie uśmiecha mi się "pruć" tego wszystkiego ...

Liczyłem raczej na konkretne sugestie ...

Ale cóż ... jutro od rana trzeba będzie się wziąć za rozbieranie ...

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem ...

A do rana temat jak najbardziej aktualny ;]

Pozdrawiam ;]
  • Poziom 22  
    Konkretnie to zacząłbym od sprawdzenia czujnika ciśnienia (będze gdzies na przewodzie klimatyzacji tzn rurce od spręzarki do chłodnicy) oraz czujnika temperatury zew - a fajnie by było mieć schemat - no i najbardziej "zaawansowana" sprawa to sterownik :(

Jak sprawdzałeś ilość czynnika - to miałeś dane ile go tam ma być?
  • Poziom 11  
    Na stacji diagnostycznej mi to sprawdzili ... a oni maja tam specjalna bazę danych (z ilością środka do danego modelu pojazdu) także z tym nie było problemu ... ;]

Schemat to jest chyba, rzecz najmniej osiągalna ... a sterownik to abstrakcja ! ;]

A w ogóle wiesz który to jest ? znaczy gdzie się znajduje ?