Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmiana domofonu na wekta tk6

23 Cze 2008 17:53 4332 4
  • Poziom 2  
    Prosze o pomoc. Zakupiłam nowy unifon i nie wiem jak go podłączyć. Chodzi o to, że jest inne ulozenia kabli. Dodaje 2 zdjęcia: starego i nowego unifonu. Z gory dziekuje za pomoc

W instrukcji napisano:
    1 wywoływanie
    2 masa
    3 sluchawka
    4 mikrofon
    5 zamek
    6 zamek
    7 przycisk dodatkowy (interkom)
    8 przycisk dodatkowy (interkom)

• Pomocny dla użytkowników
    Na pierwszy rzut oka widać, że będzie pewien problem. W starym unifonie jest zastosowany brzęczyk prądu stałego (taka terkotka) jako dzwonek. Nowy unifon nie ma żadnego dzwonka, bo w nowszych systemach domofonowych zawsze generator wywołania jest w centralce, a w unifonie słuchawka w stanie spoczynku oczekuje na pojawienie sie tego wywołania.
    Co do reszty na razie się nie wypowiadam, bo nie mam rozpiski tego typu starego unifonu. Wiem, że tu na forum już była o takim mowa.
    Potrzebny będzie dodatkowy, wewnętrzny generator, który zastąpi ten brzęczyk.
  • Poziom 2  
    wiec nie moge go podłączyc, czo moze moge zastosowac cos w zastepstwie dzwonka??
  • Pomocny dla użytkowników
    Napisałem o tym wyżej. Nowy jest z pewnością lepszy, ale ten stary to bardzo przestarzała konstrukcja. W mojej miejscowości tylko w jednym bloku spotkałem wywołanie prądem stałym.
    Musisz dokupić taki mały generator wywołania. Na schemacie dołączonym do nowego unifonu jest pokazane gdzie go włączyć. Wygląda on tak (lub podobnie), chociaż sam nie miałem go w ręku.

• Poziom 20  
    Proponuję płytkę generatora wywołania UKB firmy Laskomex mają przedstawicieli w całym kraju, koszt w firmie w Łodzi to 15 zł.
    Z tego co widzę to jesteś z Lublina więc proponuję firmę Venta, chyba na Karpackiej, jak nie mają to ściągną z Laskomeksu.