Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie radio lepsze, BLAUPUNKT vs philips

stieg 23 Cze 2008 18:09 4233 23
  • #1 23 Cze 2008 18:09
    stieg
    Poziom 17  

Witam
    Wiecie może jakie radio będzie ładniej grało :

PHILIPS DC 402

O Philipsie nie ma praktycznie żadnych danych w internecie- ale ma dobry wyświetlacz, podświetlanie wyraźne-pomarańczowe-wyświetla jakie radio aktualnie gra-komunikaty na wyświtlaczu. Chyba plusem jest również zdejmowany panel.

BLAUPUNKT ESSEN CR31

Za blaupunkt ma lepsze sterowanie-ale nie ma panelu - co prawda posiada zabezpieczenie kodem ale każdy pierwszy lepszy złodziej je złamie( o ile jeszcze ktoś kradnie kaseciaki). Nie czytelny wyświetlacz- ledwo co widać na nim literki. Kasety można przewijać w dwie strony i odtwarzać.

Tutaj trochę informacji znalezionych:
    BEDIENUNG/FUNKTIONEN
    °°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
    ~ Diebstahlsicherung = durch Code und LED
    ~ PROG = wechseln der Kassettenseite
    ~ Scanner = durch leichtes draufdrücken wird der nächste Sender gesucht
    ~ Balance = Hauptknopf hochziehen und individuell nach links oder rechts drehen
    ~ Bass und Höhen = Knopf drücken/drehen
    ~ Fader = Überblendungsregler (Knopf ziehen bis er rastet und dann drehen. Danach Knopf wieder reindrücken.
    ~ ARI = es werden nur Verkehrsfunksender im Bereich von 87,5 - 108 MHz empfangen
    ~ 3 UT = hier kann man zwischen den Speicherebenen wechseln (U I - III) oder der Travel-Strore-Ebene
    ~ PS = Preset-Scan-Taste (von allen gespeicherten Sender wird ein Moment das Programm wiedergegeben, bis man das
    gewünschte Programm gefunden hat). Nach erneutem Drücken ist die Funktion ausgeschaltet.
    ~ Stummregelung = Das Gerät kann leise/Stumm gestellt werden. Verkehrfunkmeldungen werden automatisch lauter
    durchgegeben.

TECHNISCHE DETAILS
    °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
    Hersteller = Blaupunkt Bosch Telekom
    Typenbezeichnung = BLAUPUNKT ESSEN CR31
    EAN = 7641771010
    Gerätename = BP 177 1B 0 79 79 28
    Ausgänge = 4
    Ausgangsleistung = 2x10 W Sinus, - 3 dB konstant
    Übertragungsbereich Kassette = 35 - 14 000 Hz
    Übertragungsbereich FM = 35 - 15 000 Hz
    Direktspeicherplätze = 5 x + Plätze verteilt auf 3 Speicherebenen (3 UT)

Jak sądzicie, które radio będzie lepsze - jakie będzie ładniej grało oraz które jest mocniejsze - blaupunkt podaje moc 2x10 W sinus ale nie ma żadnych informacji o PHILIPSIE.

0 23
  • #2 23 Cze 2008 18:16
    trance84
    Poziom 28  

W tej klasie radii to weź tego Blaupunkta.

Zagra lepiej od tego Philipsa.

0
  • #3 23 Cze 2008 18:18
    stieg
    Poziom 17  

Obecnie gra w aucie ten PHILIPS, dlatego chciałem się was doradzić czy warto go wyciągać i zmieniać na BLAUPUNKTA.

0
  • #4 23 Cze 2008 19:01
    powalla
    Moderator CarAudio

Zamienił stryjek .......... zostaw ,nic nie zmieniaj ...... masz jeszcze kasety ?

PS: pytam ,bo znam ludzi (młodych ludzi ) ,którzy nie wiedzieli co to jest jak im pokazałem kasetę

-1
  • #5 23 Cze 2008 19:25
    stieg
    Poziom 17  

Mam jeszcze kasety i wiem jak wyglądają, nawet sobie jedną nagrałem z przymusu bo w radiu to często nic ciekawego nie grają. To co mówisz żeby zostawić tego philipsa. By the way czy ten blaupunkt ma rds, jest jakieś ARI.
    Blaupunkt leży na półcę a PHILIPS jest w aucie - kumpel przyszedł i doradził mi żebym zmienił na blaupunkta że będzie lepiej grał ??

0
  • #6 23 Cze 2008 19:50
    powalla
    Moderator CarAudio

Jak to ma kostki ISSo ,to podmiana zajmie 3 minuty .......zostanie lepsze ............dla Ciebie lepsze .

0
  • #7 23 Cze 2008 20:02
    stieg
    Poziom 17  

Heh - kostki ma ale ja nie mam kostek i nawet stare radio mam podłączone bez = same kabelki + dorobione do nich końcówki, dlatego właśnie pytam które lepsze, bo jeśli już zmiennie na inne to musiało by zostać żeby znowu nie bawić się w kabelki.

Jakby było to takie proste to bym faktycznie zabrał i sam odsłuchując stwierdził, które jest lepsze.

A tak przy okazji co to jest za wejście - takie posiadam w blaupunkcie-chodzi mi o to DIN takie duże okrągłe :-) - (na antenę jest inne)

0
  • #8 24 Cze 2008 08:03
    stieg
    Poziom 17  

Nie jest to przypadkiem wjeście na zasilanie i głośniki tylko takie stare /???
    A wie ktoś może czy da się jakoś dorobić wejście aux w takim radiu /?

0
  • #9 24 Cze 2008 08:58
    damiankop
    Poziom 22  

prędzej zmieniarka...

0
  • #10 24 Cze 2008 12:09
    stieg
    Poziom 17  

Heh, no jak zmieniarka to było by super - może ktoś jest pewny 100% ? Instrukcji do radia nie ma w internecie, dlatego może ktoś będzie wiedział ?

A może ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy ten blaupunkt ma RDS ?

0
  • #11 24 Cze 2008 19:56
    turbolax
    Poziom 16  

Ten blaupunkt raczej nie ma rds. Wyświetlacz pokazuje tylko nr stacji. Tak mi sie zdaje ale nie jestem na 100% pewny bo miałem podobne radio u siebie.

0
  • #12 24 Cze 2008 22:27
    stieg
    Poziom 17  

brak rds, trochę chyba skreśla to radio. Jeszcze jestem ciekawy co to za wejście DIN w tym blaupunkcie

0
  • #14 25 Cze 2008 11:49
    stieg
    Poziom 17  

Nie ma na tej stronie informacji o takim wejściu.

0
  • #15 25 Cze 2008 12:10
    msgow
    Poziom 27  

Witam
    A nie jest czasami to tu:
    zakładka 'Line In-Out' za zakładką 'ZMIENIACZE' i 'DIN wyjście' na tej stronce co podałem wcześniej.
    Pozdrawiam.

0
  • #16 25 Cze 2008 14:08
    stieg
    Poziom 17  

Tak, jest tam wiele opisów wejść DIN, ale nie ma nigdzie takiego jak w moim blaupunkcie (patrz zdjęcie wyżej).

0
  • #17 25 Cze 2008 16:39
    3-driver
    Poziom 12  

Kolega sie zastanawia czy zmienic czy nie jak by sie radio wyjmowalo nie wiem 3 h a tu 5 minut i masz radio sprawdzasz i juz a co bedzie lepeij gralo to i tak tego nie odczujesz to sa radia starej generacji i nie sa juz takie dobre porownujac ich do tych nowoczesnych Jak masz czas to zmien sobie i sprawdzisz co ma a co niema a jesli nie chcesz to nie i bedzie dobrze Pozdrawiam ;]

Ale osobiscie wolabym Blaupunkta

0
  • #18 25 Cze 2008 17:35
    stieg
    Poziom 17  

No to radio co mam obecnie to się wyjmuje 3h bo mam bez kostek-kabelkami podłączane, jak będzie więcej czasu to sprawdzę oba jak grają.
    Jednak teraz bardziej mnie interesuje co to jest za gniazdo DIN w blaupunkcie?

0
  • #19 25 Cze 2008 21:02
    trance84
    Poziom 28  

Jakie 3h???
    Nawet jak miałbys je odlutowywać z instalacji radiowej w aucie kabelek po kabelku to maks czas to 15min.

Czy jest sens zastanawiać się co to za wejście skoro nawet jak to będzie zmieniarka a na mój gust to będzie wyjście na dodatkowo dokupywany wzmacniacz kiedyś można było dokupic wzmaka do tych radii poco zaplątać sobie tym głowe.
    Te radia są tak stare że szok.
    Ja wziąłbym blaupunkta ale nie licz na zbyt wiele.
    Zagrać zagra ale bez rewelacjii.

Wracając do tego DIN-a masz dwie opcje :
    -pierwsza bardziej prawdopodobna -wyjscie na zewnętrzny wzmacniacz
    -druga mniej celna wyjście i wejście na zmieniarkę CD

0
  • #20 25 Cze 2008 23:41
    msgow
    Poziom 27  

A nie jest to to złącze ?
    Proszę mnie poprawić jak się mylę.
    Jeszcze na samym końcu opisu na tej stronie opisane jest jeszcze wejście liniowe DIN.
    Pozdrawiam

0
  • #21 26 Cze 2008 16:12
    trance84
    Poziom 28  

No już wcześniejm to napisałem.
    To jest współczesne wyjście RCA i REMOTE tylko że w 8 pinowym Din.

0
  • #22 26 Cze 2008 19:54
    stieg
    Poziom 17  

Nie to nie jest takie wyjście. Najtrafniej odpowiedział mi na maila Pan Leszek Szczepaniak z tej strony co podajesz - " W tym złączu nie ma blaszek- jest puste" i po dokładnym przyjrzeniu się stwierdzam, że jest puste. A dlaczego jest puste gniazdo " Był uniwersalny odlew do wielu złącz, w wyższych modelach było tu wyjście liniowe. "
    I to chyba tyle - czyli okazało się że tam nie ma żadnego wyjścia/wejścia

0
  • #23 28 Wrz 2008 01:30
    oskarrek
    Poziom 9  

a ja mam takie pytanko czy ten philips dc 402 ma wyjście na 2 czy na 4 głośniki. posiadam takiego i mam podłączone 2 a chciałbym 4. pozdr

0
  • #24 29 Wrz 2008 00:09
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  

oskarrek napisał:
    a ja mam takie pytanko czy ten philips dc 402 ma wyjście na 2 czy na 4 głośniki. posiadam takiego i mam podłączone 2 a chciałbym 4. pozdr

Jak ma opcje FADER to bedzie na 4 głosniki :)

0