Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie zasilania do wzmacniacza - Renault Megane

samsung913 23 Jun 2008 18:29 4826 5
    samsung913
    Level 14  
    Witam!

Mam poważny kłopot z podłączeniem zasilania do wzmacniacza w aucie. Dowiedziałem się, że najlepiej podłączyć zasilanie bezpośrednio do akumulatora, ale po kilku godzinach prób wprowadzenia kabla wzdłuż pęku innych przewodów przeprowadzonych przez zwarto dopasowaną gumę, odpuściłem sobie. Zasilanie muszę podpiąć pod jakieś przewody w kabinie.

W pęku kabli wprowadzonych do kabiny znalazłem 3 nieco grubsze, czerwone. Mój pomysł polega na sprawdzeniu, czy tam na stałe jest + z akumulatora, przecięciu jednego z nich, podłączenia kostki i podpięcia kabla do wzmacniacza, a minus gdzieś z tyłu - z obudowy.

Czy ktoś zna może lepsze rozwiązanie? W którym miejscu jest może taka gotowa kostka?

DZIĘKI!
    williams
    Level 30  
    już kiedyś pisałem jak to zrobić: Po lewej stronie gdzie masz aku, za nim masz gumową grubą przelotkę. Wyciągasz baterię i masz piękny dostęp do niej. nie pamiętam czy ona jest nacięta czy nie , ale jak nie to ją przecinasz, wycinasz środek i masz miejsca ile chcesz!
    samsung913
    Level 14  
    A orientacyjnie - jaka jest średnica otworu w karoserii? Bo rozumiem, że mam zrobić otwór obok głównego otworu z pękiem kabli? Żebym jeszcze zmieścił się w wyciętej dziurze z blachy.
    williams
    Level 30  
    spora jest, nie martw sie mi weszło 2x50mm2.
    samsung913
    Level 14  
    I jeszcze ostatnie moje pytanie... Czy otwór mam robić w poziomie względem podwozia, czy przyjąć jakiś kąt pochylenia? Nie wiem dokładnie to wszystko wygląda w przekroju, a nie chciałbym czegoś spaprać albo uszkodzić oryginalnie wpuszczonych przewodów :)

I jeśli to jest możliwe, prosiłbym o linka do wcześniej omówionych postów. Dziękuję!