Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 96r zamiana radia na nowszy model z cd

MARCIN_DOB 23 Cze 2008 19:28 9710 4
  • #1 23 Cze 2008 19:28
    MARCIN_DOB
    Poziom 17  

Witam

Mam problem z zamianą radia w BMW E39 96r. ( mam radio BMW Business RDS ) a chcę zamienić je na nowe z modelu z 2002r BMW Business CD

Problem pojawił się w złączach - w starym mam złącze

a w nowym :

- wyświetlacze też mają inne złącze - nie znalazłem pinoutu nowego złącza - może ktoś mi pomoże

Czy ktoś przerabiał ten temat ?

Opis podłączenia głośników, zasilania stałego i podawanego ze stacyjki, itd znalazłem na stronce studio24 ale nie wiem jak podłączyć moduł radia z modułem wyświetlacza

czekam na podpowiedzi - z góry dziękuję za pomoc

marcin_dob

1 4
  • #2 23 Cze 2008 20:10
    djlj24
    Spec od car audio

Starsze radio chodzi na K-Line, nowsze zdaje się na magistrali CAN. I łatwo tego nie przeskoczysz. Nie jest to tylko kwestia przelotki bo dane cyfrowe mają inny format.

0
  • #3 23 Cze 2008 22:46
    MARCIN_DOB
    Poziom 17  

ale ja mam nowe radio i nowy wyświetlacz - cały komplet pochodzi z bmw z 2002roku - nie planuję podłączyć nowego radia do starego modułu wyświetlacza - więc musiało to razem pracować

Czy komunikacja z radia do modułu wyświetlacza idzie przez komputer pokładowy ??

0
  • #4 24 Cze 2008 10:22
    djlj24
    Spec od car audio

Problem nie tylko wynika z samego radia i wyświetlacza. Samochód z radiem komunikuje się także po nowej magistrali (pilot na kierownicy, informacje o zapłonie, prędkości jazdy itp. ).

0
  • #5 06 Sie 2010 13:54
    Loona Thic
    Poziom 11  

Nie lepiej kupić radio CD z 1999 roku np ?
    Wtedy nic nie musisz zmieniać, jedynie podpinasz kabel komunikacji między wyswietlaczem MID a CD i voila :)

0