Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 gong załączonych swiateł - nie działa

23 Cze 2008 21:40 4241 9
  • Poziom 11  
    Witam !
    Nie działa mi w passacie B5 gong sygnalizujący pozostawienie włączonych swiateł po otwarciu drzwi.
    Podłączyłem Vag. Zrobiłem test urządzeń i gong podczas testu działa.
    Może jest w programie jakaś możliwośc załączenia tego sygnału.
    Prosze o pomoc.
  • Poziom 19  
    A zapala ci się lampka wewnątrz pojazdu po otwarciu drzwi?
    Bo jeśli nie to masz uszkodzony wyłącznik w zamku w drzwiach lub ścieżki wewnątrz zamka.
  • Poziom 11  
    Lampka oświetlenia wnętrza sie zapala.
  • Poziom 19  
    Ale zapala sie po otwarciu drzwi czy po otwarciu zamka centralnego ?
  • Poziom 11  
    oswietlenie włącza się po włączeniu centralnego zamka oraz po otwarciu drzwi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    co ma lampka oświetlenia wnętrza, zobacz czy dolna lampka w drzwiach się świeci
    , pewnie nie, pewnie trzeba poprawić lut w zamku albo zrobić zworkę na niebieski i czerwony przewód z wyłącznika w drzwiach, zobacz w wyszukiwarce opisałem dokładnie w którymś z postów w dziale zabezpieczenia.

Dodano po 1 [minuty]:

problem może być też w gnijących wiązkach
    kolo modułu komfortu.
  • Poziom 11  
    Rzeczywiście , nie świeci lampka u dołu drzwi - tylko tych drzwi.
    Jak zdejmuje się boczki z drzwi . Nigdy tego nie robiłem , mam tego passata od kilku dni.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    użyj wyszukiwarki, hasło zamek centralny, moduł komfortu, wszystko było opisane, z tego co pamiętam masz dwie śrubki pod plastikiem w rączce, za którą zamykasz drzwi, klamki wewnętrznej nie ruszasz, odepniesz ją po odsunięciu tapicerki, jest na lince, reszta to spinki, podważasz i powinny się odpiąć, ostrożnie na przewody, zwłaszcza od małego głośniczka przy lusterku, odpinasz wszystkie wiązki od tapicerki, zdejmujesz tapicerkę, potem szyba na dwie śrubki klucz10 ustawiasz tak by dało je się odkręcić przez otwory w blasze(wyciągasz szybę do góry całą. Teraz blacha na około, kilka śrub na klucz 10, warto zdjąć to ramię od przycisku zamka, jak masz zdemontowana blachę, demontujesz wkład zamka, odsuwasz uszczelkę na wysokości klamki i małym kluczem torx albo ampulowym (nie pamiętam) odkręcasz blokadę wkładki, nie wykręcaj śrubki całkiem. wyjmujesz wkładkę zamka z obudową, odczepisz linkę od klamki, teraz możesz wypiąć wiązkę z zamka , odkręcasz zamek. Naprawiasz i gotowe. Montaż w odwrotnej kolejności. Pisałem z pamięci, mogłem coś pominąć, jakby co to są całe instrukcje ze sposobami zdjęcia tapicerki.
  • Poziom 11  
    Ok !!!! Wielkie dzięki za tak szczegółową instrukcję. W wolnej chwili się za to zabiorę i napiszę o efektach.

Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 11  
    Znalazłem chwilę czasu i rozebrałem drzwi w/g instrukcji "Paweł wawa".
    Powodem niedziałania sygnalizacji były zimne luty na płytce w zamku gdzie przylutowane jest gniazdo oraz uszkodzona krańcówka .
    Gniazdo przylutowałem a krańcówkę wymieniłem na inną troche " na szelkach " ale działa , nie byłem przygotowany na jej wymianę. Jak jeszcze raz się uszkodzi wymienię na nową.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Zamykam temat.

Pozdrawiam