Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozdzielić wygnał z jednej czaszy na dwa dekodery ???

23 Cze 2008 22:25 2780 7
  • Poziom 12  
    Witam

Mam mały problem poniewarz nie jestem specem od instalacji i muszę się uporać z nie lada problemem.

A mianowicie w domku jednorodzinnym jest zawieszona czasza od cyfrowego Polsatu, podłączona jednym przewodem do gniazdka antenowego w salonie. Wiadomo z gniazdka dalej już do dekodera. Ale z tego gniazda wychodzi drugi kabel do sypialni. Można by rzec że są podłączone równolegle. No i wiadomo w takiej konfiguracji niema możliwości korzystania z dwóch dekoderów jednocześnie podłączonych pod jedną czaszę.

Czy jest jakaś możliwość by przebudować to tak by można było korzystać z dwóch dekoderów niezależnie pobierając sygnał z jednej czaszy ?, jeśli tak to jak to zrobić ?, co będzie mi potrzebne ?.

Troszkę szukałem na ten temat ale jest opis jak podłączyć tyle że od anteny muszą iść 2 przewody a Ja nie mam takiej możliwości, muszę to zbudować na jednym, pytanie tylko czy to jest fizycznie możliwe ?
  • Poziom 23  
    Od biedy możnaby puścić sygnał "przelotem" (na zasadzie LNB IN <-> LNB OUT). Ale to rozwiązanie ma pewne minusy...
  • Poziom 35  
    Jest rozwiązanie ale dość drogie.
    Wpisz w google "Multi Band Converter 9640 S"
  • Poziom 34  
    Ok 450 zł i może nie współpracować z niektórymi dekoderami.
    Rozwiązanie alternatywne konwerter twin ok 50-80zł + kabel i dziura w ścianie (jeśli nie ma już odpowiedniej)
  • Poziom 35  
    cezar77 napisał:

Troszkę szukałem na ten temat ale jest opis jak podłączyć tyle że od anteny muszą iść 2 przewody a Ja nie mam takiej możliwości, muszę to zbudować na jednym, pytanie tylko czy to jest fizycznie możliwe ?

Niestety @Doominus ale kolega wyraźnie napisał że nie ma możliwości puścić dodatkowego kabla.
    Twin to jest najprostsze rozwiązanie ale nie w tym przypadku.
  • Poziom 12  
    supermach napisał:
    Od biedy możnaby puścić sygnał "przelotem" (na zasadzie LNB IN <-> LNB OUT). Ale to rozwiązanie ma pewne minusy...

Witam

A jak to zrobić ? i jakie to są minusy ?

Dodano po 2 [minuty]:

pajo21 napisał:
    Jest rozwiązanie ale dość drogie.
    Wpisz w google "Multi Band Converter 9640 S"

Hmmm...... jeśli niema innego rozwiązania to cóż zainwestuje w to i tyle :)
  • Poziom 34  
    cezar77 napisał:
    supermach napisał:

Witam

Nie wszystkie kanały będą działać na drugim dekoderze.

Drugi dekoder podłączasz do wyjścia sat z pierwszego (jeśli takie ma).
    Pierwszy steruje konwerterem aby konwerter odbierał jedno z 4 pasm (słownictwo może być niefachowe !). Tak więc drugi dekoder moze odbierać kanały tylko z pasma wysterowanego przez pierwszy.
  • Poziom 12  
    Doominus napisał:
    cezar77 napisał:
    supermach napisał:

Witam

Nie wszystkie kanały będą działać na drugim dekoderze.

Drugi dekoder podłączasz do wyjścia sat z pierwszego (jeśli takie ma).
    Pierwszy steruje konwerterem aby konwerter odbierał jedno z 4 pasm (słownictwo może być niefachowe !). Tak więc drugi dekoder moze odbierać kanały tylko z pasma wysterowanego przez pierwszy.

Ok w takim razie dziś sprawdzę czy dekoder ma takie wyjście ale coś mi się wydaje że nie :( bo to dekoder polsatu DSB-616