Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Exclusiv WFD 2060 - wymiana łożysk

Endriu B 23 Cze 2008 23:20 4282 3
  • #1 23 Cze 2008 23:20
    Endriu B
    Poziom 12  

Witam Kol.
    Mam prośbe o kilka punktów kolejnych- porad odnośnie wymiany łożysk w tej pralce (ładowana od przodu). Poczytałem kilka podobnych postów i chyba czeka mnie wyciągniecie całego bebna przodem, po wstępnych oględzinach tyłem się NIE DA.
    Wielkie Dzięki za ew. odp.! Pozdr Vy73!!

0 3
  • #3 24 Cze 2008 12:48
    Endriu B
    Poziom 12  

Dzięki za tajemniczego:cry: linka choć w szukajce wklepałem sym. pralki lecz skutek był mizerny!!:cry:
    Szkoda że Gość nie opisał krok po kroku jak to czynić a przydatne to teraz by było.
    Choć to forum związane z elektr./elektroniką lecz dużo Kol. szuka pomocy również z wym. łożysk. Pozdr. Vy73!!

0
  • #4 01 Lip 2008 16:55
    Endriu B
    Poziom 12  

Wtyczka z gniazdka!!No i zabrałem się do roboty więc po ogledzinach narzędzia to: klucz 13,śrubokrent,torx-T40(gwiazdka)+uchwyt,młotek i wybijak,smar.
    Rozbieramy TYLKO z tyłu jajowatą osłone ściagamy pasek,koło pasowe,zabezpieczenie-segera,odkrecamy krzyżak-8śrób( troche dojscie do 4 śrób od dolu kiepskie-ale spoko) Ściągamy krzyżak z ośki i przekładając kolejno ramiona przez ten jajowaty wizjer mamy go na zewnątrz.
    Wybijamy stary simering,łożyska czyścimy i składamy w odwrotnej kolejnosci.simering: 30x52x62x9,5 łozyska: 6204Z i 6205Z (koszt 34zł bez browara!).
    Teraz praleczka śmiga aż miło!!!! 2.40godz.z TYSKIM mi to zajeło myśle że porada się jeszcze komuś przyda! Pozdr.Vy73!!

1