Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer zacina sie bez powodu! HELP!

24 Jun 2008 10:59 5066 10
  • Level 15  
    Pewnego dnia jak zawsze włączyłem komputer a tu nagle po minucie pracy zawiesza sie całkowicie system. Nie reaguje na nic, mysz sie nie rusza, świeci się tylko cały czas dioda czerwona na panelu kompa (ta od dysku). Skanowałem system w trybie awaryjnym, zrobiłem naprawianie systemu, a on dalej swoje. Teraz nawet do trybu awaryjnego wejść nie mogę. Pomocy. Czy to może być coś z dyskiem twardym? Z góry dzięki za pomoc.

Proszę poprawić tytuł zgodnie z punktem 11 regulaminu forum.

[Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    Może jakieś wirusy...
    Jak nie masz cennych danych na partycji z windowsem to przeinstaluj go

Moderated:

Za udzielanie porad szkodliwych udzielam ostrzeżenia.

• Level 15  
    No właśnie mam dużo. Zależy mi na tym żeby formatu nie robić ;/
  • Level 26  
    1. Kopia dysku w innym kompie.
    2. Tryb awaryjny - z siecią, bez sieci itd.
    3. Wypiąć wszystkie zbędne elementy (karta sieciowa, audio, TV itp.) a potem uruchomić i dokładać po jednym elemencie startując od nowa. (Nie zapomnieć o konieczności usuwania niektórych elementów rownież w biosie)
    3. Co to za SO - windaXP?
  • Level 15  
    Windows XP SP2 (oczywiście legal). Zostaje tylko pkt. 3 bo trybu awaryjnego włączyć nie mogę.

Dodano po 24 [minuty]:

Ale i tak pkt 3 nic nie da, ponieważ ja mam tylko kartę telewizyjną osobno a reszta jest zintegrowana z płytą główną ;/
  • Level 19  
    Sprawdź w BIOS -ie jaka jest temperatura procka po takim padzie. Może chłodzenie zawodzi?
  • Level 13  
    Teo00 wrote:
    Teraz nawet do trybu awaryjnego wejść nie mogę. Pomocy. Czy to może być coś z dyskiem twardym? Z góry dzięki za pomoc.

Sprawdź jeszcze stan zasilacza (ew. podmień na inny) i czy jakieś elementy się czasem zbyt mocno nie przegrzewają, czy pracuja wentylatory na grafie i w zasilaczu.Objawy zawieszania systemu mogą być również spowodowane uszkodzoną myszką lub klawiaturą - tzn częściowo przerwany przewód też może taki efekt powodować. Dysk twardy polecam sprawdzić programem MHDD ale wydaje mi się że to system i jak nie masz pewności to postaw system na innym dysku i będziesz miał odpowiedź . Pozdr
  • Level 15  
    Z chłodzeniem wszystko jest ok
  • Level 26  
    Możesz wyłączyć w biosie audio, możesz USB. Nie wierzę że masz zintegrowane CD i wszystkie (jeden) HDD?
    W jakim momencie zawisa: można wejść w bios/ widać listę przerwań/ można uruchomić pasek poleceń (wtedy masz opcje wyboru RODZAJU trybu awaryjnego).
  • Level 19  
    Może taśma od dysku nie łączy - sprawdź czy się nie poluzowała, a jak masz to podmień na drugą. Czy w czasie początkowego rozruchu przez BIOS - dysk bez problemu jest rozpoznawany?
  • Admin of Computers group
    Aby przyspieszyć i uprościć odpowiedzi związane z awarią komputera , proszę zamieścić w poście następujące dane :

Dokładny opis problemu (Awarii) , Jeśli to możliwe to i okres ,czas od jakiego ten problem występuje.

Opis komputera :
    01-Marka i model płyty głównej
    02-Typ i prędkość procesora
    03-Zainstalowana pamięć (wielkość i timingi)
    04-Typ karty graficznej
    05-Marka i moc zasilacza
    06-Napięcia zasilacza (Powinne być sprawdzone voltomierzem)
    07-Temperatury podzespołów (Powinne być sprawdzone termometrem)
    08-Jeśli problem dotyczy innych elementów w komputerze -(np drukarka , router , inne problemy sieciowe) także ich Marke , rodzaj i model.
    09-Rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego.
    10-Nazwa zainstalowanego programu antyvirusowego.

Dokładnie wiemy że nie każdy ma dostęp i umiejętności w posługiwaniu się miernikami,
    dlatego też dla mniej zaawansowanych polecam zainstalować program Everest w którym to można uzyskać orientacyjne dane z pomiarów.
    Znajdują się one w zakładce programu Komputer/czujnik. W tym samym programie można uzyskać też dane na temat pozostałych elementów komputera w innych jego zakładkach.
    Program do pobrania tutaj:Everest

Przykład :
    01-Gigabyte GA-M57SLI-S4
    02-AMD Athlon64 X2 3800+ 2000Mhz@2200Mhz Windsor
    03-2 X TwinMos DDRAM-II 512Mb 667MHz (1024Mb 4-4-4-12)
    04-Galaxy 7900GS 1.2ns z 256MB Ram
    05-Tagan 430 U22 / 430W
    06-/+3.44v/+5.00v/+11.86v/-11.88/-4.97v/ vBat 2.99v
    07-płgł-26*C/proc.33*C/Gpu.47*C/Hdd.22*C
    08-Drukarka EpsonStylus Photo RX560
    09-Windows XP , SP2
    10-Bitdefender08

------- Co znaczy że nie możesz wejść w tryb awaryjny ?