Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konkretne pytanie jaki crossover dla mnie najlepszy?

B.Sliwa 24 Cze 2008 13:20 4311 18
  • #1 24 Cze 2008 13:20
    B.Sliwa
    Poziom 13  

Witam!
    Mam do Was dzielni Forumowicze pytanko, mianowicie posiadam kolumny 2x LDM PDP612, do tego 2 doły basowe na 15TBX100 firmy B&C i zasilam to dwiema spawarkami Phonic Max2500. I teraz pytanie jaki crossover użyć do podziału tego zestawu? Zależy mi na jakości (nie chce szumofonu) i niezawodności w ciężkich warunkach, ale jak to na polskie warunki przystało nie chcę wydać na to urządzonko majątku! :D Proszę o konkretne rady (modele) z przybliżonymi cenami tych cacuszek. Pozdrawiam i z góry Danke za pomoc.

0 18
  • #2 24 Cze 2008 13:31
    miszkoo
    Poziom 28  

Może zrobię się nudny
    Ale jeżeli Cię stać to kup dbx Drive Rack PA. Jest dla niego jakaś alternatywa beriego ale beri to beri.
    Minusem Drive Racka jest to że nie można go podpiąć do komputera.

0
  • #3 24 Cze 2008 13:52
    B.Sliwa
    Poziom 13  

O widzę pierwszy konkret :D jeszcze jakby kolega rzucił zakresem cenowym za ten sprzęt to byłbym wdzięczny :D

Dodano po 6 [minuty]:

Sprawdziłem sobie cenkę tego urządzenia i jest drooogie jak dla moich zastosowań i ma zbyt "obszerne" możliwości ja szukam prostego porządnego crossovera żeby podzielić pasmo miedzy doły tak do 120 Hz a górki. pozdro

Dodano po 12 [minuty]:

Np. co myślicie o DBX 223?

0
  • #5 24 Cze 2008 14:26
    miszkoo
    Poziom 28  

Nie wiem nie słyszałem opinii o 223 ale myślę że przy cenie 600zł i możliwościach bardzo okrojonych będzie to sprzęt jakościowo bardzo dobry.

Ale myślę że u konkurencji można tak prosty cross kupić w cenie około 300zł.

O może powiedz ile max kasy możesz na to dać.
    bo w cenie 1200 zł od beriego były już dość fajne procesory.

Nie wiem czy dysponujesz w swoim zestawie EQ ale kupno dobrego procesora końcowego zastąpiło by Eq cross i parę innych ważnych rzeczy.
    Myślę tu o BEHRINGER ULTRADRIVE PRO DCX2496 nie jest to potęga jakości ale ma w sobie
    -cross
    -limiter (bardzo ważna rzecz)
    -jakiś EQ
    -i kompresor co w zespołach takich weselnych dobrze ustawione jest dość przydatna rzeczą.

0
  • #6 24 Cze 2008 14:29
    dj-bartez
    Poziom 16  

Ja polecam BEHRINGER ULTRADRIVE PRO DCX2496. Jest to zdecydowanie najlepszy wyrob Behringera z jakim mialem do czynienia.

0
  • #7 24 Cze 2008 14:37
    miszkoo
    Poziom 28  

i można go mieć już 1088zł nowy z gwar 24 mies na allegro jest.
    Moim zdaniem to będzie dla ciebie dobry wybór.

Dodano po 4 [minuty]:

A wiem że dużo ludzi chwaliło ten procesor.

0
  • #9 24 Cze 2008 16:38
    drakston
    Poziom 18  

Odnośnie berego DCX, fajny jest, dobry dzwięk, ogrom funkcji. Same funkcjonowanie crossa bardzo dobre, stabilne, ale jakosc wykonania ... no właśnie to jest minus i teraz juz wiem po zakupie dlaczego taka niska cena. Jeśli ma pożyć długo to lepiej obchodzić się z nim jak z jajem...

0
  • #10 24 Cze 2008 23:12
    Dj Snake
    Poziom 22  

drakston - czyli jak z wszystkim. Niestety, jeśli sprzęt ma nam długo i dobrze służyć, to trzeba go odpowiednio szanować :) Co do DCX to jest to bardzo dobre urządzenie, łatwiejsze w obsłudze od DBXa i posiada kilka przydatnych funkcji o których w DBXie można zapomnieć.

0
  • #11 25 Cze 2008 07:38
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    podzielam opinie kolegow o DCX. Sprzet jak za swoja cene chodzi bardzo dobrze. Pierwsze wersje mialy male problemy, ale teraz jest ok. Sam uzywam juz pare lat. Jesli mozesz to niech Ci ktos kupi ten cross w Niemczech ( u Thomann- a). Cena o ok.250 zl taniej i 3 lata gwarancji.
    Pozdrowienia.

0
  • #12 25 Cze 2008 08:07
    B.Sliwa
    Poziom 13  

Dziękuje Wszystkim za opinie i chyba jednak wezmę tego barego jak mi gotóweczka dopłynie, a jak nie to wezmę tego dbx na początek. :D Pozdrawiam

0
  • #13 25 Cze 2008 20:38
    miszkoo
    Poziom 28  

Nie pakuj się w tego dbx nie potrzebny Ci reiderowy sprzęt wiec po co przepłacać. Goły cross za 600zł to pomyłka.

Aha behringer jest źle wykonany a dbx któremu można bez problemu i przez przypadek ściągnąć gałki, to już nie jest źle wykonane bo to jest reiderowy.

Dodano po 3 [minuty]:

Ludzie zastanówcie się czy warto czasami pakować się w niepotrzebną jakość.

0
  • #15 26 Cze 2008 12:38
    Farad1985
    Poziom 21  

miszko Drive Rack PA wcale nie jest riderowym sprzętem... Chyba że Drive rack 4800

0
  • #16 26 Cze 2008 15:18
    miszkoo
    Poziom 28  

Nie powiedziałem że Pa jest reiderowy bo nie jest ale na cross z postaci 223 nikt kwęknie bo 223 jest sprzętem reiderowym.

4800 kosztuje gdzieś koło 12tysi

0
  • #17 26 Cze 2008 21:18
    Farad1985
    Poziom 21  

No to pokaż w jaki raiderze wystepuje, bo spotykam tylko procesory głośnikowe jako Cros -y.

0
  • #18 26 Cze 2008 22:05
    miszkoo
    Poziom 28  

Nie występuje ale nikt by nosem nie kręcił na niego.

0
  • #19 27 Cze 2008 09:07
    Farad1985
    Poziom 21  

No kapela wuja Zdzisia napewno nie, bo to dobry sprzęt. Ale generalnie teraz lepiej mieć procesor głośnikowy niz same Cros-y. Jak masz ograniczony fundusz to bierz tego DCX-a widziałem jak pracował na jakimś wiejskim festynie z nagłośnieniem i jak dla mnie za takie pieniądze rewelacja, ja mam DBX-a model PA ale nie nalży go za bardzo zachwalać, ponieważ kosztuje dużo i tu cena nie jest wspołmierna do jego narzędzi i stabilnosci pracy. Jezeli już coś bardziej Pro to Dbx Drive rack 260 to już fajna zabawka i można łączyć z kompem za pomoca RS 232. Tylko ma jeden minus kosztuje 4000 zł. :D:D:D

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów