Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury - proszę o schemat

Burzum5 24 Cze 2008 14:50 1972 5
  • #1 24 Cze 2008 14:50
    Burzum5
    Poziom 9  

Witam mam pewien problem chodzi mi o schemat czujnika temperatury, który miałby miejsce przy radiatorze wzmacniacza i włączał by wentylator zasilany napięciem 12v przy temperaturze 60 stopni bo jakoś nie umiem znaleźć schematu takiego czujnika . Z góry dzięki :)

0 5
  • #3 24 Cze 2008 20:20
    jatzek j
    Poziom 21  

Witam. [Siemanko ?]

A może spróbować najprościej czyli zastosować ,,zwykły'' czujnik temperatury do ... akwarium? Najtańsze czujniki można kupić za ,,psie ''pieniądze. Oczywiście trzeba w nim trochę ,,pogrzebać'', aby osiągnąć potrzebną temperaturę. Jeszcze lepsze efekty daje czujnik temperatury załączający pompę centralnego ogrzewania. Obydwa czujniki są regulowane i nawet zdobycie schematu takich czujników nie powinno sprawić problemu.

[]

0
  • #5 26 Cze 2008 16:00
    magic_zen
    Poziom 10  

A czy potraficie coś takiego zaprojektować ale możliwie jak naj prościej chodzi mi o układ w którym na był by pod termistor podłączony wzmacniacz operacyjny i ten żeby włączał przy odpowiedniej temp.

Zależy mi na takim czymś ze względu na to iż chciałem się podłączyć pod już zainstalowany termistor samochodowy który podaje sygnał na wskaźnik temp.

0
  • #6 26 Cze 2008 17:45
    vertim
    Poziom 23  

Kolega HELOMELO kiedyś coś takiego opublikował poszukaj na elektrodzie w konstrukcje diy.

0