Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedna antena,dwa tunery (jeden PVR)-możliwy konwerter quad?

24 Cze 2008 16:36 4799 5
  • Poziom 10  
    Mam jedną antenę 90 cm, dekoder HD PVR cyfry i drugi dekoder mediasat (na razie bezużyteczny, odkupiony od cyfry). Na razie mam PVR podłączony jednym kablem do tv. A chciałbym doprowadzić do niego drugi kabel (nagrywanie i oglądanie). Z kolei następny kabel od anteny - do mediasata. No i oglądać na obu dekoderach kanały z Hot Birda i Astry, a na PVR mieć także HBO Digital. Myślałem, że konwerter Quad Monoblock INVERTO (http://allegro.pl/item381507673_konwerter_quad_monoblock_inverto_0_2db_gwar_5_lat_.html) rozwiąże problem (wyjście na czwarty kabel byłoby "przyszłościowe", a na razie puste), ale podobno nie przełącza automatycznie kanałów astra-hot bird.
    Co radzicie?
  • Poziom 22  
    Ja mam twina tej samej firmy zasilajacego dwa tunery i bez problemu przełącza, więc pewnie i quad bedzie przełączał. Na jednym jest Ferguson, a na drugim Pioneer 1430. W Fergusonie jest DVBXTREME, a w 1430 trzeba wgrać listę w wersji dla monobloka.
  • Poziom 34  
    Sam nie wiem ale niektórzy doradzają aby nie używać monoblok-ów.
  • Poziom 14  
    Powinno działać tylko musisz mieć listy kanałów pod Monoblok a jak masz jakieś wątpliwości to możesz założyć dwa Quady cena od 60 do 90 zł na Allegro i odpowiedni Diseq
  • Poziom 10  
    Problem w tym, że lista do PVR Cyfry jest dedykowana (ale są na niej kanały z Astry). Jak dam dwa quady i diseqc, kanały będą w tunerze przełączały mi się pomiędzy hot birdem a astrą?
  • Poziom 24  
    Tak. Przełącznik diseq właśnie do tego służy.