Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alphard do gitary

włuczykij 12 Lut 2004 13:04 1206 9
  • #1 12 Lut 2004 13:04
    włuczykij
    Poziom 27  

znalazłem dość nietypowy głośnik alpharda, przez sprzedawce oznaczony jako głośnik gitarowy. oto jego parametry

--------------------------------------------------------------------------------

GŁOŚNIK ALPHARD HWC8 - 12MA300

GŁOŚNIK SZEROKOPASMOWY, ZALECANY DO GITAR

GŁOŚNIK CHARAKTERYZUJE SIĘ WYSOKĄ SKUTECZNOŚCIĄ 96 dB

Moc - 200 Watt

Moc - 100 RMS

Typ - Jednocewkowy

Średnica cewki - 3.9 cm

Typ membrany - Papierowa nie impregnowana

Typ kosza - Stalowy

Rodzaj zawieszenia - Tekstylne

Magnes wzmocniony, wentylowany

Średnica - 32 cm

IMPENDENCJA 8 ohm

Skuteczność - 96 dB

SYSTEM LMFS - LINEAR MAGNETIC FIELD SYSTEM

---------------------------------------------------------

w eltaju http://www.eltaj.pl/glospa.htm jest opisany dokladniej, a na allegro widziałem go za 49zl. powiecie mi co o nim myślicie???

0 9
  • #2 12 Lut 2004 13:20
    Kwaczor

Spec od akustyki

zadanie spełni, on ma chyba tubke do wysokich tonow. pasmo gitarowe pokryje, skutecznosc bedzie miał napewno niższą niz podaje producent. słuchałem go przez chwile w sklepie i osiągał dość wysokie częstotliwości. bas krótki i szybki. w taniej kostrukcji powinien sie sprawdzic, nie wiem jaka moc wytrzyma.

0
  • #4 12 Lut 2004 14:48
    Kwaczor

Spec od akustyki

a czemu ma sie nadawac? nie nadawałby sie gdyby miał za wąskie pasmo przenoszeenia. szersze mu nie zaszkodzi. tylko magnesik jednak lichy w tym głośniczku. Fs tez mi wyglada na za niski. ale od 80Hz juz powinien chodzic.

0
  • #5 13 Lut 2004 20:04
    36810
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 13 Lut 2004 22:49
    Kwaczor

Spec od akustyki

alphard to nie celestio i nigdy nim nie bedzie. to po pierwsze. po drugie gitara do kolumny hi-fi? to sie nie nadaje i nie zagra tak jak trzeba, bo ona ma zupełnie inne przeznaczenie i dlatego brzydko brzmi. głosnik gitarowy potrzebuje troche zadziornosci. co da wąskie pasmo dla głośnika gitarowego? najwaznieszy jest fragment pasma w którym gitara pracuje. reszta po prostu zostanie niewykorzystana.

0
  • #7 14 Lut 2004 11:17
    36810
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 14 Lut 2004 11:57
    Kwaczor

Spec od akustyki

Nie dopuszczam Hi-fi w zadnym wypadku do gitary. Powód - własnie charakterystyka na którą się powołujesz. W Hi-Fi dązy sie do tego, żeby była jak najbardziej płaska. Miałem Eminenca Legend 121 i wiem jak brzmi (pasmo jego przenoszenia 80Hz - 5000Hz). Głośnik gitarowy powinien preferować pewne częstotliwości - zgadzam się jak najbardziej. Pasmo przenoszenia podaje się ze spadkiem 10dB wiec najprawdopodobniej ten Alphard w jakis tam graniczny sposób przenosi własnie częstotliwości do 16kHz (chociaz jak go słuchałem, to nie chce mi sie w to wierzyć, myślę, ze to wynika z polityki firmy, takie naciaganie parametrów) Zawsze bedzie to przeciętny głośnik. A firmowe głośniki zawsze będą miały rację bytu, bo sa po prostu lepsze. Mają wyższą skuteczność, większą moc i zapewne wytrzymałość i tego nie mam zamiaru negować. A w Alphardzie znalazł się głośnik, który ma parametry które pozwalaja go zaliczyc do gitarowych.

0
  • #9 14 Lut 2004 12:16
    36810
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 14 Lut 2004 22:26
    Kwaczor

Spec od akustyki

a no tu nie ma zadnyc watpliwosci. w miare mozliwosci tez uzywam głośników firmy, ktora sie ceni i produkuje porzadne głośniki. nie mam niestety okazji, zeby sprawdzic jak długo taki alphard bedzie pracował. Eminence chodzi za to juz 2 lata w piecu gitarowym i nie ma dla niego taryfy ulgowej. sprawdza sie doskonale.

0