Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem klawiatury

24 Cze 2008 20:07 1410 5
 • Poziom 10  
  Witam,

  Problem polega na tym, że klawiatura zbudowana w oparciu o schemat przedstawiony poniżej:

  Problem z podłączeniem klawiatury

  nie działa prawidłowo. Jeśli podłącze zasilanie bezpośrednio do klawiatury wszystko jest ok, przy naciśnieęciu przycisku na odpowiednich pinach pojawia sie stan niski (pin nr 3 - podłączony do przerwania w uC LPC2148, oraz na pinie dla odpowiedniego klawisza). Natomiast jeśli podłącze klawiature do uC to (zasilanie klawiatury brane z plytki - caly czas jest parwidłowe) na pinach są cały czas stany niskie (ok. 0,6V). Klawiatura jest bezpośrednio podłaczana do nóżek uC. Wszystko zostało wielokrotnie sparwdzone pod kątem zwarć. Odpowiednie piny uC są ustawoine jako wejsciowe. Kabel łączący jest skrócony do minimum. Ma ktos sugestie czemu to nie działa?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 35  
  Witam
  Sprawdź czy diody wlutowane są w odpowiednim kierunku. Czy na pinie nr3 klawiatury, gdy jest podłączony do procka jest stan niski?
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Diody są wlutowane prawidłowo, a na pinie nr 3 jest stan niski po podłączeniu do uC.
  Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  Witam
  To jeszcze jedna możliwość. Sprawdź czy na rezystorach R4, R5, R6 jest napięcie zasilania, chyba 3,3V. Czy nie pomyliłeś na płytce klawiatury - masy z plusem zasilania?
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Witam,
  Masa i plus zasilania sa prawidłowo podłączone. Napięcie zasilania jest caly czas prawidłowe. Sam juz nie wiem co moze być zle, nawet dalem to do sprawdzenia koledze ale tez nic nie wymyslil... Pod uC mam tez podpiety wyświetlacz i zauwazylem ze czasami on gasnie przy podlaczonej klawiaturze. Ale nie wiem skad te zaklocenia poniewaz przewod laczacy klawiature z plytka jest krotki.
 • Poziom 35  
  Witam
  Podłącz zasilanie klawiatury z płytki z uP, ale odłącz w złączu JP1 - pin 6, 5, 4. Zmierz napięcie na rezystorach R4, R5, R6 od strony przycisków. Jeśli napięcie jest, a po dołączeniu do procesora znika, to może piny procesora nie są ustawione jako wejścia tylko wyjścia i jest tam stan niski. Wiem, że pisałeś iż te piny są ustawione jako wejścia, ale może być pomyłka w oprogramowaniu.
  Sprawdź to. Weź rezystor np. 10k podłącz do plusa zasilania na tej płytce i dołącz do któregoś z wejść gdzie jest podłączona klawiatura. Gdy napięcie na rezystorze "zniknie" znaczy, że wejścia procesora mają stan niski.
  Pozdrawiam
  Pozdrawiam