Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko-zamrażarka ARDO, przestała mrozić i chłodzić

24 Cze 2008 22:23 4353 4
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam nadzieję, że ktoś mnie poratuje - otóż w wynajętym mieszkaniu (więc nie znam historii sprzętu:/) lodówka Ardo (taka starsza, zamrażalnik na górze) mroziła cały czas - wszystko na kość, także w lodówce. Wezwany "fachowiec" wymienił termostat, skasował prawie 200zł i ... najpierw okazało się, że nowy termostat był zepsuty (pokrętło latało w kółko), to wymienił jeszcze raz...

Teraz jest termostat na 5, a włącza się na tyle rzadko, że lekko przymraża, a potem się od razu rozmraża. Wszystko się psuje po 2 dniach, a codziennie wylewam miseczkę wody.

Wydaje mi się, że kapilara jest chyba nie tak jak powinna, bo całość jest na zewnątrz:
    Wygląda to tak:
    Środek:

Zamrażalnik od spodu:

Zamrażalnik od środka:

Z góry dziękuję za radę
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    "Fachowiec" chyba nie miał pojęcia o tym co robi i założył termostat do tzw. płaczka, czyli z funkcją regularnego rozmrażania. Kup termostat TAM-112 i sam wymień, albo gościa za łeb.
  • Poziom 10  
    Ok, spróbuję sam - pytanie, czy jest jakiś "haczyk", czy raczej to prosta sprawa taka wymiana?

I drugie - jak ma ta kapilara iść?
  • Specjalista AGD
    fbalicki napisał:
    Ok, spróbuję sam - pytanie, czy jest jakiś "haczyk", czy raczej to prosta sprawa taka wymiana?

I drugie - jak ma ta kapilara iść?

Nie ma haczyka - kapilary nie ucinać i nie załamywać.
    Kapilarę poprowadź do góry w prawym "winklu", a pętlę (która może zostać) umieść w puszce obudowy termostatu, lub, jeżeli nie ma tam miejsca, możesz ją umieścić za aluminiowym parownikiem (zamrażalnikiem).
  • Poziom 28  
    Nie daj się oszukać tem s..owi- wsadził Ci nie to co trzeba i za taką kasę!!!
    Nie daruj mu!!!