Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samoczynna zmiana godziny w Windows

michalm84 24 Jun 2008 22:32 6139 15
    michalm84
    Level 10  
    problem polega na tym że za każdym razem gdy włącze komputer wyskakuje inna godzinna. Ustawiam ją na prawidłową a po ponownym uruchumieniu znowu jest godzinna inna niż w rzeczywistości. Jakie mogą być tego przyczyny???

Moderated By marek216:

W temacie nie używamy słowa"problem".

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Przetwornik
    Level 26  
    Bateria na płycie głównej - wymień na nową.
    DARREK
    Level 18  
    zobacz czy godzina również w biosie Ci sie zmienia.

Sprawdź strefę czasową, aktualizację czasu.
    czy nie masz programu do aktualizacji czasu, baterię podtrzymującą pamięć biosu.
    michalm84
    Level 10  
    sprawdzałem strefe czasowa aktualizcje i wszystko jest ok. Wiec pozostaje chyba tylko wymienic baterie..
    dfkf
    Level 9  
    ja mam troche inny problem co jakiś czas samoczynnie zmienia mi się godźina w komputerze nagle zmienia mi się godźina miałem wirusa na komputerze ale po skanowaniu pisało że problem został całkowicie rozwiązany ale godźina zmienia się dalej
    AthlonX250
    Level 13  
    dfkf wrote:
    ja mam troche inny problem co jakiś czas samoczynnie zmienia mi się godźina w komputerze nagle zmienia mi się godźina miałem wirusa na komputerze ale po skanowaniu pisało że problem został całkowicie rozwiązany ale godźina zmienia się dalej

Bateryjka na płycie od wymiany .
    dfkf
    Level 9  
    Godzina resetuje się w czasie gdy laptop jest włączony. Czyli to wina baterii ??
    dfkf
    Level 9  
    no nie wiem 2 lata to raczej nie jest stary
    AthlonX250
    Level 13  
    dfkf wrote:
    no nie wiem 2 lata to raczej nie jest stary

Mi padła po roku .
    foxxer672
    Level 23  
    Bateria CMOS odpowiada za podtrzymanie ustawień i godziny w BIOS i systemie. Należy ją wymienić. Możliwe jest także pokazywanie się komunikatów podczas uruchamiania się komputera. Bateria znajduje się na płycie głównej (srebrny krążek) można ją kupić w sklepie komputerowym bądź u zegarmistrza.
    Pozdrawiam.
    blazejpop
    Level 9  
    Witam.
    Dodaje swoje pytanie tutaj, bo problem jest podobny.
    Mianowicie po wyłączeniu komputera i ponownym go włączeniu godzina, którą wskazuje zegar jest przestawiona do tyłu i nie tak, że mogłoby to wskazywać na rozładowaną baterię.

Przykład:
    Wyłączam komputer o 15:00.
    Włączam o 20:00, a zegar wskazuje na 14:30 tego samego dnia.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem?
    User removed account
    User removed account  
    blazejpop
    Level 9  
    System to Windows 7. Nie ma żadnych nakładek upiększających wygląd, czy dodatkowych gadżetów.
    Ze trzy dni temu coś takiego zaczęło mi się dziać.
    Chyba po tym jak wyjąłem baterię (to laptop), ale jeszcze nie sprawdziłem czy to może być przez to. Zaznaczam, że czas przestawia się do tyłu względem momentu wyłączenia.
    Dorzucam to o co prosiłeś. Samoczynna zmiana godziny w Windows

Dzisiaj, gdy włączyłem komputer zegar wskazywał:
    00:14
    2008-01-01