Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clamp mikrofonowy do perkusji

dsrecordss 25 Cze 2008 12:48 5019 8
  • clamp mikrofonowy do perkusji

Dziś przedstawiam mojej konstrukcji uchwyt perkusyjny do zwykłyuch mikrofonów. Podczas poszukiwań fabrycznych uchwytów znięchęcony wysoką ceną postanowiłem wykonać takie uchwyty własnymi siłami. Potrzebne materiały to pasek metalowy szerokości 3cm (poprzedni klamp wykonałem z kątowników metalowych i też dawało radę), śruba fi 6 3szt , 4 nakrętki zwykłe, 3 motylkowe i redukcja statywowa. Całkowity koszt uchwytu to około 4zł. Jeżeli jest zainteresowanie mogę wykonać dokumentacje jak to zrobić krok po kroku. Dodam tylko że uchwyt ten trzyma sie o wiele stabilniej niż uchwyty markowe.
    pozdrawiam
    p.s. przepraszam za jakość zdjęć ale były wykonywane telefonem;)

Przeniosłem z Konstrukcje DIY. Post był raportowany. [c_p]

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 25 Cze 2008 16:11
    bb84
    Poziom 21  

Do bębnów stosuje się raczej pojemnościówki, czyż nie ?
    Daj jakieś podkładki gumowe na te statywy żeby nie porysować bębnów.

Pozdrawiam.

• #3 25 Cze 2008 16:41
    skaktus
    Poziom 37  

nobile napisał:
    Szczegolnie na pochwalae zasluguje starannosc wykonania plytki i sam montarz elementow, nie mam zadnych zastrzezen. Co do ukladu wykonawczego moglbym sie przyczepic mogles zastosowac leprzy a zarazem tanszy PBC 45HC28P. Moja ocena to : 3/10

Ktoś tu też mógł zastosować interpunkcję i słownik ortograficzny...I na boga nie pisać "leprzy" bo oczy wypadają...

Projekt co ważne prosty i tani. Wszystko jest proste,łatwo dostępne i o to chodzi. Myślałeś może nad pomalowaniem tego cacka ? Pewnie ładniej by wyglądało w czerni itp. Udanych konstrukcji.

• #4 25 Cze 2008 16:51
    syriuszblack
    Poziom 22  

Jest tylko jedno małe ale: jako grający na perce odzwyczaiłem się od używania zwykłych mikrofonów ze zwykłymi uchwytami mikrofonowymi na raz przymocowanych do garków. Dlaczego: parę razy od wibracji wypadał mi mikrofon w trakcie utworu, nie jest to przyjemne.

Zastosuj na tyle mikrofonu zaraz za uchwytem jakiś stoper zaciskowy żeby nie mógł się wysunąć - te mirofony nie są przystosowane to pracy głową w dół :)

Ja i tak wolę sobie dostawić statyw na mikrofon i tak używać, nie ma żadnego stresu.

• #5 25 Cze 2008 17:42
    harnasx
    Poziom 22  

ładnie to "wysrtugałeś"

mam tylko jedno pytanie do moderatorów którzy radośnie zdejmują tematy "mechaniczne" w pojazdach - CO TA KONSTRUKCJA MA WSPOLNEGO Z ELEKTRONIKĄ? czy jak zamieszczę półke pod komputer to jest ok!?, a jak się zapytam dlaczego sprzegło ślizga to "do kosza" ??

• #6 25 Cze 2008 19:15
    manaslu
    Poziom 10  

wyjątkowo elektroniczna konstrukcja...

• #7 25 Cze 2008 21:10
    dsrecordss
    Poziom 18  

Witam,
    podkładki są tylko na zdjęciu ich nie widać. Jeżeli ktoś ma mocno rozbudowaną sekcje blach ciężko jest dostawić jeszcze kilka statywów a tak problem z głowy. uchwyty będą pracować z shure sm57. Dedykowany mu uchwyt trzyma go na prawdę mocno wiec na pewno nie wypadnie;)

p.s. skoro tak bardzo wam przeszkadza to, że chciałem sie podzielić swoim pomysłem to nie ma sprawy. Mam jeszcze kilka rzeczy które można zrobić za kilka zł zamiast kupować za kilkadziesiąt lecz skoro są takie opory społeczne to ich nie pokażę.

pozdrawiam

• #8 25 Cze 2008 22:08
    Matitronik
    Poziom 16  

Bardzo tanie i łatwe w wykonaniu, ale czy oryginalnie produkowane statywy do mikrofonów mocowanych przy bębnach nie są jakoś odizolowane mechanicznie od samego bębna aby nie wprowadzać w drgania mikrofonu (zwłaszcza dynamicznego).

• #9 26 Cze 2008 00:33
    dsrecordss
    Poziom 18  

obejżałem wiele uchwytów żeby znaleźć inspirację i praktycznie w żadnym taka amortyzacja nie występuje (pomijając gumy ochronne).