Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polski immobilizer - jak odłączyć

Analogman 25 Cze 2008 21:16 6208 2
 • #1 25 Cze 2008 21:16
  Analogman
  Poziom 10  

  Witam
  koleżanka zakupiła Swifta z 1993 roku i po trzech dniach samochód przestał zapalać. Wyposażony jest w instalację LPG i immobilizer, wszystko połączone po chamsku, pourywane i poskręcane ze sobą przewody.
  Chcę najpierw odłączyć immo, ale nie wiem jak się do tego zabrać:
  urządzenie jest polskie, bo na płytce widnieją ścieżki oznaczone jako TEST, PRAD, SZCZEK, poza tym (przypuszczam tylko) jest producent TW w obrysie Polski i 1994. Oznaczenie płytki to W43D.PCB, a układu (jak mniemam) WIE-43D.SCH. Wygoglowanie nic nie dało, przeglądałem archiwa EP, bo miałem nadzieję ze to jakiś KIT, ale nic nie znalazłem.
  Z płytki odchodzą dwa chinche czarny i czerwony oznaczone jako RX i TX. oraz dwie wtyczki samochodowe (standard).
  Proszę o jakąkolwiek pomoc jak to ugryźć.

  1 2
 • #2 25 Cze 2008 21:42
  252257
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 25 Cze 2008 21:55
  Analogman
  Poziom 10  

  Tylko że całość jest połączona bez zachowania podstaw elektryki, przewody są łączone z 20 (nie żartuję) kawałków na skrętkę i nie zaizolowane - po prostu chcę w miarę sprawnie odłączyć immo i ściągnąć samochód do garażu.
  Sam nie mam pojęcia o działaniu immo (to znaczy wiem że cewki powinny odcinać zasilanie któregoś z obwodów - pompy albo czegoś) ale nic poza tym. wystarczy zewrzeć przewody które idą do takiej np. pompy, a resztę wywalić?

  Panie Kolego - trochę własnej inicjatywy - tu wystarczają podstawy elektrotechniki i odrobina myślenia. Miernik/kontrolka w rękę, chwila na sprawdzenie, które obwody są rozłączone/złączone w czasie, gdy blokada jest aktywna/zdezaktywowana i już. (sharp)

  Napisałem na początku że samochód nie odpala, więc nie wiem które obwody są rozłączone - istnieje możliwość że sam immo jest uszkodzony.

  0