Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop i zwiększanie pojemności pamięci RAM

kam223 25 Cze 2008 22:27 1487 3
  • #1 25 Cze 2008 22:27
    kam223
    Poziom 20  

Witam. Posiadam laptopa Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505 z procesorem Intel Centrino Duo 1.66GHz. System operacyjny Windows Vista. Laptop miał oryginalnie 1GB RAM lecz z powodu dość powolnej pracy po zakupie została dołożona druga kość 1GB. Wydajność wzrosła dość wyraźnie (być może przez to, że komputer nie musi się męczyć na jednej kostce). Zastanawia mnie, czy zamienienie jednej kości pamięci na kość o lepszych parametrach i pojemności 2GB (w sumie byłoby 3GB) poprawi zauważalnie możliwości komputera (szyna RAMu taktowana na 667MHz). Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 26 Cze 2008 00:17
    lukiex
    Poziom 12  

Działanie komputera napewno byłoby zauważalne. Windows Vista potrzebuje stosunkowo dużo pamieci do pracy samego systemu.

Rozmieszczenie RAMu na kościach nie jest tak ważne, lecz dokupienie jeszcze 1-go GB napewno usprawniło by pracę komputera.

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Cze 2008 00:53
    kam223
    Poziom 20  

lukiex napisał:
    ...Rozmieszczenie RAMu na kościach nie jest tak ważne, lecz dokupienie jeszcze 1-go GB napewno usprawniło by pracę komputera.

Pozdrawiam

Niestety laptop posiada tylko dwa sloty na kości RAM w których w tej chwili tkwią dwie kości po 1GB. W grę wchodzi tylko zamiana jednej kości na 2GB. Drugiej nie opłaca się zamieniać, bo zainstalowana Vista jest 32bitowa, więc nie widzi więcej jak ok 3,5GB.

0
  • #4 27 Cze 2008 00:37
    test
    Poziom 11  

Nie opłaca się zmieniać. Miałem u siebie 2GB, teraz mam 3GB i żadnej różnicy nie zauważyłem...

Pozdr.

0