Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron F700P - rozmiar poziomy obrazu zmienia sie sam.

Sulfur85 25 Cze 2008 23:07 2090 4
  • #1 25 Cze 2008 23:07
    Sulfur85
    Poziom 2  

Witam posiadam monitor LG Flatron F700P (model F17JE-0) - chassis CA-127. Problem wygląda następująco:
    1. Rozmiar poziomy zmienia się sam, obraz się rozciąga o jakieś 3-4 pkt. tej skali z menu. Następuje 4-5 takich zmian rozmiaru. Oczywiście wartość w menu pozostaje bez zmian.

2. Po około 15 min. od zauważenia powyższej zmiany obraz zaczyna mrugać, stopniowo coraz silniej. Po minucie pojawiają się poziome,wąskie paski również mrugające. Paski występują gęściej w górnej połowie ekranu - obraz tam staje się troche ciemniejszy.

3. Raz się to zdarza a raz nie... ( kilka dni chodzi ok, kolejnego dnia nie można się od tego uwolnić:))

Tyle o problemie :)

Rozwiązuje to poprzez funkcje rozmagnesowania z z menu. Pomaga to na kilka godzin, nadmienię że 1. raz zaczyna się to po 20 min od włączenia monitora.

Czy może być to spowodowane tym że monitor stoi przy otwartym oknie i jest nawiew chłodnego (lub czasem lekko wilgotnego) powietrza??
    Nie zauważyłem jakiegoś szczególnego związku tych problemów tym faktem. Ale myśle że warto spytać.

Co o tym sądzicie ? ?

Pozdrawiam

Co ciekawe.. :D :D :D
    Zauważyłem że jak sie walnie pięścią w stół to zmieniają sie parametry obrazu - raz zanika wspomniane wyżej rozszerzanie sie obrazu, a raz robi sie jeszcze gorzej.

Czyli sie coś obluzowało.. tylko co?

Macie jakiś pomysł?

0 4
  • #2 28 Gru 2010 00:52
    Gulczkwas1
    Poziom 2  

mam ten sam monitor i ten sam problem :( udało się go postawić do życia ?

0
  • #3 28 Gru 2010 03:26
    ODYN_86
    Poziom 17  

Wygląda na zimne luty. Sprawdź płytkę na dziale elektronowym. Po rozebraniu obudowy jakimś dielektrykiem popukaj w płytki lekko. Zlokalizujesz wstępnie, gdzie coś jest nie tak jeżeli to wina zimnych lutów. :D Potem sprzęcik w rączkę i do dzieła. Chyba lutować każdy umie :D

0
  • #4 28 Gru 2010 13:36
    andrzej c
    Poziom 29  

Przegrzane i spękane luty należy poprawić w całym monitorze! Nie tylko na płytce kineskopowej.
    Cytat:
    "Zauważyłem że jak sie walnie pięścią w stół to zmieniają sie parametry obrazu - raz zanika wspomniane wyżej rozszerzanie sie obrazu, a raz robi sie jeszcze gorzej."
    Tutaj należy szukać kiepskich lutów w bloku odchylania ( okolice trafopowielacza, obwód cewek odchylających).

0
  • #5 28 Gru 2010 14:09
    Sulfur85
    Poziom 2  

Witam
    u mnie akurat była to cewka odchylania pionowego, dotknąłem ją 2 razy lutownicą i tyle działa po dziś dzień !

Pozdrawiam

0