Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gasnąca dioda phone1 w bramce VOIP PAP2T

walpi 25 Cze 2008 23:08 1118 0
    walpi
    Poziom 12  
    Witam

Mam w domu router TP-Link TL-WR543G, którym odbieram radiowo internet od miejscowego operatora. Następnie rozdzielam go na 2 kompy i między innymi na bramkę linksys PAP2T. Router przydziela automatycznie IP dla wszystkich urządzeń. Bramka ogólnie działa bardzo dobrze tylko raz na dobę (więcej nie zaobserwowałem) niestety gaśnie dioda Phone1 i telefon nie ma sygnału. W bramce ustawiałem również stałe IP a na routerze rezerwacje tegoż IP dla Mac'a bramki (DNS ustawiałem na różne sposoby taki sam jak adres routera i taki jak zewnętrzne DNS - na obu ustawieniach działało).

Problem jest nadal ten sam spowodowany prawdobodobnie tym, że sieć ta odgórna raz na dobę jest odświeżana. No ale dlaczego bramka nie potrafi się pozbierać. Muszę wyłączyć ja z gniazdka na ok. 3 min, włączam ponownie i się normalnie loguje. Dodam, że w konfiguracji bramki nie mam za dużego pola do popisu oprócz ustawienia IP, DNS, Maska, Bramy, Hasła i to byłoby na tyle. Także o jakiś opcjach w bramce keep alive można zapomnieć. W routerze moim zmieniałem taką opcję w dynamicznym DHCP Address Lease Time: na 1min bo tyle mogę najmniej też nic nie dało.

Więc czy można jakoś temu zaradzić czy bramka do wymiany. Czytałem, że ludzie mają z tym problem ale nie słyszałem jeszcze o jakimś skutecznym rozwiązaniu.