Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szyfrowanie połączeń

26 Cze 2008 17:34 3651 7
 • Poziom 19  
  Rządowe telefony mają funkcję szyfrowania połączeń. Czy ktoś z was mi powie na czym polega ta funkcja? I czy możliwym jest aby zabezpieczyć swój (standardowy) telefon przed podsłuchami?
 • Poziom 13  
  Przed sąsiadem może Cię zabezpieczyć ISDN. Podłączenie drugiego terminala NT-1 lub zwykłego aparatu do tej samej linii ISDN spowoduje uszkodzenie które ustąpi po odłaczeniu, ale sobie nie posłucha.
  Ale przed MSWiA, BOR, MON,ABW,CBA, itp, Uchronić może tylko telepatia lub milczenie.
  A przed HIV podobno prezerwatywa :D
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 31  
  Proszę zajżeć do katalogu firmy ELFA . Jest tam całe urzadzenie szyfrujące i deszyfrujące na scalaku FX coś tam coś tam . Nic tylko założyc i gadać . Warunek trzeba samemu to poskładać . Pozdrawiam
 • Poziom 32  
  Mądrze Koledzy mówią ... Trzeba tylko dodać, że szyfrowane musi być z dwóch stron linii telefonicznej. Bo jak tylko jeden zaszyfruje to kto to potem zdeszyfruje :D ?... Tak więc można utajnić dwa aparaty (więcej też, ale kto wytrzyma koszty). A Kolega myśli chyba tylko o swoim aparacie ? Więc pozostaje ISDN - bariera dla przypadkowego podsłuchiwacza przypinającego się pod przewody telefoniczne, dla instytucji to żaden problem z podsłuchem, bo słuchają w innym miejscu.

  Pzdr.
 • Moderator
  Kiedyś ZR Radmor produkowały utajniacze do połączeń telefonicznych dla Milicji. Szyfrowanie było tak doskonałe ze żadne urządzenie nie było w stanie tego odszyfrować , nawet to co miało właściwie ustawione kody.

  W świetle polskiego Prawa Telekomunikacyjnego kodowanie rozmów telefonicznych i radiowych jest zakazane. Dopuszcza sie tylko kodowanie dokumentów przesyłanych przy pomocy faxów wyposażonych w takie opcje. Zabronione jest także stosowanie protokołów transmisji cyfrowych w sieciach telekomunikacyjnych powszechnego użytku innych niż te które są dopuszczone do stosowania przez ITU i CE. Nie dotyczy (oczywiście) przekazu internetowego.
 • Poziom 24  
  Szyfrowanie odbywa się na poziome aparatów abonenckich a nie samych central. Jest to dość proste w zastosowaniu - po prostu z każdej strony (abonent wywołujący oraz wywoływany) ma wbudowany w aparat scrambler i oczywiście descrambler które odpowiadają za szyfrowanie i deszyfrowanie.
  Scramblery mozna albo na stałe zaimplementowac w telefonach (rozwiązanie dla sieci rządowych) albo stosować w formie nakładek na słuchawkę.
 • Poziom 31  
  Zgoda ! Tylko szaleństwo musi mieć swoje granice . Kup Chłopie dwa urządzenia jedno załóż u siebie drugie u kolegi i sposób na sąsiada znalazłeś . Co do reszty ... Reszta jest milczeniem . abonent ma prawo do zachowania tajności rozmowy a jej ujawnienie jest traktowane jako ujawnienie tajemnicy państwowej . Z drugiej strony jak operator tego nie zapewnia to ludzie się bronią i kupują te cudeńka . Pozdrawiam !