Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus - niesprawna klimatyzacja

burzaxxx 26 Cze 2008 19:06 34332 6
  • #1 26 Cze 2008 19:06
    burzaxxx
    Poziom 17  

Witam !
    Mam nastepujacy problem z klimatyzacja. Po jej wlaczeniu, jak tylko wsiadam do auta, klima dziala z 10 minut i po tym przestaje. Pojechalem na serwis zeby fachowiec rzucil na to okiem. Fachura podlaczyl urzadzenie do mojego auta i po chwili stwierdzil, ze "klima nie dziala wogole". Okazalo sie, ze zamiast przepisowego 0,74 g czynnika R134 bylo tylko 0,25 g. Nastepnie wzial sie za sprawdzanie szczelnosci ukladu. Okazalo sie, ze uklad jest szczelny. wiec prawdopodobnie "siadla sprezarka". Cudownym zbiegiem okolicznosci okazalo sie, ze ma taka na warsztacie, ktora zostawil klient. Cena sprzetu "w promocji" - tylko 400 zl + 250 pln wymiana. Szybko sprawdzilem na allo, a tam sprezarki po 200 zl, stad zaufanie do fachury pryslo jak banka mydlana. Powiedzial, ze owszem, moze napelnic klime, ale i tak mi gaz ucieknie. Teraz sie zastanawiam, skoro gosc stwierdzil, ze uklad jest szczelny, to czemu twierd
    zi, ze gaz ucieknie? Co powinienem teraz zrobic, zeby mnie nie nabili w butelke? Czy mimo tego, ze sam uklad jest szczelny, to sama sprezarka moze nie byc szczelna i gaz moze uciec? Czy mozna sprawdzic szczelnosc samej sprezarki pakujac np samo powietrze pod okreslonym cisnieniem i sprawdzic je na drugi dzien?

Regulamin pkt 11.1. Temat do poprawy! <Błażej>

1 6
  • Pomocny post
    #2 26 Cze 2008 19:51
    Adamo8
    Poziom 15  

Przy małej ilości czynnika klima może się nie włączać bo nie pozwoli na to presostat niskiego ciśnienia.
    0.74 i 0.25 g to chyba błąd pisowni, prawidłowo chyba 740 i 250 g czynnika.
    Szczelność sprawdza się azotem a nie powietrzem. Powietrze zawilgoci cały układ.
    Jeśli klima jest szczelna to jak gaz ucieknie ? Ostrożnie należy podchodzić do całkiem pustych układów. Jeśli jest gaz można się pokusić o dobicie do prawidłowej wartości. Czynnik w sposób naturalny znika z układu w ilości ok 10 - 20% na rok. Jeśli nie było obsługi klimy przez kilka lat to gazu będzie za mało.
    Najlepszym wyjściem jest zmienić fachowca i podjechać do pewnego choć pewnie będzie drożej. Bez sprawdzenia ciśnień i szczelności niewiele można powiedzieć.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Cze 2008 00:02
    marek1977
    Poziom 33  

Niech wpuszczą barwnik i lampą ultrafioletową sprawdzą wycieki.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Cze 2008 22:45
    SP7SEC
    Poziom 26  

sprężarka od focusa to jest dziurawa jak sito a kupując używkę to kupisz wcale nie lepszą można pokusić się o naprawę istniejącej są w sprzedaży zestawy naprawcze ,,,ale,,, jak połówki są podżarte to i tak z tego nic nie będzie

-1
  • Pomocny post
    #5 29 Cze 2008 11:48
    rx7hew
    Poziom 16  

W pierwszej kolejności zmień fachowca bo jak piszesz to jakis naciągacz. Jeżeli rzeczywiście klima sie nie włanczała wogóle tomógł paść kompresor, a jak włanczała to raczej nie bo piszesz że się włanczała. Było za mało gazu to trzeba sprawdzić jak układ szczelny to nabić gazu tyle ile fabryka pisze i wtedy sprawdzić jak nie chłodzi to szukać usterki. Jeżeli stwierdził że sprężarka to niech wymieni, nabije gazu i ma chłodzić jak nie to niech złoży auto tak jak było, Ty jak nie naprawil nic to nie płacisz nic i do widzenia. Jedziesz do fachowca

1
  • #6 29 Cze 2008 15:35
    burzaxxx
    Poziom 17  

Pojechałem do innego serwisu, nabili mi czynnika wraz z barwnikiem, ale sprężarka i tak się nie włącza. Okazało się, że zwisała luźno wtyczka od sprężarki i kable mogły się zewrzeć. Gość sprawdził wszystkie bezpieczniki w skrzynce pod maską - były dobre. Prawdopodobnie padła cewka - koszt nowej to około 150 zł. W poniedziałek jadę znowu bo części nie było na miejscu. Ten fachowiec jednak bardziej się przyłożył, bo posprawdzał wszystko i wykluczył inne usterki.

-1