Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

autoalarm - wysiadam, zostawiam włączone radio .....

Robert 2 26 Cze 2008 19:46 1401 7
  • #1 26 Cze 2008 19:46
    Robert 2
    Poziom 10  

witam,
    mam autoalarm tytan max

wysiadam z auta, zapominam wyłączyć radio, zamykam drzwi /aktywuję alarm ...... alarm się aktywuje przy włączonym radio i Cisza (alarm nie reaguje na pozostawione włączone radio) ....

jak to naprawić / w czym jest problem ???

w poprzednim aucie miałem alarm APS Prestige, która odrazu krzyczał że nie wyłączyłem radia lub nie zgasiłem światła ....

0 7
  • Relpol
  • #2 27 Cze 2008 13:57
    robus_cz
    Poziom 11  

alarm tytan nie kontroluje włączonego radia ale jest możliwość małej modyfikacji z uwzględnieniem wyjścia na automatyczną antene w radiu

0
  • Relpol
  • #3 27 Cze 2008 14:10
    Dexter23pl
    Poziom 26  

Nie wiem za bardzo czy się dobrze wtrącę ale mam w alarmie zamontowane ultra dźwięki i jak zapomnę telefonu z samochodu to jak telefon dzwoni to od razu się alarm załancza. Może podobnie powinno działać z pozostawionym włączonym radiem. Jeśli tak to może słaba czułość ultradźwięków, bo na włączonym radiu u siebie nie sprawdzałem....

0
  • #5 27 Cze 2008 18:16
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

robus_cz dobrze kombinuje, sygnał el anteny podłącz prze inwerter do krańcówki w alarmie. Przy włączaniu alarmu i włączonym radiu będzie stała masa na krańcówce, o czym alarm "zatrąbi".

0
  • #6 27 Cze 2008 18:24
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Dexter23pl napisał:
    Nie wiem za bardzo czy się dobrze wtrącę ale mam w alarmie zamontowane ultra dźwięki i jak zapomnę telefonu z samochodu to jak telefon dzwoni to od razu się alarm załancza. Może podobnie powinno działać z pozostawionym włączonym radiem. Jeśli tak to może słaba czułość ultradźwięków, bo na włączonym radiu u siebie nie sprawdzałem....

Witam.
    Czujniki ultra-dźwiękowe nie reagują na źródła dźwięku w samochodzie. Czujki te emitują ultradźwięki, i nadzorują czy poziom sygnału odbitego i powracającego do mikrofonu jest cały czas ten sam. Jeśli poziom sygnału się zmienia, znaczy to że coś w strefie działania czujek się przemieszcza.
    Telefon może spowodować załączenie alarmu na takiej samej zasadzie jak zakłóca radia czy telewizory gdy dzwoni w ich pobliżu.

Kolego Robert2 jeżeli chcesz żeby alarm się włączał gdy nie wyłączysz radia, to tak jak pisał już kolega wyżej, trzeba połączyć jakoś radio z alarmem. Najlepiej podłączyć wyjście anteny automatycznej (pojawia się +12V gdy radio jest włączone) przez przekaźnik do wejścia czujników dodatkowych w centralce alarmowej. Jeśli nie ma w radiu wyjścia na antenę automatyczną, to trzeba by wyprowadzić z za włącznika.
    Tylko czy jest sens coś takiego robić? Jeśli już, to czy nie lepiej kombinować coś żeby radio automatycznie wyłączać po zamknięciu samochodu, czy za zbrojeniu alarmu?
    Pozdrawiam.

0
  • #8 27 Cze 2008 18:47
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

norbert.s. napisał:
    Poza tym wystarczy podłączyć radio po stacyjce i nie trzeba będzie kombinować.

Ja miałem radio podłączone pod +12V po stacyjce. Przełączyłem na stałe. Jeżdżę na serwisie kotłów do klientów, i zdarza się że trzeba zaczekać w samochodzie (nie tylko na serwisie zdarza się że chciało by się włączyć radio gdy jest wyłączony silnik), i trzeba w takim przypadku pozostawić włączony zapłon.
    Problem można prosto rozwiązać włączając radio zamiast pod +12V po stacyjce, przez przekaźnik spolaryzowany podłączony równolegle z silnikami siłowników zamka centralnego. Wtedy radio zawsze zostanie wyłączone po zamknięciu zamków.
    Pozdrawiam.

0