Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

za każdym razem jak otwieram stronę wszytuje się biały ekran

26 Cze 2008 20:02 3188 4
  • Poziom 28  
    Mam problem: od wczoraj jak włączam internet w kompie to gdy wpisuję adres jakiejś strony wypisuje mi, że się łączy, potem pisze "trwa oczekiwanie na www...." potem "zakończono" i strona "niby się wczytuje, ale... białe tło wypełnia przeglądarkę :| Czasem zaskoczy www.google.pl, ale jak próbuję coś wyszukać to znowu białe tło i tak jakby pusty dokument HTML. Mam połączenie przez złącze ethernetowe,kablem.

Grzebałem już we wszystkim - firewall,antywirus,przeinstalowałem stery od sieciówki i nic... Dziwne, bo połączenie mi normalnie pokazuje, że jest łączność z internetem. Co jeszcze dziwniejsze - działa gadu gadu. Próbowałem z dwóch przeglądarek ale to nic nie zmienia. Pokazuje dane odebrane i wysłane itd.. Wszystko się zgadza. Wyczyściłem Cache przeglądarek ale nadal to samo. Nie mam już pomysłu. Reinstal systemu średnio mi jest na rękę teraz :/

Aha, dodam, że w systrayu uruchamia się program Avast, Firewall Zone Alaram i aplikacja obsługi dźwięku oraz grafiki - to wszystko. Wywalenie z autostartu całkowicie Avasta i Firewalla i potem restart też nie pomogło.
  • Poziom 16  
    Przybliz jeszcze sprawe polaczenia, rozumiem ze jest to cos na zasadzie sieci lokalnej tak ?? czy masz neostrade, dsl, albo innego rodzaju prywatne lacze ?

Jesli jestes w sieci to admin mogl ci przyciac mocno pasmo i wtedy gg pojdzie ale strony ledwie.

Sprawdz taka rzecz wejdz start->uruchom tam wpisz cmd i w wyswietlonej linii polecem wpisz ping www.wp.pl pozniej ping www.google.pl i napisz co ci sie pokazalo w obu przypadkach, bedzie mozna wtedy juz przypuszczac czego moze byc to wina.
  • Poziom 28  
    No właśnie chodzi o to, że laptop, z którego teraz piszę, pod tym samym łączem, działa normalnie, więc żadne łącze nie jest przycięte. Net jest od usługodawcy Toya. Wygląda to za każdym razem tak, że niezależnie jaką stronę wklepuję wczytuje się jakby strona, której treść stanowi po prostu białe tło :| No właśnie co do tego ping to chyba faktycznie jest problem:

> ping www.pw.pl
    > PING: transmisja nie powiodła się, kod błędu 65.

Taką odpowiedź dał mi komp. Wyczytałem w google, że to problem Zone Alarma, ale.. przecież jest teraz zupełnie wyłączony :|
  • Poziom 16  
    Dla pewnosci, oczywiscie jesli masz taka mozliwosc mozesz tymaczasowo odinstalowac zonealarm zrestartowac kompa i wtedy sprobowac, poniewaz pomimo wylaczonego firewalla potrafi on w tle i tak pewne swoje uslugi uruchamiac.

A pisze o deinstalacji, bo latwiej usunac i w razie czego drugi raz zainstalowac niz szukac w menedzerze zadan procesu ktory to blokuje.

Swoja droga mozesz sciagnac program http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=896&Process+Explorer+11.11 nie instalujesz go a uruchamiasz z dowolnej lokalizacji i mozesz uzyc opcji kill process, dzieki czemu od razu zabija niechciany proces. Sprobuj wyszukac czy to nie jest cos z zewnatrz (jesli ping wywala blad obcego programu to program ten albo blokuje polecenie ping, albo przeglkadarke, wiec waryo sprawdzic).

Jesli po tych zabiegach nadal bedzie wystepowal problem to wina mozesz lezec gdzies w rejestrze systemu, wtedy sprobuj go przeczyscic programem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=177&RegCleaner+4.3.0.780

Jezeli nadal bedzie problem to moze lezec on gdzies glebiej i na odleglosc moze byc problem z jego rozwiazaniem wtedy mozesz juz sie liczyc z formatem, chyba ze ktos z forum mial taki problem i zna przyczyne w takim wypadku bedziesz uratowany :)
  • Poziom 28  
    Pomogło odinstalowanie Avasta i ZoneAlarm oraz zainstalowanie na nowo. Czyli najwyraźniej słowo "wyłączony" w Windows potrafi mieć inny sens niż powinno, (jak wiele innych rzeczy Windowsa z resztą). Dzięki chłopaki za pomoc!