Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2004 - wycieraczki same się włączają - co robić?

26 Cze 2008 21:46 4410 9
  • Poziom 2  
    Witam! Mam maly(duzy) problem, zakazdym razem gdy wkladam kluczyk do stacyji i przekrecam na 2go pozycje przednie wycieraczki wlaczaja sie i chodza z 2.5 raza. Powtarza sie to gdy wlaczam silnik. Sprawdzalem czy moze zle sa zlozone na silniczku ale tam wszystko pasuje. Jest to troszke denerwujace gdy np. pada deszcz i wycieraczki chodza na 1szej pozycji i zatrzymuja sie zakazdym, razem gdzie indziej np na srodku szyby :( Ktos mi mowil ze moze to byc przerywacz (lub cos w tym stylu) ale kompletnie nie wiem gdzie mam tego szukac. Czy to jest taki duzy bezpiecznik?? Dzieki za wszelkie info. Pozdro

Regulamin pkt 11. Popraw temat! <Błażej>
  • Poziom 11  
    Sprawdź bezpiecznik od czasówek, czasem przepalony daje takie wariacje. A sterownik wycieraczek jest gdzieś pod deską, albo pod maską też się zdarza, możesz przysłuchać sie po tykaniu jak wycieraczki ruszają i go zlokalizować.
  • Poziom 26  
    Jak wycieraczki nie znajdują pozycji zerowej to zacznij od sprawdzenia stykow krańcowki w przekładni silnika.
  • Poziom 13  
    moim zdaniem wina jest postronie przełącznika pod kierownicą
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    no i mamy komplet odpowiedzi. Od celnej porady po idiotyczną...

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. tu nie ma powrotów.
  • Poziom 2  
    Witam

Mam identyczny problem czy udało się go rozwiązać?
  • Poziom 8  
    Czy ktoś rozwiązał definitywnie tą usterkę?Mam podobny przypadek,Wymieniłem przełącznik pod kierownicą oraz mechanizm wycieraczek.ale bez efektu.Co prawda na używane ze szrotu.Ręce opadają i poległem.Po zapłonie wycieraczki same się włączają 2 razy i za każdym razem zatrzymują w innym miejscu.Na silniczku jest 5 pinów a kabli we wtyczce są 4.Czy tak ma być?Może ktoś by zapodał schemacik instalacji przednich wycieraczek do punto 2 lift
  • Moderator Samochody
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc.Jak znajdę trochę czasu to się za to wezmę.Poinformuję o efektach.

Dodano po 14 [godziny] 51 [minuty]:

Wracam do tematu wycieraczek. Jest różnica w silniczkach a raczej w układzie elektrycznym połączeń sterujących puntem zerowym między punto 2,a punto 2 fl. Dla punto 2 do 09-2003 oznaczenie silnika jest TGE 511A a dla fl od 07-2003 oznaczenie jest TGE 511E. Kiedy zamontujemy starszy typ do nowszego to wycieraczki będą się włączać dwa razy po przekręceniu kluczyka,a w pozycji czasowej będą zatrzymywać co róż w innym miejscu.Można jeszcze zaradzić dokładając dodatkowy kabelek podłączony pod masę do wolnego pinu we wtyczce instalacji w fl. aczkolwiek to nie rozwiązuje problemu do końca.W Punto 2 fl elektronika sterująca czasówką jest zamontowana w przełączniku zespolonym pod kierownicą,Za położenie punktu zerowego odpowiada metalowa tarcza z odpowiednimi nacięciami do której dotykają szczotki z blaszek sprężynowych,następnie sygnał biegnie cienkim zielonym kabelkiem do sterownika pod kierownicę.Może moje wypociny się komuś przydadzą.