Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z kierunkowskazem renault scenic 1,6 1998r

tomasz możewski 26 Cze 2008 22:42 2924 4
  • #1 26 Cze 2008 22:42
    tomasz możewski
    Poziom 2  

Witam wszystkich mam taki problem z kierunkowskazami przy Renault scenic 1,6 1998 odłączyłem akumulator do podładowania i gdy zamontowałem go z powrotem zaczeły świecic wszystkie lewe kierunkowskazy(świecić nie mrugać) nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki ?!!!!!

0 4
  • Pomocny post
    #2 26 Cze 2008 22:57
    ROMAN3
    Poziom 10  

Jeżeli jest w samochodzie alarm to może wina leżeć po jego stronie.

1
  • #3 27 Cze 2008 13:15
    tomasz możewski
    Poziom 2  

Dzięki !!!!! pomogło kilkukrotne załączenie i rozłączenie alarmu
    Pozdrawiam

0
  • #4 15 Gru 2009 07:41
    gocom
    Poziom 10  

Witam mam ten sam problem w moim przypadku nie pomaga odłączenie napięcia, po ponownym podłączeniu wraca ten problem, początkowo miałem problem ze stykami w tylnich światłach, masa została przelutowana i było ok, jednak teraz już nie wiem co to może być obecnie odpiętą mam kostkę która jest odpowiedzialna za czujniki dzwii i czujnik poziomu paliwa, i w tym momencie kierunkowskazy się nie świecą.

Mam scenica 1998 1.9 dti.

0
  • #5 15 Gru 2009 20:10
    Piasek80
    Poziom 29  

Sprawdź moduł sterowania kabiną (nad pedałami, skrzyneczka z wchodzącymi do niej szerokimi wtyczkami). Ona odpowiada za całe sterowanie kabiną. Niefortunne jej umiejscowienie (nad dywanikiem z którego zimą odparowują duże ilości wody, często z solą) powoduje gnicie pinów z niej wystających a odpowiadających za prawidłową styczność z wtyczkami. U mnie zaczynało sie od takich "cudów" jak opisane przez Was a w finalnym stadium włączenie np lewego kierunkowskazu powodowało opuszczenie się prawej szyby w drzwiach pasażera. Włączenie tylnej wycieraczki powodowało włączenie na chwilę świateł awaryjnych bądź długich. Wymiana pomogła.

1